Jump to content

identificare motor bus


nicola
 Share

Postare recomandată

supare..... am fost sambata sa mai tratez cu omu' si nu mai vrea sa vanda nimic, chiar este indignat, ce motive el stie... Oricum era foarte ciudat de prima data dar acum chiar ca nu mai inteleg, singurul lucru de care imi pare rau era alternatorul cu picior; restul era mort. Asta este multam mult de sugestii si informatii. Revenind la consum si 9% este bun in oras fata de +12 ai mei; ex. sambata am dagat 4 litri si a mers 32 km, noroc ca aveam si un litru in canistra.....

Am sa incerc si varianta dacia poate reusesc sa reduc consumul asta nebunesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai, io la motor de 1600 am carb 31 pict 4, si imi scoate un exemplar consum de 6,5 afara si maxim 7,5 in orash. Mediu, un 7. Pe autostrada la 100-110 nu a sarit de 7!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma rog, unora le mai merg carburatoarele originale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai, io la motor de 1600 am carb 31 pict 4, si imi scoate un exemplar consum de 6,5 afara si maxim 7,5 in orash. Mediu, un 7. Pe autostrada la 100-110 nu a sarit de 7!!!

Ar trebui sa facem precizarea: 8,7 consum urban de Bucuresti :bounce: . Adica: mers 2 min, asteptat 5 min la rosu....apoi, calca la blana, fugi de parca ai fi furat masina, 2 min, apoi iar rosu. Si tot asa vreme de 30 min, timp in care faci 10-15 km. In Pitesti e parfum.....nu mi-a luat niciodata mai mult de 10 min sa-l traversez in drum spre Curtea de Arges. :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!