Jump to content

Audi S4 si S4 cabrio


chris
 Share

Postare recomandată

Asta e masina de FITZE!!!

Significant Dates

Oct. 2002 introduced Cabriolet

Jan. 2003 introduced S4 Sedan and Avant

April 2004 introduced Cabriolet

Price (USA / Canada)

6-speed Manual Transmission - $53,850 (USA) / $81,350 (CAN)

6-speed Tiptronic Transmission - $55,000 (USA) / $82,690 (CAN)

Power and Performance

4.2-liter V8 Engine

340 horsepower

302 lb ft torque

0-60mph in 5.8 seconds (manual), 6.1 seconds (Tiptronic)

1/4 Mile in 14 seconds (manual), 14.2 seconds (Tiptronic)

EPA Estimated Fuel Economy

Manual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sssssssssmokin'.......

imi vand golfu'. cine vrea un golf ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie i-mi place motorul ... oare merge pe un golf1 :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, dar Golf-ul I cu siguranta incape in locul motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat are pe bord ?

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Exact cat ii trebuie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Guest Razvan

Are 280 in bord!!!!!! :D

Nu se recomanda cardiacilor si celor care nu au experienta la volan!

Este o bestie de masina care toarce necontenit pana la 240(atata am incercat eu, poate sunt alti mai curajosi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

fericitule .. ce frumuste ai reusit sa conduci.

mai pune ceva poze daca ai mai facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Este masina mea de vis. Are o alura si un rafinament pe care un M3 nu o sa il aibe niciodata. Precizez ca va fi urmatoarea mea masina. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Precizez ca va fi urmatoarea mea masina.

(multi)miliardarule ! :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina costa 47.000 Cip si o gasesti la vreo 36.000euro cu totu in Germania cu vreo 35-50.000km si dotata super bine. Putin nu? :( Oricum ma gadeam cam in vreo 3 ani sa mi-o iau intr-un leasing. Domane ajuta. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o gasesti la vreo 36.000euro cu totu in Germania

un pic offtopic: eu te-as sfatui sa investesti maruntisul asta :( intr-un teren + eventual casa. In 2007, daca intram in Europa, sa vezi tu scoruri.

Vad ca masina frumoasa ai deja (daca ma uit la signature), asadar...

Oricum, mult succes! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cool masina ! Mi-am pus una dintre poze pe desktop :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

superba masina..am avut si eu onoare..sa ma dau cu un s4 un wekend..intreg :) sincer ma asteptam..la mai mult am avut modelul vechid e s4 b5..facut de mtm la 345 .cp mergea mult mai tare si mai bine decat modelul nou..nu inteleg de ce audi a scos motoarele biturbo ..la modelele s... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa le explice celor de la BMW ca pot sa ii bata si cu motoare aspirate! La liniuta nu face M3-ul, dar pe traseu si la reprize S4 e muuult mai tare. Sa vedem noul S4, care va avea cutia si greutatea modificate pentru a fi un "M3 beater".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce oameni! Acum introduc aia de la Bmw motoare turbo si astia de la Audi le scot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....Acum introduc aia de la Bmw motoare turbo ....

offtopic: unde, unde??? benzinar turbat de la BMW?? That's news to me! Sa nu-mi spuneti acum de 2002 tii sau Cooper S, ma refer la motoare noi pt BMW....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit acum vreo luna doua intr-un autoshow parca, ca vor baga motoare turbo pe BMW. Nu stiu pe ce serii, dar o sa caut revista si postez ulterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este masina mea de vis. Are o alura si un rafinament pe care un M3 nu o sa il aibe niciodata. Precizez ca va fi urmatoarea mea masina. :salut:
Eu zic sa te urci si intr-un m3 nou si sa mergi cu unul si dupa aia iti vei schimba parerea.Eu nu zic ca s4 nu e o masina sport sau cu calitati exceptionale dar mai are ceva pana sa ajunga la nivelul unui m3 si spun asta nu ca as fii fan BMW desii imi plac la nebunie (totusi e o masina serioasa)sa nu uitam ca totusi un m3 e facut de divizia Motorsport de la BMW care are totusi un renume in automobilismul de performanta!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu zic ca nu e tare BMW dar inafara sa te distrezi cu el si sa faci liniutze, nu e nimic spectaculos. Daca vrei sa auzi motor frumos, mergi cu S4, daca vrei sa fii sigur la 180 in curbe, mergi cu S4, daca vrei reprize de "te plesneste scaunu peste spate", mergi cu S4. La aspect, atat interioru cat si exterioru, la M3 nu ma impresioneaza! Iar M3 NU este DELOC o masina serioasa...si BMW in ultima vreme numai seriozitate nu arata prin toate seriile scoase...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai fost cu un m3 si cu un s4?sau pe ce te bazezi cand spui toate astea?uita-te la niste teste si o sa vezi care e mai buna la plecare,la viraje si la stabilitate,inclusiv la frane!iar daca m3-ul nu e o masina serioasa atunci nu cred ca mai are rost sa vb despre masini!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!