Jump to content

Audi S4 si S4 cabrio


chris
 Share

Postare recomandată

Hai sa o luam altfel! Ti se pare M3 o masina serioasa fata de ce? de S4? sau fata de Subaru WRX STI? S4 este mult mai serios, mai "matur", mai sigur si mai luxos. Eu am mers cu ambele si mi-a placut demarajul, dar curbele si reprizele nu le va avea niciodata ca S4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ultimele teste arata clar un avantaj m3 in fata lui s4.iar de subaru sa nu mai vb ca in afara de puterea mare nu e nimic de capul ei!Nu stiu ce sa zic mie unul imi place si m3 si s4 dar daca ar fi sa imi iau una din astea doua cea pe care as alege-o ar fi sigur un m3 negru si cu piele rosie.Inradevar RS4-ul lui Cata e bestial si cum merge si cum suna si cum arata,deci vreau sa spun ca e o bomba pe 4 roti deci multi sau dat jos din masina si erau sa cada pe jos de socul pe care l-au avut cu aceasta masina....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut: RS4 :D .....si despre subaru, ti l-am dat ca termenul "naspa" pentru comparatia de seriozitate. Masina fuge rau, dar numai primele 2 trepte, care sunt impresionante. In rest este doar o masina rapida! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ultimele teste arata clar un avantaj m3 in fata lui s4.iar de subaru sa nu mai vb ca in afara de puterea mare nu e nimic de capul ei!Nu stiu ce sa zic mie unul imi place si m3 si s4 dar daca ar fi sa imi iau una din astea doua cea pe care as alege-o ar fi sigur un m3 negru si cu piele rosie.Inradevar RS4-ul lui Cata e bestial si cum merge si cum suna si cum arata,deci vreau sa spun ca e o bomba pe 4 roti deci multi sau dat jos din masina si erau sa cada pe jos de socul pe care l-au avut cu aceasta masina....
sincer eu lea-am condus pe amandoua..si si m3..si s4 mi sa parut putin mai rapid..desi in teste...cam castiga..m3..dar poate ca din cauza ca m3 era un m3 cabrio :D amandoua..sunt masini frumoase..mie personal imi place s4 modelul vechi b5...unu facut le bate pe amandoua..de le rupe.. :D vorbesc din proprie experienta..am avut un mtm s4 cu 345..m3 si carrera 4..nici o sansa :salut:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu zic ca nu e tare BMW dar inafara sa te distrezi cu el si sa faci liniutze, nu e nimic spectaculos. Daca vrei sa auzi motor frumos, mergi cu S4, daca vrei sa fii sigur la 180 in curbe, mergi cu S4, daca vrei reprize de "te plesneste scaunu peste spate", mergi cu S4. La aspect, atat interioru cat si exterioru, la M3 nu ma impresioneaza! Iar M3 NU este DELOC o masina serioasa...si BMW in ultima vreme numai seriozitate nu arata prin toate seriile scoase...

Hai mai Vlad, ca nu e dracul asa de negru. O fii S4 (si celelalte modele sport de Audi) tare dar nici M3-ul nu e pistol cu apa :D

Eu sunt sigur ca si cu M3-ul poti lua curbe la 180 la fel de sigur ca si cu S4, si ca are reprize la fel de bune, dar sunt 2 masini care se conduc diferit.

Iar sunetul de la M3 e ... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu zic ca nu e tare BMW dar inafara sa te distrezi cu el si sa faci liniutze, nu e nimic spectaculos. Daca vrei sa auzi motor frumos, mergi cu S4, daca vrei sa fii sigur la 180 in curbe, mergi cu S4, daca vrei reprize de "te plesneste scaunu peste spate", mergi cu S4. La aspect, atat interioru cat si exterioru, la M3 nu ma impresioneaza! Iar M3 NU este DELOC o masina serioasa...si BMW in ultima vreme numai seriozitate nu arata prin toate seriile scoase...

Hai mai Vlad, ca nu e dracul asa de negru. O fii S4 (si celelalte modele sport de Audi) tare dar nici M3-ul nu e pistol cu apa :D

Eu sunt sigur ca si cu M3-ul poti lua curbe la 180 la fel de sigur ca si cu S4, si ca are reprize la fel de bune, dar sunt 2 masini care se conduc diferit.

Iar sunetul de la M3 e ... :D

sunetul la m3 ii ca si la o conserva sparta... :salut: :D :D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@toni Am un film de la topgear M3 vs S4, probabil ca multi il stiu, in care m3 e tare la liniuta, dar in curbe, adica pe traseu, si-o ia urat...si nu ca avans ci ca tinuta pe sosea...parca e disperat ala cu BMW-ul, ceea ce si caracterizeaza aceasta masina, M3. :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare cu parerea lui ...
korekt :D dar m3..chiar numi place cum suna din contra..urasc sunetul ala..cel mai tare sound le au v8 exemplu rs6...sau 3 55 amg..ala sound :salut:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect! Ala da sunet, e 55 amg! Si zilele trecute am auzit un Passat W8...foarte frumos! :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect! Ala da sunet, e 55 amg! Si zilele trecute am auzit un Passat W8...foarte frumos! :study:
e 55 are caracter si stil 8) :lol:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Aspiratoarele" au cel mai tare sunet! Ce e in V si are cilindree mare are un sunet superb "din nastere". ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!