Jump to content

Modificari sistem franare


mmneg
 Share

Postare recomandată

vreau sa pot purta si roti pe 17 iarna => nu mai mult de 322mm la disc (cred , daca pot mai mult rog corectati).

Corect, nu mai mult de 322 pt 17". Pt 16 nu mai mult de 312

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Corect, nu mai mult de 322 pt 17". Pt 16 nu mai mult de 312

din ce stiu eu , evo 9 are tot brembo si tot discuri 323 pe fata si are 17" rotile deci , cred ca mai degraba conteaza acel ET al rotii daca discurile nu sint 330 sau mai mari; apropos, a vazut cineva discurile brembo de vinzare second hand de la pit stop - cele care au fost pe un G5 si am inteles ca, in interiorul lor - acolo unde se prind, au mai multe gauri - posibil sa fie facute pt mai multe tipuri de prindere? cred ca merita drumul pina la pit stop, nu de alta dar pretul sistemului discuri + etrieri este la jumatate decit nou nout

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai mult de atat nu e nevoie:

http://cgi.ebay.de/AUDI-VW-SEAT-Bremsschei...1QQcmdZViewItem

Pot sa le aduc cine le vrea...eu tre sa mai strang bani,deja am de luat multe 4 my car..dar astea sunt in plan klar!!

Modificat de im570rm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai mult de atat nu e nevoie:

http://cgi.ebay.de/AUDI-VW-SEAT-Bremsschei...1QQcmdZViewItem

Pot sa le aduc cine le vrea...eu tre sa mai strang bani,deja am de luat multe 4 my car..dar astea sunt in plan klar!!

din ce vad / inteleg in poza asta, este vorba de etrieri cu 4 pistonase, la banii astia merita fara doar si poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie modificate prea multe la masina mea iar costurile cresc mult prea mult.

alea din link sunt pentru (fara modificari majore): VW Golf IV 1,8 20V Turbo ab 11.1997, Golf IV 2,3 V5 ab 11.1997, Golf IV 2,8 V6 24V 4motion ab 1999, Golf IV 1,9 TDI (96/110 KW) ab 2000, Golf Variant IV 2,3 V5 ab 1999, Golf Variant IV 1,9 TDI (96 KW) ab 2001, Bora 2,3 V5 ab 1998, Bora Variant 2,3 V5 ab 1999, Bora/Variant 2,3 V5 ab 1999, Bora/Variant 2,8 V6 24V 4-motion ab 1999, Bora /Variant 1,8 20V Turbo ab 2000, Bora/Variant 1,9 TDI (96/110KW) ab 2000, New Beetle 1,8 20V Turbo ab 1999, New Beetle 2,3 V5 ab 2000

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mult prea scump nadir :) eu cel putin caut un kit pana in 1000 de euro la gasit la D2 de unde mi-am luat suspensii(sunt pe vine) care sunt clar mai bune ca astea,gen 8 pistoane 330mm= 1000 de euro sa vedem cum sta treaba cu suspensiile si ne bagam si la frane apoi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!