Jump to content

Scule ( chei, etc.) profesionale sau semiprofesionale


ManiacuV6
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza daca este bun, sa nu cedeze sau alte minuni.

Am sa am in vedere si inaltimea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu incape capra sub el si ala e un rahat de cric,am si eu unul...s-a indoit bratul sub golf.Tinde sa se incline pe rotile din fata daca terenul nu e perfect drept.Cricul masinii ala la manivela e mult mai sigur si mai bun

Iti recomand unul Michelin de la norauto la 240 lei,e inalt si stabil.Si nu e foarte mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu unul identic luat din dragonul rosu cu 60 de lei. Personal n am avut probleme de functionare cu el ai il folosesc de vreo 3 ani, dar ridica putin si la anumite masini trebuie sa bag sub el ceva sa il inalte. Si eu iti recomand ceva mai de calitate totusi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Johnny ,mai rabda un pic ,mai pune ceva bani deoparte (daca ai copii trimite-i cu colinda si uratul  :D )si ia-ti unul ce ridica cel putin 40 cm altfel ai sa injuri de cate ori o sa-l folosesti daca-l cumperi pe asta (hidraulica e OK dar "sasiul" foarte slab si instabil) .

Modificat de floro_st205
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cricurile astea la 100 de lei sunt "la noroc"...

am luat unul de la "obor" ridica si acum dupa 1 an ,am cumparat altul din metro,dupa 2 saptamani a cedat..

am achizitionat un alt "crocodil" de la Yato,ceva mai solid,mai voluminos si sunt foarte multumit,pret 300 lei

 

 

mentionez ca eu le folosesc zilnic la tot felul de masini...

 

am gasit un link cu modelul si se pare ca au si scazut preturile..

 

https://www.magazinulcuscule.ro/scule/scule-auto/cricuri/hidraulice/tip-crocodil/yato/yt-1720-cric-crocodil-yato-2t

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am trusa de la Lidl de aproape un an. Am tras de ea destul de tare, in sensul ca am si dezmembrat o masina cu ajutorul ei si nu a cedat nimic. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt multumit de produsele lor. Cei care au posibilitatea si mai calatoresc prin alte tari recomand si produsele de la Aldi, calitatea si pretul sunt la acelasi nivel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde gasesc scule in Bucuresti? Nu magazin online, caut un magazin cu o varietate mare de scule din care pot sa aleg la fata locului. Si sa nu fie numai truse, sa fie si la bucata.

Modificat de csm_1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde gasesc scule in Bucuresti? Nu magazin online, caut un magazin cu o varietate mare de scule din care pot sa aleg la fata locului. Si sa nu fie numai truse, sa fie si la bucata.

 

daca nu ai pretentii foarte mari si nu vrei chei super profi si scumpe,gasesti in autovit ,sunt baieti acolo care au truse complete,au scule destul de rare si dau orice la bucata....yato,bgs,si preturi foarte bune.

Eu cumpar de ani de zile de acolo 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat niste scule mai speciale pe net(cheie alternator si altele) si cele mai bune preturi le-am gasit la zimber tools. Au magazin in Voluntari. Sau iar cu preturi bune sunt magazinuldescule.ro dar sunt din Targoviste. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am pretentii de scule super profi, caut ceva de rangul sculelor YATO, DEXTER, VORELL. Am vazut si eu scule in Leroy Merlin, dar nu si din cele rare, eu caut o varietate mare de scule, si rare daca se poate, sa fie varsate ca sa zic asa, nu e asta termenul potrivit dar va faceti o idee, cum ar fi un supermarket cu scule auto, cum sunt cele in America.

Nu am fost in AutoVit, dar o sa dau o fuga sa vad despre ce e vorba.

Modificat de csm_1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ceva timp caut si eu tot felul de scule "speciale" care sa imi usureze munca cand mesteresc pe la masina sau prin casa. Ma gandeam sa fac un topic unde sa postam tot felul de scule "exotice" (link, pret, eventual un video, etc).

Eu sunt interesat atat de scule standard dar si home made.

Stiu ca nu ii on topic da as vrea sa stiu daca ii cineva interesat de asa un topic.

Exemplu - http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=111664298314&alt=web

Modificat de snack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat trusa de mecanica fina din Lidl. 30 lei.

Capul în care se prind biții (mandrina aia) e de plastic, piulita ce strânge e de metal.

Nu știu cat de mult contează având în vedere ca nu se va folosi la cuplu foarte mare. 23fd828c53dd961b492b6ea1bb88bbfc.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce am castigat de la http://www.sunextools.com.  Le-am  folosit la ce trebuie ele folosite si anume in spatii inguste.Sunt foarte bune.

post-95513-0-87878700-1452591513_thumb.j

Modificat de Fiestax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai vazut cineva trusa de scule de la lidl prin magazine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca o mai gasesti, go 4 it. Am luat o si eu si eram curios de tubulare. E super ok !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am returnat la lidl trusa aia de mecanica fina (sau am mai zis?)

Poți întreba la ei, de stoc. Poate mai e vreuna pe undeva. Eu am întrebat mai demult de redresor (care apropo, va reveni în magazine luni la 70 lei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faza e ca saracii astia de la Buzau nu au adus-o niciodata in unicul magazin. Ma gandeam ca poate a vazut-o vreun coleg prin Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, întreabă-i dacă au în stoc din Buc. Folosește formularul de pe site, răspund prompt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimele achizitii, am luat 4 seturi de chei in tzoli, pt englezoaice si americance. Unele merg si in sistem metric, M8 si M10.

Demult mi am dorit chei in tzoli, am avut de multe ori nevoie si a trebuit sa polizez chei mai vechi sa ma descurc.

post-22869-0-46498600-1452622877_thumb.j

post-22869-0-35490100-1452622882_thumb.j

Modificat de Calin78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am returnat la lidl trusa aia de mecanica fina (sau am mai zis?)

 

 

Ce te-a determinat sa faci asta? Ca ma batea gandul sa iau una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!