Jump to content

Noul T2


bogdan
 Share

Postare recomandată

New Type 2 1.4 watercooled 2007 0km or 0miles from Brasil

el precio es de R$ 42.000,00 (REAIS) el Kombi blanca watercooled 2007 0km + shipping.

o R$ 48.000,00 (REAIS) el kombi con precio FOB. + frete(contenedor) y

encargos solamente em tu pais!!

informese con un agente aduaneiro en la spain

saludos

motor 1.4 watercooled

1.4 | Total Flex gasoline/alcool

Desempenho

Velocidade m

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

New Type 2 1.4 watercooled 2007 0km or 0miles from Brasil

el precio es de R$ 42.000,00 (REAIS) el Kombi blanca watercooled 2007 0km + shipping.

o R$ 48.000,00 (REAIS) el kombi con precio FOB. + frete(contenedor) y

15.173,71 EUR respectiv 17.343,07 EUR

http://www.xe.com/ucc/convert.cgi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva poze si un articol!

am uitat sa zic ...articolul e preluat din VW Kafer 03/2005!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poze si mai multe detalii gasiti pe www.brasilienbus.de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poze si mai multe detalii gasiti pe www.brasilienbus.de

3, 2, 1 - lansare pe orbita! :lol:

brasilienbus160.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva poze si un articol!

am uitat sa zic ...articolul e preluat din VW Kafer 03/2005!

Asta nu e poza noului model. Noul model are o grila de plastic in fata dupa care se ascunde radiatorul pentru racirea pe apa.

Eu am postat la timpul respectiv ceva despre acest subiect.

Nu inteleg de ce e scris la prima postare, atat in spaniola la pret cat si in portugheza la descrierea detaliilor tehnice.

Motorul folosit e 1.4, 4 cilindri in linie imprumutat de la Golf/Polo. Functioneaza atat pe alcool cat si pe benzina. Astia au atata vegetatie aici ca de la anul si-au propus ca piata combustibililor sa fie acoperita in proportie de 70% de bio-combustibil. Adica alcool si bio-diesel, totul din productia interna.

Modificat de dihorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e scris si in portugheza si in spaniola sa inteleaga toata lumea :D , cand am vazut masina eram entuziasmat asa incat am dat cu copy/paste la ce am gasit. Sunt vinovat recunosc. Masina mi-a placut tare mult dar din pacate mi se pare foarte scumpa. Daca tot esti acolo facind poze la gagici pe plaja poate aflii si in ce norme de poluare se inscrie masina ca sa stim daca putem spera sa ne plimbam cu ea in Iuropa :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e scris si in portugheza si in spaniola sa inteleaga toata lumea :) , cand am vazut masina eram entuziasmat asa incat am dat cu copy/paste la ce am gasit. Sunt vinovat recunosc. Masina mi-a placut tare mult dar din pacate mi se pare foarte scumpa. Daca tot esti acolo facind poze la gagici pe plaja poate aflii si in ce norme de poluare se inscrie masina ca sa stim daca putem spera sa ne plimbam cu ea in Iuropa :).

Treaba e ca brazilienii au alte norme. Si au si alta directie - BIO COMBUSTIBILI - obtinuti din trestie de zahar in principal. Ei cred ca asta-i viitorul, cu batalia aia din orient, inclin sa le dau dreptate.

Cred ca motoarele trec de normele Euro daca alimentezi masina cu alcool, nu am date precise...

Bus-ul din poza e sigur pe benzina - tipa cred ca functioneaza si pe alcool :) ...

Modificat de dihorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!