Jump to content

Frana spate


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

stie cineva cum se chema adezivul ala pentru lipit ferodou de se aminteste mai sus in topic ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,nu iti recomand,sa incerci sa lipesti ferodourile,nu vor tine . :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil
Salut,nu iti recomand,sa incerci sa lipesti ferodourile,nu vor tine . :icon_thumright:

relativ , p.t ca mai nou sunt f. multe ferodouri noi care sunt in comert si sunt lipite , chiar made germany.

cica nituite nu prezinta siguranta.

chiar eu aveam la un moment dat o presa de lipit ferodouri pe saboti , mostenit de la fostul meu mecanic.

o sa revin cu tipul de adeziv.

Modificat de elkan peter emil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
relativ , p.t ca mai nou sunt f. multe ferodouri noi care sunt in comert si sunt lipite , chiar made germany.

cica nituite nu prezinta siguranta.

chiar eu aveam la un moment dat o presa de lipit ferodouri pe saboti , mostenit de la fostul meu mecanic.

o sa revin cu tipul de adeziv.

corect ce spui insa nu cred ca o sa aiba toata lumea la indemana o presa pt lipit ..... nici macar mecanici cu pretentii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,nu iti recomand,sa incerci sa lipesti ferodourile,nu vor tine . :)

Tin :)

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la bruasca am rectificat tamburii si lipit la cald ferodouri noi. grosimea materialului e de 5.5mm sau de 6... in functie de tambur. a executat operatiunea asta un atelier din oardea... si au iesit super bine... practic a imperecheat sabotii cu tamburul. lux

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda,...unii nu stiu sa lipeasca nici macar cu prenadez dara :icon_thumleft: mite cu ciorapi de nilon(nylon), relon pe romaneste.

Ia incercati voi, faceti ceva probe si apoi vorbiti ca se poate, nu se poate...iar vorbiti din ce v-au zis altii!

Nota bene: Autobaza CC-ullui a functionat ZECI de ani de zile cu ciorapi topiti pe la ferodouri(de camioane)si nu prea am auzit de "cazut ferodouri"

Nu inseamna nimic ca daca cineva nu a stiut sa faca o lipitura, nu e bun TOT procedeul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perfecta dreptate are Mircea,se pot lipi dar nu home made ci cu ajutorul unor dispozitive speciale.cuptor,presa. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ORICUM, :rolleyes: chiar daca lipeshte vr'unu' :) si nu tzine, n'o fi fraier :rolleyes: sa ne zica...ca sa radem de el :rolleyes: sau sa zicem :,,ai vazut, ti-am zis io!!! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,nu iti recomand,sa incerci sa lipesti ferodourile,nu vor tine . :)
Perfecta dreptate are Mircea,se pot lipi dar nu home made ci cu ajutorul unor dispozitive speciale.cuptor,presa. :rolleyes:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: bai tata.... nu ti se pare ca te contrazici singur? daca stau sa ma uit pana la urma MAJORITATEA posturilor tale is la plesneala sau de bagare in seama... nu te poti abtine? lasa-neeeee lasa-neeee !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la tine la slobozia s-a varsat caruta cu destepti.daca nu-ti convine nu baga de seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia mai usor cu insultele ca nu de-aia ai venit p-aci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dar nu in casa ci facute de cineva specializat in asemenea operatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil
da, dar nu in casa ci facute de cineva specializat in asemenea operatii.

afirmativ.

si se poate intinde iarasi polemica pana la nesfarsit.

eu personal ca de altfel mai toti am crescut cu ferodouri nituite.

in aceasi masura se practica si lipirea INDUSTRIAL . nu acasa.

amandoua sunt la fel de eficiente.

problema apare in caz de accident - expertize etc. daca ese la iveala ca franele sunt facute in mod neautorizat ,artizanal ,atunci apare intradevar o problema.

Modificat de elkan peter emil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
afirmativ.

si se poate intinde iarasi polemica pana la nesfarsit.

eu personal ca de altfel mai toti am crescut cu ferodouri nituite.

in aceasi masura se practica si lipirea INDUSTRIAL . nu acasa.

amandoua sunt la fel de eficiente.

problema apare in caz de accident - expertize etc. daca ese la iveala ca franele sunt facute in mod neautorizat ,artizanal ,atunci apare intradevar o problema.

sunt chiar asa scumpe cele noi incat sa merite tot efortul asta?? eu stiu ca la o rulota mi s-a desfacut ferodoul si a intrat peste celalalt si m-am ales cu o roata blocata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!