Jump to content

Cate touran-uri sunt pe forum?


Extreme
 Share

Postare recomandată

Pai mai bine animai cumva altfel, sa zicem sa mai aduci pe cineva cu un Touran :)

Dar daca nu stii pe nimeni ne mai scriai ceva despre al tau pe alte topic-uri, ca e criza cum s-a spus, dar totusi le mai citim :)

asa ca poate ne organizam si noi un pic, ca parca prea putini si dezorganizati am ajuns....

poate ajungem si noi sa facem o intilnire doar cei cu touran-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal.sunt si eu un nou detinator de touran. 1.9,74 kw,100 cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fan-touran, nu prea cred ca mecanicul de acolo poate face una ca asta, plus ca daca el ar fi comandfat o cheie prin pbn asta poti sa verifici, daca te duci si intrebi la piese, si nu cred ca sunt inplicati si cei de la piese....se face lantul prea mare....asa ca mai bine optimism si...... asta e tara in care traim, ai lasat ceva acte in ea???

claudiuxxl, felicitari...bine ai venit pe aici....

dane mai multe detalii....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

si a mea are 74 de Kw,credeam ca are intre 101 si 105 cp.,te rog detalii sa facem o comparatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Street-Bass-Zone

Salutare Turanistilor, uita m-am bagat si eu in gasca asta, de ceva vreme am achizitionat si eu un Tuoran 1,9 TDI Exclusiv, 105 CP. :blink:

Pana la urma la ce nr. am ajuns cu mine cati posesori de Touranuri suntem? :frigbaitata:

img03544.jpg

img0394v.th.jpg

:Driver:

img035445.th.jpg

Modificat de Street-Bass-Zone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine ai venitt intre noi si drumuri bune sa ai .

pai suntem ceva ca si nr inca nu am facut un calcul sa vedem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos,arata bine si mai mult de atat este din 2008.Care 14.000 te-a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Street-Bass-Zone, foarte frumoasa si pare si destul de dotata, mai pune niste poze sa spalam si noi ochiu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu unde sa intreb? Voi aveti card de membru vw forum?Daca da ,spuneti-mi si mie.Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Street-Bass-Zone
Sa o stapanesti sanatos,arata bine si mai mult de atat este din 2008.Care 14.000 te-a costat?

Multumesc frumos :rolleyes:

:D

Am ajuns la 26 de mii de Euro cu ea dar merita :P , la cate imi ofera merita si sunt foarte multumit de ea. Mi se pusese mie pata pe Touran cu multa vreme in urma de cand a aparut primul model.

:rolleyes:

Street-Bass-Zone, foarte frumoasa si pare si destul de dotata, mai pune niste poze sa spalam si noi ochiu :)

Multumesc, multumesc :rolleyes:

In weekend am sa mai adaug niste poze , trebue sa o iau la o sedinta foto. :lol:

L-am observat si pe al tau, frumos, sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente.

La fel le doresc si celorlalti posesori de Touranuri ! :lol:

Modificat de Street-Bass-Zone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Street-Bass-Zone

Salut :salut: baieti, am aparut cu mai multe informatii despre masina si niste poze.

VW Touran 1.9 TDI Exclusiv (105 CP) an 2008, 42.000 km, culoare gri asfalt, 5 locuri, webasto, oglinzi electrice incalzite, climatronic bi-zonal, scaune sport incalzite, RNS 300 navigatie, 8 boxe, magazie 6 CD-uri, 10 airbag-uri, computer bord PLUS, cruisekontroll, ESP, ASR, ABS, cutie manuala 6 trepte, volan cu trei spite, schimbator si frana de mina imbracate in pile, 4 geamuri electrice fumurii, faruri Bi-xenon adaptive, proiectoare de ceata, spalatoare faruri, bare cromate pe plafon, bandouri usi cromate,senzori parcare, carlig remorcare detasabil, roti vara 225/45/17

post-59478-1265055613_thumb.jpg

post-59478-1265055708_thumb.jpg

post-59478-1265056313_thumb.jpg

post-59478-1265056451_thumb.jpg

post-59478-1265056479_thumb.jpg

post-59478-1265056490_thumb.jpg

post-59478-1265056964_thumb.jpg

Modificat de Street-Bass-Zone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stie cineva daca Cross Touran are garda la sol mai mare decit varianta normala si daca exista Touran cu tractiune integrala?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca bine imi aduc aminte, cross-ul are garda la sol mai mare cu 1,5 cm decat touranul normal.

