Jump to content

Cate touran-uri sunt pe forum?


Extreme
 Share

Postare recomandată

La ultima verificare facuta in service unde a avut prob cu catalizatorul si turbina adica undeva in feb 2008 avea 152.000 km.Eu am luat-o la 90.000 km pe bord in luna iulie 2008.Ideea este ca am avut incredere si am dat banii unui vecin care se ocupa cu asa ceva(adica aduce masini din germania).

Trebuie sa ma duc cu ea sa-i fac o diagnoza sa stiu si eu care este situatia ei sa vad in ce stadiu este,si sincer nici nu stiu unde sa ma duc.Nici nu stiu macar nr real de km pe care ii are si nu stiu cum as putea sa-i aflu daca ar putea cineva sa ma ajute ar fi ideal,ca sant convins la 16.000 euro nu cred sa o cumpere cineva.

Apropo de intrebarea din ce an este ,masina este inscrisa in circulatie in 2005 dar actele la noi (Romania )sant in 2006.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

valerica, nu te supara, dar te-a ars rau vecinul ala al tau.

Daca masina e din 2006 si in februarie 2008 avea 152.000km si neamtul facea reviziile la timp, inseamna ca are mai putin de 180.000km. Depinde si de cand era in parc, poate ca nu a mai apucat sa faca multi km in plus cu ea.

Nu-ti fa probleme, mai este un coleg de al nostru care are un touran luat din germania la 500 si ceva de mii km si merge brici. Masina e rezistenta. Schimba distributia si celelalte consumabile ca sa nu te lase in drum, verific-o sa mearga toate si pune-o pe sosele.

Mult succes

P.S. Pune si niste poze cu ea, sa o vedem si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa pun zilele astea pozele cu ea ca nu am avut timp.

Si cu problema cu masina ii fac o verificare si o sa ma apuc de ea(in functie de bani) sa pot sa stau linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

valerica@ sa inteleg ca ai dat la un vecin bani si el a adus masina , pe ce nume a aduso? s`a ocupat el de inmatriculare? carte service are?

Modificat de rullz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A adus-o pe numele lui.

Cartea de service este si acum la el,astept sa mi-o dea,cu toate ca nu cred ca are vreun interes stiind ca m-am interesat si stiu adevarul despre masina.

Astept sa vad cum decurg lucrurile,sa stiu ce am de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si factura? vezi ca acolo scrie si km. si pretul , fara factura nu poti inscrie masina.

P.S baga pe mess adresa mea si vb. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa se vada pozele. Nascuta in 2005, 1.9,105CP, comenzi pe volan, scaune incalzite si ce se mai vede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o alergi sanatos, soar ca nu prea se vede nici o poza....(igienistul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vedem daca ajung pozele

le-am facut in fuga cu tel mobil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este una

si asta este in parcare dimineata inainte de a pleca la munca

post-38623-1231882309_thumb.jpg

post-38623-1231882395_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

se pare ca anul 2009 nu mai aduce Touran-uri pe forum ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
se pare ca anul 2009 nu mai aduce Touran-uri pe forum :(

Cineva trebuia sa sparga gheata, sper sa primiti si fete.

Conduc un Touran Highline din 2005, 1,9 tdi, 105 cp, volan 3 spite, dublu climatronic, 7 locuri, si alte cateva optionale.

Foarte foarte multumita de ea, atat in oras cat si in afara.

Din pacate nu mi-am propus sa-i fac poze in mod special , mai multe fac motorului decat masinii, recunosc.

O poza totusi am gasit prin calculator, facuta pe un drum frumos spre Capidava:

post-41710-1234515162_thumb.jpg

Va salut si la cat mai multi turanisti !

Modificat de CatalinaC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa barile argintii de pe plafon, mie imi pare mai mult highline decat trendline.

Oricum sa o stapanesti sanatoasa .

Daca imi permiti o curiozitate: motor=motocicleta?Daca nu, nu imi explic de ce ai face multe poze motorului masinii :icon_santa:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm ! Da cine te-o stickuit atit de repede ?

Bine ai venit !

Un tip ce mi-a facut si un mic tuning la putere, de la 105 la 140 CP.

Bine v-am gasit!

dupa barile argintii de pe plafon, mie imi pare mai mult highline decat trendline.

Oricum sa o stapanesti sanatoasa .

Daca imi permiti o curiozitate: motor=motocicleta?Daca nu, nu imi explic de ce ai face multe poze motorului masinii :RO flag:

Corect, am scris aiurea in descriere, am facut corectura, ms.

In paralel conduc o motocicleta, ei ii fac mereu poze in drumurile mele, masina o folosesc mai des in oras cand vremea sau ocazia nu-mi permite sa ies pe 2 roti. Si ea e tot neagra, la fel de frumoasa. :icon_santa:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW TOURAN 2.0 TDi 140CP HIGHLINE RED TORNADO 03.2006 !!!

post-12920-1234525896_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine ati venit ,boboceilor;in lumea touranului.va urez si eu drumuri bune sa aveti

catalina cred ca esti prima fata cu touran aici intre atita touranisti.bine ai venit

:scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari Catalina de alegere.Touran is the best!La multi Km fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca ne creste familia :D

sa le stapiniti caii cit mai multi km...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca anul 2009 nu mai aduce Touran-uri pe forum :icon_thumright:

Buna "Touranistilor",

Dupa 4 ani de O2 si catva luni de Mazda5 am comandat pana la urma si eu un Touran cu 7 locuri in Slate Grey, pe 30 Aprilie o primesc.

Pe O2 am fost multumit de motorul 1,9 PD 105cp asa ca vine si Touranul cu acest motor, singura diferenta este ca va avea o viteza in plus.

Am comandat versiunea "Edition BlueMotion" cu garda sol mai joasa si suspensie sport(in serie la BlueMotion), are cam tot la bord inafara de xenoane si navi. Ca sa fie complecta va veni cu urmatoarele roti cu 225/45/17.

Voi reveni cu detalii si poze dupa ce o primesc!

Drum Bun,

(ex)O2Driver

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2Driver, sa il stapinesti cit mai multi km...

cit tea costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut @tanislav,

Mersi de urare, pret de lista cu tot cu roti era la 32.400, (27.800 pretul de baza + extrasuri - al 3-lea rand de scaune, Parc Assist, RCD510, Alarma, etc.), fiind "vremuri nasoale" pentru producatorii auto mi-a lasat-o la 28k rotund.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2Driver, foarte tare, ca si asa li sa ridicat la cap cu preturile...

te asteptam cu ea la intilniri in primavara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2Driver, la cat mai multi Km si sa o stapanesti sanatos. Buna treaba cu reducerea si BlueMotion :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!