Jump to content

Apa in portbagaj!


black leon
 Share

Postare recomandată

Salut!

Am un seat leon de un an si de ceva timp am observat ca atunci cand o spal, in portbagaj in patrea din spate stanga mocheta se umezeste. Mai dureros este ca zilele trecute cand s-a topit zapada am obserat ca mocheta care se afla pe contra-aripa era uda RAU. Am dat mocheta jos si am observat ca toata contra-aripa si jos la imbinarea dintre aripa si podea era balta(loc, unde apa s-a strans si nici nu are cum sa se scurga). M-am uitat la imbinarea amortizorului de oala si nu am observat nimic deosebit, mentionez ca apa nu vine de la haion sau de sus, aparatoarea de plastic de la oala este la locul ei si ca masina nu a fost lovita. Daca cineva s-a comfruntat cu aceiasi problema sau are cineva idee, as fi fericit sa primesc orice ssugestie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica daca curge pe la stopuri spate.... nu pre sunt multe locuri pe unde poate sa curga..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 8 months later...

pai e simplu si asta e si raspunsul! presupun ca e vb de mocheta din stanga...acolo este o intersectie dintre 2 furtune pt ala de la luneta!si s-au desfacut unu fata de celalalt!

ca sa rezolvi nu ai mare lucru

scoti plasticum gri pe care se sprijina tipla

are 3 suruburi...si in spatele lui langa becul care lumineaza in portbagaj ai sa vezi ce ti-am zis eu mai sus.bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Legat de apa...imi intra f putina apa pe la praguri spre interior...decat cateva picaturi care ar fi pe partea de prag.....care e cauza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Poate a iesit furtunul care duce lichid de parbriz la luneta...E sub mocheta in partea stanga.

Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

asa am patit si eu, e vb de furtunul de la sprituitorul de la luneta. Mi s-a desfacut, si de cate ori utilizam stergatorul de pe luneta imi picura in portbagaj. Desfaci mocheta si problem solved.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut, faza cu apa pe la stopuri in portbagaj poate fi valabila si la Toledo 1M?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut!

Am si eu o problema cu apa,nu la usi ci la portbagaj. Mi se aduna apa in panoul de plastic care vine pe capota portbagajului. Eu banuiesc ca intra prin stopul din mijloc,alta varianta nu vad.

Imi poate spune cineva cum se demonteaza acest stop?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
On 8/18/2015 at 11:18 AM, alynro said:

Salut, faza cu apa pe la stopuri in portbagaj poate fi valabila si la Toledo 1M?

Hei! In caz ca mai aveti probleme cu apa in portbagaj, am marcat in desen pe unde intra apa la mine. Se rezolva in aproximativ doua ore cu demontare masca spate si silicon gen aquablock. Se demonteaza si piesa nr.13, acolo apar problemele din cauza izolatiei care ...nu prea mai e. 

2030879331_Frtitlu.thumb.png.18d5ee0e6c94dacc3def1da53b84c433.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!