Jump to content

Upgrade motor TDI


Bogdan_wrc
 Share

Postare recomandată

im570rm, da..ar fi si asta o solutie. sa vb cu cineva care face remapari sa vad daca se poate..tu stii pe cineva? :P :lol: :P

Vreau sa cred ca ai facut o gluma dar nu ti-a iesit, whatever

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa cred ca ai facut o gluma dar nu ti-a iesit, whatever

im570rm, ma refeream sa vorbesc cu voinea (care are post ..culmea mai sus, deci urmareste topicul) sa vad ce idei de limitare de cuplu imi da. asta era gluma... nu stiu ce ai inteles tu...

zGb...il dai in leasing peste 2 ani? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa stiu ca la automate nu se poate face Dyno.

Nu stiu exact ce model de cutie am dar ma interesez. Oricum, stiu ca trebuie sa schimb uleiul in cutie o data la 80.000 km iar eu am 159.300

;) Si cica trebuie sa dau jos cutia pentru asta.

FAls,total fals.Doar capacul de la cutie si trebuie sa schimbi si filtrul.

Ridica masina pe un cric si se desface capacul,se scoate,se demonteaza.

Cum dracu sa dai o cutie jos TOATA!!!!! ca sa schimbi un ulei.

Ba ce nesimtiti is uni?!?!?!

Eu am schimbat la passatul care l-am avut si stiu exact cum se face.

Ce oameni cretini,macar daca tac din gura ........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
FAls,total fals.Doar capacul de la cutie si trebuie sa schimbi si filtrul.

Ridica masina pe un cric si se desface capacul,se scoate,se demonteaza.

Cum dracu sa dai o cutie jos TOATA!!!!! ca sa schimbi un ulei.

Ba ce nesimtiti is uni?!?!?!

Eu am schimbat la passatul care l-am avut si stiu exact cum se face.

Ce oameni cretini,macar daca tac din gura ........

Am intrebat in mai multe locuri dar raspunsul asta l-am primit de la Porsche Bucuresti Nord. A verificat pe calculator VIN-ul si mi-a zis: "Modelul D-voastra de cutie de viteze se da jos pentru schimbul de ulei." Daca m-a mintit am mintit si eu. De unde aflu ce cod are cutia mea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rudolfe,ce sa zic "frate"?

BAFTA!!!!!

Dar nu cred ca aia de la vw cind au pus cutia pe masina ta,sau toate ca a ta,au zis"bai ,hai sa dam de lucru la greu serviceului,dar doar la Bora,si sa dea draq aia cutia jos pentru schimb de ulei"!!!

AAA,dar de fapt stai asa ca si eu demontez motorul la LUPO,la PASSAT,faceam la fel,cind vroiam sa schimb uleiul.

Eh,ii super simplu,zau :D :lol: :lol: :lol: :D :D :D .

ACum citiva ani,tatl meu a cumparat un mercedes 220 d(1996) si am mers cu el la reprezentanta MB din TM,sa vedem in ce stare este si sa punem piese noi acolo unde este cazul.

Se uita mecanicii aia la nu stiu ce pe la masina,si zic ca"Domne aveti probleme la tractiune" si ca ar trebui sa schimbam nu stiu ce la ea(cardan parca,numai stiu).

Tatal meu ,ca orice om normal zice:"dar o piesa de schimb nu exista ci tot rahatul asta lung de la motor pina la puntea spate sa il schimb?".

Ne cer aia actele masinii ,mergem la computer si zic:"nu exista piesa de schimb,se schimba cu totul".

Nu am mai schimbat-o si a mers cu ea asa.

Masina nu dadea semna ca nu traga sau nu impinge ca lumea,dar na cind sti ca ai o buba,parca o simti chiar daca ea nu exista.

Cu prima ocazie in Germania,isi aduce aminte si trece pe la o reprezentanta MB.

II spune ce buba are,ii da actele la ala,ala verifica si ii spune:"pai dar de ce doriti tot asta cind uite exista piesa asta,care face exact treba asta,si termintati problema".

S-a programat peste vreo 2 zile parca,a schimbat piesa aia ,piesa veche era putin uzata si in timp ducea la probleme de tractiune,dar EXISTA PIESA DE SCHIMB nu tot ansablul respectiv cum stiam noi din RO.

Ha?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la tiptronic dealerii nostrii sunt cam varza. sorry to say it.

pai mie cand am vrut sa verific nivelul uleiului din cutie, mi-au zis sa revin a doua zi ca nu au timp. si cand i-am intrebat cum se face, mi-au zis : USOR. CU JOJA. intre timp vb cu Cristiseven7 si imi spusese ca nu are joja demult VW. buuun, ma duc a doua zi, si aia erau cu paginile scoase la imprimanta de pe internet in mana. si cand le zic ca nu se poate cu joja, ca nu are, imi spun zambitori...DA...STIM...AM AFLAT SI NOI. :lol: de asta le-a trbuit o zi. sa aiba timp sa caute cum se face operatiunea. eu m-am saturat de ei la faza asta. pt ei , maisna mea nu are cutie de viteze. daca am alte prob da, dar la cutie sa nu se atinga !! e clar! si nici nu o las acolo singura ca poate vor ei sa invete sa umble sau sa conduca pe cutia mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!