Jump to content

Demontare spoiler fata ... POLO 9N


jicu
 Share

Postare recomandată

:( E nasol ... ... ... trebuie sa-mi demontez spoilerul fata de la masinuta (trebuie vopsit in urma unei usoare coliziuni). Dupa montare as dori sa am toate piesele puse la loc, din aceasta cauza prefer sa dau eu spoilerul jos si sa-l montez la loc dupa vopsire...

Daca a mai demontat cineva spoilerul fata de la polo 9N si cunoaste aceasta operatie, o scurta descriere (pe unde sunt plasate suruburile) sau poze :D l-as ruga sa ma ajute cu aceste informatii.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand ai nevoie de astea ? n-am timp acuma sa scriu...

am demontat eu bara fata...e simplu :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoilerul fata se da foarte usor jos:

- se desfac doua suruburi din partea superioara a grilei(din compartimentul motor)

- se da grila jos(in partea inferioara a ei este prinsa in 3 cleme)

-langa cleme sunt 3 suruburi care se desfileteaza

-se demonteaza grilele de la proiectoare

-cam la 10 cm inspre interiorul barii(mijlocul ei) fata de fiecare proiector exista cate un surub care de desfileteaza

-in fiecare contraaripa se desfac primele 4 suruburi inspre partea din fata incepand de jos in sus

-sub bara se desfac cele doua suruburi(de pe fiecare parte) aflate intre scut si bara ,apoi se desfac "bradutii" care tin bara de scut

-se scot mufele de la proiectoare si de la senzorul (de temperatura cred)

-se desfac clemele de la bara,de langa faruri

-se trage de bara

VOILA!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Multumesc pentru raspunsurile foarte prompte dar am fost atat de preocupat zilele acelea (de demontat), incat am uitat de acest post si nu l-am mai verificat.Am gasit ceva poze pe un forum german insa erau pt Polo Fun.

Preturile pentru vopsitul unei piese depasesc orice imaginatie, si nu inteleg de ce in momentul in care le spui ca ai nevoie de factura pretul mai creste cu 100-200 Ron, de parca normal ar fi ca totul sa se faca fara acte. In alta parte, sevice-ul unui mare dealer autorizat (tot marca germana (mercedes)) iti spune un pret cand mergi sa intrebi cat costa (si anume 60 euro), iar cand mergi sa platesti si sa iti primesti factura iti spune o suma in Ron care incepe cu 5 si mai are inca 2 cifre ... dar dupa negocieri in care ii explici omului ca era vorba despe o alta suma (el stia ca e alta suma, pt ca la ei "vopsitul unei piese costa in general 700-800Ron" (asta nu stiu de unde a scos-o dar daca imi spunea pretul asta faceam direct 180 de grade ...))... se ajunge la intrebarea "150 Ron e bine?"... aceeasi munca, si sa nu mai mentionez faptul ca se putea si mai bine (dar asta e parerea mea, a lor a fost ... baitii care au pregatit piesa nu au facut-o cum trebuie)... dar asta este, important e ca s-a rezolvat pana la urma ...

Sper ca acest topic sa fie cat mai util.

@Michael 9N ... dupa cum spuneam eram prea preocupat de problema si n-am mai raspuns ... oricum ms.

@negoctav ... foarte buna descrierea, acum mi se pare foarte simplu, dar sper sa nu mai fie cazul ... ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!