Jump to content

cromare bare


capetre
 Share

Postare recomandată

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaduI

    11

  • MishuL

    6

  • teh

    6

  • tipatescu

    5

Top Posters In This Topic

Pe timpul lui raposatu' ti le facea orice nea Vasile in fabrica pt 100 de lei.

:(

...am avut bicicleta cu cadrul cromat :shock:

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

UNITATI METALOCASNICA

Gravuri si acoperiri metalice

Calea Victoriei, nr.16-20, sect.1 Gravura in alama, duraluminiu, material plastic. Gravura asistata de calculator cu masina in coordonate si virf diamant, Gravura asistata de calculator prin laser-pe suporti din material plastic, marmura, lemn, piele. Pantograf. 3.14.32.23

Str. Gabroveni, nr.20, sect.3 Gravura in alama, duraluminiu, material plastic. Gravura asistata de calculator cu masina in coordonate si virf diamant, pantograf. 3.14.45.04

Str. Sfintii Voievozi, nr.28, sect.1 Acoperiri metalice (cuprari, alamiri, nichelari, cromari, argintari, zincari, cadmieri), reparatii obiecte arta, instalatii sanitare, hidrofoare, pompe presiune. 6.50.74.60

Trimiteti e-mail la Office@metalocasnica.ro cu intrebarile si informatiile care va intereseaza.

Copyright & 2000 Metalo Casnica

Ultima modificare: August 22, 2002 :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A! uitasem. Pe Sf. Voievozi mi-am acoperit si io prin '90 carcasele de la stopuri. Stratul e subtzire :( , dupa cativa ani a inceput sa apara rugina :-( , acuma sunt roshii bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

baie de crom ar putea sa aiba la URBIS dar ar trebui ceva relatii sa faci acolo cromat.

Va og mergeti AICI si ajutati-ma . E important

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite cateva.

- Chishinau (Socului), cum mergi de la int. cu Pantelimon, una alba la 300 m. pe stanga (gioarsa) si alta la 400 m. pe dreapta (nr. noi, arta binishor)

- Int. Stefan Mihaileanu cu Plantelor

- Iuliu Maniu in fata la Amadeus- cam nasoala, 200 parai, n-are acte (da' de-alea am io...)

- mai e una pe la Morarilor, nu stiu exact unde, mi-a zis cineva, tre' sa ma duc sa caut.

Intra pe comunitate, mai sunt cateva puse de ceilalti amici, nu le mai stiu exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Urbis nu merge ca ei au bai mici....din experientsa mea ca si eu am umblat de mi-au sarit ochii e mai bine de cumparat noi....sunt aprox 150 euro pe cind cromarea cu tot cu sablare te duce la mai mult...asa ca fuga si fa un card Taifun :geek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutati bre careva topicu' meu cu broastele la Voinea posibil broscar. Nu s'ce am avut de l-am varsat aicea :? .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am vazut ieri intr-o pravalie spray cu crom, probabil ca cel despre care vorbea Alex, costa 180 000, am sa iau sa vad daca merge figura, sa-mi vopsesc ornamentele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu,

Te rog sa-mi spui si mie daca esti multumit de rezultat si daca se poate spune-mi de unde l-ai luat cum se numeste sau cine il produce.

Multumesc,

Carmen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si io unu odata tot cam la pretzu asta, da daca nu'l "lacuieshti " cu lac auto, se spala si cu detergent.............daca insishti putzin...........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda.. si io am luat spary de culoarea bronzului.. cica rezistent la temperatura, am pictat tablelle si volant si cand tot roteam sa reglez colbutorii.. m-am pictat si eu pe maini.. desi era vopsita din iarna :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A, am uitat sa va zic ca nu l-am luat inca, n-am inca zor cu ornamentele. E crom-crom, nu vopsea ptr. roti. Nu stiu cine e producatorul, nu m-am uitat de aproape, doar l-am intrebat pe jupan daca iese cu era capacul de la spray, si mi-a zis ca da. Aveau si pe auriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si unde l-ai vazut de cumparat? Da-mi cateva puncte de reper.

Merci

Carmen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La intersectia intre Valea Ialomitei si Drumul Taberei, e un magazinas mic, langa o florarie, pe trotuar (ma mir ca i-a uitat Basescu), e o pravalie cu tot soiul de fieratanii ptr. constructii, si au si vopselurile astea auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stau prin zona. Caut si daca nu gasesc te mai intreb.

Merci,

Carmen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca probezi, sa-mi zici si mie cum a mers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tubul de spray-crom e SINTO, nu face doua parale - l-am incercat in vara 2001 pe ramele de faruri, si a iesit un rahat cu motz. Nu e culoarea de pe capac, mai degraba e culoarea argintului vechi, si dupa 2-3 luni se face cenusiu de-a binelea.

Eu am cromat ramele de far, inelul de claxon de pe volan si bara de protectzie fatza la PINTI SRL(str. Magura Vulturului 45-49, prin zona Iancului). Pretul e (teoretic mic), cam 12 000 pe decimetru patrat, dar iti calculeaza toata suprafatza obiectului(inclusiv partile pe care nu se prinde cromul), deci iesi la vreo 600 000 - 700 000 pentru o bara :-(

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
alexserb2000

bai am o veste proasta: am incercat sa-mi cromez sau inoxez diverse chestii cum ar fi: miner capota, incuietoare portbagaj, minere usi si stiti care e rezultatul: NU MERGE fratilor....ca nu sunt din metal... :33: .e Aluminiu....asta da veste proasta.....a facut cineva asa ceva pe undeva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum dracu, coane Alex, pai ele din fabrica nu erau cromate ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu, acu cativa ani, in lipsa de cromare, am dat cu un spray de roti polonez, a iesit o culoare de aluminiu stralucitor. In lipsa de altceva ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU MERGE fratilor....ca nu sunt din metal... e Aluminiu....asta da veste proasta.....a facut cineva asa ceva pe undeva?

:) :D :D

Hai bai Alex.... Pai da' aluminiul nu-i metal? :scratch: si nici nu-i aluminiu, e un aliaj de se cheama zamac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

Domnu Mihai spre stiinta dumoitale Al intra la categoria materiale NEFEROASE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!