Jump to content

Multumiri si nemultumiri la achizitia unei masini noi


vladDC
 Share

Postare recomandată

deci...

am vrut sa-mi iau skoda octavia... bun... era anul trecut in toamna, cald afara, eu in slapi, maieu si short, si 24.000 euro cash in buzunar... m-am dus in aviatiei sa vad ce si cum... intru, ma uit la show room, zic, gata m-am hotarat si intreb la receptie, stiti, vreau sa cumpar si eu o skoda octavia... fatuca de acolo, rimelata si imbibata de chit de fatada, se uita la mine, si zice, asteptati sa se elibereze un coleg de la vanzari... zic, bun, astept... si astept, si astept... si daca tot nu m-a bagat nimeni in seama vreo juma de ora, ma duc spre birourile vanzari... liniste si pace... din 4 birouri, doar unul era ocupat de un client... la unul din celelalte nu era nimeni, iar la un altul, ceilalti doi "vanzatori", stateau si faceau o situatie (probabil statistica despre cat de prost servesc ei clientii) si-si mai povesteau cate ceva (n-am ascultata ce) si radeau copios. ma duc si ii "deranjez" si le zic, vreau si eu o octavia tour... bajetii se uita cu stupoare la mine (cum de-am indraznit sa-i deranjez), compara dintr-o privire de sus in jos vestimentatia mea sumara (fata de camasile curate, pantalonii calcati la dunga, si cravatele lor cu sigla) si-mi spun, mda... asteptati sa se elibere colegul, si-o sa va ajute el... deja eram plin de spume... ma dau deoparte, mai astept vreo 30 de min, si in sfarsit se elibereaza si colegul muncitor.... bun zic, e momentul, ma duc si ii servesc textul, stiti, vreau si eu o ocatvia tour, daca o achit acum, cand o pot ridica? omul ridica ochii spre mine (am crezut initial ca chiar era interesat de mine) si-mi spune, cel mai rapid termen de livrare doua luni, doua luni jumate, dar va trebuii sa mai asteptati ca intru in pauza si abea peste o juma de ora ma ocup de dvs... (acum am inteles, cand a ridicat ochii, se uita de fapt la ceasul de pe peretele din spatele meu)... gata, ma isterizez, imi bag frumoasa-mi "podoaba" in originile, magazinul si firma lor, si-mi iau viteza de la ei...

ajung acasa plin de clabuci... ma asez la calculator, si caut reprezentante de vanzari skoda... apare BRADY TRADE (nici nu auzisem de ei pana atunci)... deschid pagina, dau la contact, iau un nr la intamplare care mi-a parut mai usor de tinut minte si sun... raspunde o tipa (in gandul meu zic, iar femei la vanzari auto) si ii spun textul meu... bla, bla, bla... octavia tour, termen de livrare... ea zice, maxim 5 saptamani de la achitarea avansului... eu raman ca prostu (ma asteptam la clasicele texte de "aburire" a clientului)...ii spun fetei, vin acusica la dvs... si-mi iau viteza... ajung la BRADY pe timisoara, intru la receptie, spun ca am vb cu o domnisoara la tel, fata ma intreaba, sunteti domnul XYZ (imi notase si numele) spun da, si-mi spune asteptati cteva minute... in max 5 minute, ma ia in primire ALEXANDRA HARABAGIU... fratilor ce sa va spun, diferenta de la cer la pamant... prima intrebare a fost cu ce va servesc, cafea, cola, apa minerala... din clipa aia, si pana am ridicat masina, ziceai sa sunt un tata care-si asteapta copilul... m-a sunat fata de vreo 5 ori, sa-mi spuna toate stadiile in care se afla masina... orice problema s-a ivit, a fost rezolvata intr-o maniera extraordinara (la un moment dat am fost sunat si mi-a spus ca s-ar putea sa-mi intarzie livrarea cu max o saptamana, care de fapt au fost 3 zile), dar din cauza acestui impediment mi-au fost oferite alte bonusuri, deci totul ok... cand am ridicat masina, era totul gata, doar m-am suit in ea si am plecat...

ps: extraordinar de placut surprins, am fost de faptul ca, eram sunat din cand in cand de Dsra ALEXANDRA sa ma intrebe daca am nemultumiri, daca-mi place achizitia, am primit chiar si sms-uri de anul nou si de paste... ce mai, super servicii si relatia cu clientul... recomad sub toate aspectele BRADY TRADE si in special pe dsra ALEXANDRA HARABAGIU...

service-ul si garantiile, tot la brady le-am facut... deci un mare plus d-lui TOMESCU (parca asa il cheama pe seful mare)... genul de sef care coboara in hala si verifica cum se munceste, si tipul de om care stie sa-si aleaga echipa...

Modificat de demon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi la Baia Mare sa-mi ridic noua achizitie, un Ford Transit 2.4 TDCi minunat. Scurt si la subiect, ca ma grabesc putin...

M-am dus sa ridic masina, cand am ajuns la reprezentanta, tipul m-a intampinat cu majoritatea actelor gata facute(completate), si, o butelie de sampanie... :RO flag: Mi-a dat tot felul de detalii despre masina, chiar prea multe, explicandu-mi cum functioneaza inclusiv si farurile...

Super multumit de servire, dar sincer si de masina, motorul suna ca un benzinar, super silentios dar si bine nervos pentru acei 100 cai pe care-i are. Nu va cumparati insa niciodata masina mica Ford. M-am uitat la "masina anului 2007" Ford Fiesta, bordu masinii cred ca afost turnat din pixuri si brichete topite. Calitatea plasticului de pe spatele televizorului meu depaseste oricand plasticele ford de pe orice masina facuta de ei...

Oricum super multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!