Jump to content

Roll up/down windows din cheie - Inchidere/deschidere automata a geamurilor din cheie/telecomanda


BogMW
 Share

Postare recomandată

Mergi la cineva din zona ta , care a mai facut asta ... sa te ajute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau foloseste cu incredere acel program in limba ceha. Stie el ce are de facut, tu doar dai cateva clickuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 2 ore am incercat sa activez functia la un prieten de al meu,avand un golf 4 1.4 si nu a mers.cred ca colegul @turbocip are dreptate ca nu functioneaza decat cu un anumit modul.eu nu ma prea pricep si de accea nu pot spune anume ce fel de modul are golful.dar tu @domanig incearca poate reusesti ce ai de facut.eu am folosit un cablu vag-k comannder.cu cablu de la vag com nu am reusit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Exista versiuni de vag k+can commander (dar tu deja stii ca asa se scrie corect :)))) care "fuctioneaza" cu un cablu obd2 -> acelasi pe care il regasim cu vag-com 409 (de aceea ti-a functionat tie -> daca ai sa incerci cu o alta variata nu are sa-ti functioneze). Iar modulul pe care il are golful se poate afla usor, "interogand" computerul de confort, cum de altfel scrie si in tutorial.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

la mine merge sa deschid si sa inchid toate geamurile doar daca tin apasat pe buton deschis respectiv inchis......se poate sa le fac sa se inchida printr'o singura apasare pe buton inchis fara sa tin apasat ? masina e golf 5 din 2004

PS: o incercat la reprezentanta la skoda pe fuga ca la 17 inchideau si era deja 17:10 :)) da nu o reusit baiatul....de asta intreb

Modificat de flow87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat costa interfata vds pro si de unde pot face rost de ea?

Modificat de CT87CRV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interfata - merge si cea folosita de VAGCOM 3.11/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cand ai interfata , te ajutam cu codarile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin: am reusit sa codific "noul" meu modul confort 1C0 959 799 B sa functioneze ca pentru variant, insa adresele 04361, 04362 si 04363 nu m-au ajutat. Initial aveau valoarea 2, nu inteleg de ce. Le-am modificat in 67, insa roll-up tot nu functioneaza. Ar trebui sa mai modific si altceva?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa pui valoarea 66 in loc de 67

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa ii functioneze .

Normal ar fi trebuit sa aiba 74 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e... Si eu am intalnit valoarea 2 in loc de 74.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre 2 si 66 diferenta o face bitul 6. Vreo idee ce functie aveau in plus sau in minus modulele de confort cu valoarea 2 ? Doar de amorul artei. Despre b6 si b4 la adresa 4361 nu am nici o referinta.

Cu valoarea 2, rollingul ar fi trebuit sa fie activ; Am incercat valoarea asta pe vremea cand ma pasiona asa ceva si documentele salvate imi confirma ca asa este si nu-mi joaca memoria feste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fiu si mai detaliat... am incercat sa pun fiecare bit pe 1 pe rand pe cele 3 adrese, insa tot fara rezultat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Enable se face punand in 0 nu in 1. Valabil si pentru celelalte functii de pe acolo. Si sper ca ai pus minim 2 valori din 3 (4361-4362-4363) egale; preferabil toate trei egale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am un passat din 1999 cu 4 geamuri electrice, vreau sa stiu daca cumva se poate activa roll up/down la geamuri din telecomanda. daca bag cheia in yala de la usa inchid masina si o tin in pozitia de inchis se inchid geamurile daca sunt deschise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai cheie briceag merge activata functia .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cheie briceag dar nu stiu cum se activeaza si am mai citit undeva ca daca nu am buton pe cheie de a deschide portbagaj nu o sa mearga. poti sa imi dai un link cu codarea corecta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge .

Iti dau un link , daca imi dai codul centralei de confort; altfel nu am ce sa iti dau...

Vezi ce ai : 1CO... sau 1JO...

Il pui aici complet si iti dau ce sa modifici (bine'nteles daca ai si cu ce)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si asta un gasesc ? in cartea masinii sau cu vag-comu

Modificat de xcode
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu vagcom-ul.

Dar iti recomand sa mergi la cineva care a mai facut modificarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu VCDS pe adresa 46.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are confort din seria 1j0 959 799 x - deci se va face cu VDSPro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!