Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

autokarma.ro

nu stiu daca au asa ceva .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

NFS nu recomand prelungirile de capota pentru ca nu da bine cu ele, cel mai bine e un badboy facut din fibra sau tabla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baiatul respectiv se ocupa cu modificari din fibra de sticla si capota si-a facut-o el, iar in poza presupun ca e data doar in filler

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am zis ca vereau "ceva de genu" nu neaparat asa. oricum arata foarte bine masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intreabare pentru cei care au mai montat ulterior eleron pe luneta.

In primul rand ma intereseaza ce adeziv ati folosit ? silicon,adeziv,silicon pentru parbriz etc. si daca tine ?

In al doilea rand vreau sa va intreb cum ati scos suruburile de fixare de pe eleron (cele din poza) pentru ca nu pot lipi eleronul cu ele acolo.....

p.s. A gaurit cineva ulterior luneta cu rezultate bune pentru a monta eleronul ?

Multumesc !

post-10002-0-91210000-1306947125_thumb.j

post-10002-0-61680500-1306947140_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tracto eu zic sa incerci la un geamgiu sa vezi daca are burghiu cu vidia si daca iti garanteaza ca poate gauri un securizat fara sa il "multiplice"

legat de inlaturarea suruburilor cred ca o rezolvi su un flex ,taind razant cu eleronul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un silicon special de lipit si etansat tabla de acoperis pe la cei care vand asa ceva si garantat o sa mearga. Eu am luat de la Caretta si este ok - special pentru exterior si nu exfoliaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Burghiul vidia este pentru ciment beton caramida, exista burghiu de sticla dar nu cred ca are rost, cum a spus si colegul mai sus cu un flex tai razant eu am lipit eleronul cu banda dubla adeziva pentru asa ceva (adica specifica ca este pentru eleroane bandouri si alte chestii pentru masina. Eu am lipit eleronul de 1 an de zile si se tine foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu exista nici o alta posibilitate de a scoate suruburile de acolo ? (decat sa le tai).

@ Ass1 Poti pune te rog niste poze cu eleronul sa vad cum a venit ? De unde ai luat acea banda adeziva (in bv ) si cam la ce pret ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banda adeziva e luata din Carrefour de la Bison e vreo 10 lei parca. Scuze de poza, o sa revin cu alte poze daca este nevoie.

post-44347-0-90737600-1307081596_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru sfaturi si ajutor.

Pana la urma am taiat cu flexul suruburile si am lipit eleronul cu adeziv pentru parbriz (de la un centru de parbrize). Rezultatul este mai mult decat multumitor.

post-10002-0-16729100-1307095069_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tracto scuze de off topic .tu stai chiar in brasov?

eu am o firma prin cristian de unde incarc si parca sa zic ca am vazut un golf albasrtu pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am descoperit ca trebuie sa schimb stergatorul de pe lunata cu unul mai mic datorita eleronului.

Cei cu eleron ce dimensiune aveti la stergator ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca 330mm, eu mi-am cumparat acum cateva luni stergator tip lamela dar din pacate tot imi atinge coltu in eleron nu il blocheaza dar aud cum se atinge de el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai astept si alte pareri de la posesori de eleron pe original, eventual o masuratoare exacta a stergatorului ca sa nu cumpar ce nu trebuie. Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea si eu cateva intrebari si va rog sa imi raspundeti in numar cat mai mare, am un Golf 3 gri metalizat GL, si vreau sa imi vopsesc tot ce e negru pe caroserie, adica bandouri laterale, spoiler sub bara fata si sub bara spate, mai exact vreau sa o fac sa fie toata gri metalizat, inclusiv grila, partea oglinzii care e neagra, manere usi, tot, ce ziceti merita? Ar arata mai bine? Si cam cat ar costa operatiunea? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca ar arata bine daca ai vopsi tot in afara de fusta barii fata si spate si manerele de la usi. Parca nici grila nu ar merge vopsita in alta culoare....

Bandourile si oglinzile ar arata bine.

Un raspuns si pentru intrebarea mea de mai sus :P ? Pana nu incepe ploaia :))

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Parerea mea e ca nu merita. Arata mai ok cu grila si arcadele de la aripi si manerele de la usi diferit si oricum daca le vopsesti n-o sa tina foarte bine vopseaua pe plastic...chiar si cu pregatirile de rigoare. Ca sa nu mai vorbim de costuri...Mai bine faci altceva cu banii aia...parerea mea.

- Subscriu la parerea lui Tracto. Oglinzile arata mai bine in culoarea masinii...si alea le poti face singur cu 2 sprayuri.

Modificat de PMG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Pmg Am o rugaminte la tine (vad ca ai eleron pe luneta ) poti sa masori stergatorul de pe luneta ? (asta sper daca nu atinge eleronul) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut multe golfuri 4 gri si erau toate intr-o culoare, aratau bine, de aia m-am gandit ca poate ar arata bine si a mea, nu?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tracto, eu am fost la un magazin de piese auto si mi-am luat pe probe stergatoarele - alea de la parbriz nici unul nu era la fel si pe spate tot asa, am probat pana am gasit unul bun. Vezi ca pe spate un stergator original costa de te ia cu calduri dar pana la urma am gasit unul de parbriz care sa mearga la luneta foarte bine.

Am masurat acum - 330mm are la mine si nu loveste in eleron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 330 mm are si stergatorul meu de pe spate...si nu loveste in eleron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!