Jump to content

Montare Instrument Cluster cu BC


oaspetele
 Share

Postare recomandată

Am vorbit cu el mai devreme si mi-a zis ca nu a luat. Si daca lua, ii zicea direct la Login ca nu este ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca am cumparat maxidot cu display defect ( probleme la caldura) ma gandeam sa imi cumpar alt maxidot de la mine din oras.Am gasit maxidot de benzina cu terminatia xxxx xx5 .Eu am ceasuri 3B0920 826A VDO.Aveti idee daca se potrivesc cele de benzinar cu terminatia 5 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e tot vdo de ce nu schimbi doar displayul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca am cumparat maxidot cu display defect ( probleme la caldura) ma gandeam sa imi cumpar alt maxidot de la mine din oras.Am gasit maxidot de benzina cu terminatia xxxx xx5 .Eu am ceasuri 3B0920 826A VDO.Aveti idee daca se potrivesc cele de benzinar cu terminatia 5 ?

 

da, merg.

 

altfel inlocuirea display-ului la ceasurile tale, cu altul nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-un final am cumparat maxidot impecabil de pe un passat kombi din 2004 care are volan cu comenzi.Am reusit sa il adaptez conform DIY de pe site doar ca.....
 
- nu se vad posturile radio (am facut output test si functioneaza display-ul)
- nu are in meniu (radio ,navigatie)

Am facut coding pe instruments si am pus 16 si nu vrea sa afiseze.In pus primesc eroarea de masi jos.Masina donatoare are volan cu comenzi.


11079809_832289700175380_451628794_n.jpg"]11079809_832289700175380_451628794_n.jpg

Modificat de DomaniG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu vezi ceva in pozele alea? Ca eu nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firele de can le ai trase in ceasuri ? Cele de infotaitment.

Ai radio original sau aftermarket ?

Nici eu nu vad ce scrie in poze .

Poate am imbatranit noi ,Cosmin :)

Modificat de Turbocip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am firele trase + radio MCD .La fostul maxidot aparea Radio , Track .Actualul maxidot are PN : 3B0 208 849 C.Primul link e dump-ul adaptat pe masina iar cel de al 2-lea link dump-ul original de pe masina donatoare

 

http://www.abcdownload.ro/t76ovk9ywwpx.html

 

http://www.abcdownload.ro/mpkgs622mz5j.html

Modificat de DomaniG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

codeaza fara comenzi volan daca nu le ai... ce cod de ceasuri aveai inainte?

 

Din poze vad alt cod de ceasuri decat ce spui tu mai sus...alea cred ca nici nu exista...ar fi compatibile ceasurile .

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Ar merge schimbat ic  1j0 920 806 gx   cu 3b0 920 247 e ? mentionez ca vreau sa pun pe golf 4 ceasuri de passat   fizic cred ca le pot adapta . Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar merge schimbat ic  1j0 920 806 gx   cu 3b0 920 247 e ? mentionez ca vreau sa pun pe golf 4 ceasuri de passat   fizic cred ca le pot adapta . Multumesc 

 

le incadrezi perfect.... numai daca ceasurile tale de pe Golf 4 sunt fabricate tot de VDO - altfel, ai ceva de munca la traforatul/modificatul carcasei, ca sa se potriveasca.

 

ai gresit codul ceasurilor de Passat - 3B0 920 847... sau 947 - nu 247.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva in apropiere de jud Satu Mare cine monteaza cluster immo2 sau immo3 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut !

 

cauta in aria Anunturi - Prestari servicii - si vezi cine este mai aproape de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

buna ziua am un golf 4 motor 1.4 benzina 16v am bc dar cu afisaj minodot si vreu sa schimb bordul si sa pun unu cu afisaj mare la aceasta operatiune trebuie sa mai schimb maneta? Ca deja o am cu butoanele de comanta pt bc de la minidot tot instalat dar daca ar fi numa sincronizarea cheilor si ce mai trebuie , dar daca as putea cumpara bordul cu tot cu chipul de la cheie si sa-l atasez la lamela actuala nu ar fi operatiunea mai usoara ? 

O zi frumoasa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iei doar bordul si adaptezi

maneta ce o ai e ok

daca iei chip , iti trebuie si ecu :), deci ia doar ceasurile si gata 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

La masina mea, un passat tdi din 2002, nu am bc si vreau sa- mi pun unul minidot.Codul la al meu este 3b0920807.deci immo3.cel pe care il iau nu mai are codul pin,ce pot sa fac?Persoana spune ca l-a avut pe masina personala si l-a schimbat cu un maxidot.Acum, din ce am citit pe forum, am inteles ca dupa recodare ramane tot codul vechi, dupa ce se fac adaptarile cu codul cel nou? Deci , codul de pe masina lui ar fi ce imi trebuie mie, am inteles corect? Si inca ceva, unde gasesc fire cu pini pentru maneta si cate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie pin si din ceasurile acestea si aplici procedura de immo3 pentru adaptare.

Conectica gasesti pe alta masina (dezmembrari)

Da - va ramane codul tau pin dupa adaptare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca imi trebuie pin si de la ceasurile noi, dar persoana zice ca nu l stie.Eu voiam sa stiu daca nu cumva este pinul pe care el il are acum pe masina, avand in vedere ca ceasurile sunt de pe masina lui, si asa cum ai zis dupa schimbare ramane tot codul vechi, deci al ceasurilor pe care ar urma sa le iau, am inteles corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala trebuie sa fie .

incearca si logheaza-te cu el si daca merge e ok, daca nu o sa iti blocheze ceasurile timp de 10 min .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Asta voiam sa stiu , ca sa ma hotarasc daca le cumpar sau nu.

Ps.Daca nu este corect codul pin ,cum se poate afla ce cod au ceasurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eee...alta mancare de peste!:)

Ce functii are in plus maxidotul fata de minidot aceeasi generatie 2001-2004?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!