Touran cu integrala (4motion) nu este din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare care ma macina.

sunt iluminate la touran reglajele de la gurile de aerisire din bord?

la mine nu sunt si ma gindeam poate e o problema, mi se pare normal sa fie ilumint.

post-35475-1265198942_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am achizitionat si eu un Touran 2005 2.0 TDI DSG Highline, Dublu Climatronic, MF2, Trapa.... O am de aproape 2 sapt si se comporta bine :biggrin: .

post-11173-1265663114_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu tanislav nu sunt iluminate.cred ca am mai discutat undeva despre asta.asa sunt ele fara lumini acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, makar stiu ca nu am o problema eu, adika masina mea ;)

apropo ti-ai montat ledurile?

cristidracu, salutare si bine ai venit, detalii....vrem detalii

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detalii.... Masina are 165000 km, exterior si interior f ingrijita, are un mic semn pe capota deasupra semnului VW de la o piatra, ce nu imi place la ea e ca nu baga caldura pe masura temperaturii pe care o arata... inca nu am pus calculatorul pe ea si intentionez sa ii fac toate schimburile chiar daca fostul proprietar mi-a demonstrat ca are totul schimbat la ea... Problema cu caldura, tre sa merg cu clima pe 29 de grade ca sa faca caldura, desi indicatoru de la apa e la limita normala. Acum 2 ani am mai avut un Audi A4 2006 2.0 Tdi 140 cai tot dublu climatronic.., dar era ok cu caldura. Astept sa se schimbe vremea sa ma duc la service...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Street-Bass-Zone

tanislav :D sa sti ca nici la mine nu sunt iluminate reglajele de la gurile de aerisire din bord, asa ca relax.

Probabil la toate e aceasi poveste ;)

:salut: cristidracu felicitari pentru acizitie, s-o folosesti sanatos si fara evenimente.

Uita ca incet, incet creste numarul Tuoranurilor. :beer:

La cat am ajuns? :)

Modificat de Street-Bass-Zone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

btr

vw touran an 2004,climatronic dual zone,tempomat,scaune incalzite,4 geam electr,10 airbag,calcu bord,cirlig,senzori parcare,geam fumuri,navigatie,dvd,motor 2.0 tdi,170 cp [soft cip],sprit faruri .proiectoare ceata,jante al cam atat deocamdata cand pot o sa pun ceva poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

btr, bine dotat si musculos :blah:

bine ai venit... si ca de obicei.....pozeeeee

Modificat de tanislav
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum am spus o sa pun si ceva poze

dar momentan nu pot cu ce sa fac poze?

QUOTE inutil

QUOTE / REPLAY (citatul) ajuta cand se doreste citarea unui pasaj din alt post. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, in caz contrar este inutil si interzis de regulament.

Foloseste te rog butoanele ADD REPLY sau FAST REPLY.

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sunt proaspat posesor de Touran, 2.0 TDI (103kW) si am o mica suparare. Nu am cheita cu care sa pot demonta (sau regla) barele transversale care ar putea sustine portbagajul in forma de cutie care se pune pe plafon. Daca nu va lamuriti despre ce scriu, atasez o poza. Exista o cheie cu care sa deschid traversele alea, sau pur si simplu asa vor ramane forever ? Proprietarul anterior nu mi-a dat cheita aceea (initial am zis ca merge cheia de la contact).

t888.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!