Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

FLORIN_SPEEDER

:lol: Salut !

Aici ne "Laudam"?...deci atunci atunci sa ma laud si eu Passat B5 5, 2002,Berlina...si sunt super multumit de ea! :lol:

post-15316-1208553180_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt. #15 si #17:cu semnalizari in oglinzi a inceput sa se fabrice din 2003.

Scuze,nu vreau sa fiu categorisit "atotstiitor",dar posed asemenea masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat VR5 SYNCRO fabricat in '98, 150 CP. Desi nu e chiar pustoaica urca pe munte(chiar si fara lanturi, pe zapada) ca putine SUV-uri cu pretentii. Ma doare sufletul sa o "marit" da' nu prea as vrea sa o scot eu la pensie. :Driver:

Modificat de gmarcel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

B 5.5 / 3BG. Motorizare AVB, rulata initial in Franta, actualmente <140.000 km. Modificari minore.

O mica adaugire, pe langa subiect, reprezinta nivelul calitativ si valoarea de la care, in general, proprietarii incep sa-i atribuie nepretuire si atentie ca unui automobil de clasa nobila. Aici nu ma refer numai la faptul ca masina ar fi similar apreciata chiar si daca ar costa mai mult.

Pur si simplu incantatoare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Mihai.Nechifor

am si eu un passat variant b5.5/3bg 1,9 TDI 96 kw 5 trepte(doar) 165.000 km....adus din germania acum 2 ani la 150.000 de km.i am schimbat doar kitul de ambreiaj. merge super(am ajuns la 195 si mai mergea dar drumurile astea...).e comfortline cu interior gri si verde la exterior...de curand i am pus si o navi mcd si boxe in plus pe spate ptr ca nu avea...sunt f multumit de pasile meu:)

post-26988-1212864951_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare la toti.Am un passat B5 1999 caravan,motor diesel 1900cm3 AHU numai 90 de cai,nu prea multe dotari dar merge de zece ori mai bine fata de ce am avut,un opel omega caravan din 1988 :vaidecapulmeu: .Pentru putere astept ceva raspunsuri poate ii pot face si eu un cip-tuning.

Sa auzim de binne.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B5.5 2003

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Passat B5.5, Iunie 2004

Nu va mai certati atata, nu se poate lamuri aceasta chestie, sunt multe chesti studiate care nu au nici un sens. De exemplu cea cu oglinzile de B5.5, unele au pe cea de pe dreapta mica altele mare. Am vazut din 2004 cu toate cele 3 tipuri.

Iar fabricatia s-a facut tot timpul combinata, adica in 2005 s-a produs si B5.5 si B6, iar intre berlina si avant a fost o dif de 1/2-1 an. Nu stiu de exemplu cum e cu cele cu 5 sau 6 vit cum s-aui fabricat si de ce dif. Si multe alte chesti care care nu CRED ca se stie de ce si cum s-au fabricat pana nu pune cineva mana pe un manual cu istoria VW Passat. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volkswagen Passat B4 (intermediar) - 1995, benzina, motor 1800cmc, 66kW, bleumarin metalizat

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat 3bg Variant 2005. Motor 2.0 TDI 136 CP (100 kw), EURO 4. Masina o am de 3 luni si are ~130 000. Pana acuma nu am ce sa-i reprosez. Are aproape toate dotarile pe ea, desi este Comfortline :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW Passat 1.9 TDI Hightline, 131 CP, AVF. Are toate obtiunile in afara de navegatie si incalzire bancheta spate. O am de 8 luni si sunt indragostit de ea. ce mai pot sa zic... E PERFECTA. :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

am avut un an un Passat B6, insa spre rusinea mea nu am fost prea prezent pe aici, insa de vineri 11.07.2008 sunt foarte fericitul posesorului un PASSAT CC, 2.0 TDI, 140cp, si pot sa va zic ca masina este absolut senzationala. Daca aveti intrebari legate de ea, va stau la dispozitie, de asemena o sa ii fac si niste poze sa o vedeti.

Bafta si drum bun tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din 25.07 sunt si eu posesorul unui Passat CC 2.0 TDI 140 CP. Masina e super, e altceva... e un pas mare facut de VW cu mashina asta. Am testat aseara Lane Assist-ul si intradevar te ghideaza dupa liniile de demarcatzie de pe shosea (bine, in Romania e cam riscant, cu marcajele astea :vaidecapulmeu: ). Azi vreau sa vad cum functzioneaza Park Assist-ul....cica parcheaza mashina singura, doar frana si acceleratzia o controlez eu....hmmm...cam am emotzii :eek: . Suspensia adaptiva este super ok, chiar se simte diferentza intre cele 3 moduri: Normal, Comfort si Sport. Sa pun 2 poze....can mai fac mai pun...

post-399-1217135018_thumb.jpg

post-399-1217135023_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Passat Variant B5.5, 3BG, motor AVB 74 KW 101 CP, fabricatie 2005, 230.000 km, merge super. Trebuie sa schimb kitul de ambreiaj. In rest nicio problema. Continutul Forumului bine structurat pe categorii de informatii. felictari administratorilor si moderatorilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat b5.5 suntem superiori celorlalte modele, oare a fost si este cel mai reusit, trainic si frumos passat din toate timpurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B5 2000 1.9 TDI 116 Cp si sunt foarte multumit de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posesor al unui VW Passat Variant B5.5, 3BG, 131CP, fabricatie 2003, 153.000 km, il am de 2 ani si nu am avut niciun eveniment nedorit la el.

post-17496-1219340347_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-l prezint si eu pe noul membru in familie: este un Passat Black Edition 2008, 1.9 TDI 105 CP, Are cam tot ce ii trebuie unui om normal:geamuri fata si oglinzi electrice, 10 airbaguri, radio cd 310 cu 6 (10? cu tot cu tweetere :icon_thumright:) boxe, volan + schimbator piele, climatronic (dublu), de siguranta (ESP,ASR etc), este super, este negru si este al meu! Momentan vreo 1300 Km. No problem so far!Planuri : senzori de parcare EPS ca mi-ar veni rau daca i-as gauri bara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Hi Hi salutare colega.Ma alatur si eu fericitilor posesori de Black Edition incepand de azi.Ce pot spune mai mult decat colegu de deasupra ?? E bine e foarte bine... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi de forum.Sunt si eu posesorul unui VW Passat de cca 2 saptamani.Masina are echipare comfortline plus inca niste dotari, gri argintiu, motor benzina 1,4 TSi - 122 CP.Sunt foarte multumit de masina, fiind prima din grupul VW. Anterior am mai avut chevrolet, opel astra h, renault megane.este prima masina adevarata din sirul asta de masini enumerate mai sus.felicitari celor care au achizitionat un passat si sa auzim de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posed un Passat B5.5 din 2005 si sunt foarte multumit :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!