Jump to content

Tempomat / Cruise Control Golf V


gabi71
 Share

Postare recomandată

Cum aflu daca suporta tempomat calculatorul? Si o sa incerc sa fac codarea cu altă  interfata de vagcom dar sa vina maneta poate ă fost ea problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod calculator coloana cu sw si hw.Este important acest aspect..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform tabelului este midline ar trebui să suporte Nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, F l o r i n said:

 

Posteaza codul calculatorului de coloana.... sa nu ai o problema aici.

 

eu te-am rugat sa faci ceva. Chiar daca ai postat de doua ori de atunci.... degeaba - o ti pe a ta. De unde sa stiu la ce te-ai uitat tu.....daca nu ai scris ce cod are calculatorul tau. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are BC..a scris mai sus..dar trebuie vazut ce HW are.Nu toate  suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria calculatorului 1k0953549 BC

HW 036

SW 0070

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok.Ai facut activarea pe engine si pe steering whell? Trebuie sa mearga..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In momentul cand am facut codarile nu stiam ca sunt doua fire rupte in maneta

Si din cate am citit aici trebuia pe steering whell sa scriu 002022 eu am scris 0042 nici interfata vagcom nu ma ajuta nu apar codarile ce trebuie facute

O sa schimb maneta si mai incerc dar pe alta interfata sper ca cel care o sa faca codarile sa stie. Eu am salvat toate codarile de aici si sper ca stie ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xx22...xx42...trebuia sa mearga cu oricare din ele.Ce cod/PN are maneta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e buna maneta.La tine trebuie 513G.Se poate modifica si asta...ca sa mearga pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se modifica din vag com sau fizic o altă maneta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se modifica fizic in conectorul manetei..se leaga impreuna 2 fire galbene.Sau se schimba maneta cu una cu G.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut eu fir galben am la semnalizare si unul la pilot fac punte între ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Vreau sa schimb maneta de tempomat la a mea Jetta. Masina are tempomat de origine si a inceput sa bata campii. Merge cand vrea el, adica pun pe tempomat si merge fara probleme ,cand frinez si el  se decupleaza dupa aceia nu mai vrea sa se puna nici cum. Dupa minute bune reusesc sa-l pun din nou, cate odata nici martorul din bord al tempomatului nu se mai aprinde. Mentionez ca butonul on/of al tempomatului sta cam intr-o parte ca si cum ar avea un piciorus rupt.

Rog pe cineva sa-mi dea si mie codul vw la maneta sa nu cumpar una sa nu fie compatibila. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Spido!

Codul pe care mi l-ai dat este de la manata asta

s-l1600 (1).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta mea are maneta putin diferita, 

Aia de sus are ceva in plus pe linga "ON" si "OFF" mai are si "CANCEL".  Este mult mai frumoasa aia cu semnul de tempomat si plus de asta le-am gasit la set pe amandoua adica si maneta  de stergatoare. Deci merge si aia de sus cu G in coada? Adica setul asta 1k0953513g 1k0953519j . Multumesc!

Prima poza cu maneta mea si a doua cu setul care vrea sa-l iau

 

s-l1600 (3).jpg

s-l1600 (2).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma intreb ce face cancel-ul ala, daca dai cancel apoi restore te aduce la viteza avuta anterior, sau trebuie setata din nou? Mai exact cancel e totuna cu off? Sau doar il decupleaza cum face frana sau ambreiajul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterge din memoria Ecu viteza memorata.Acelasi lucru se face dind off apoi on.Frana/ambreiajul doar dezactiveaza sistemul pe moment insa viteza ramane memorata si se poate reveni la ea dand res(resume).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai bun si atunci ce rol are cancel ala? Ca daca facea ce face frana intelegeam, nu mai apasam pe frana ca sa il dezactivez, dar asa e acelasi lucru cu on-off, chiar nu-mi dau seama de ce l-au pus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Face acelasi lucru ca si frana/ambreiajul. Apesi Res si revine la viteza setata. Si maneta mai veche are acel 'cancel' doar ca nu scrie. Cand sistemul e activ, se actioneaza butonul de on/off spre off, fara a face click. Sistemul ramane ON(iconita in bord), dar nu mai mentine viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!