Jump to content

Montare BC Maxidot


stofarius
 Share

Postare recomandată

Daca ai minidot acum, e ok. Poti pune maxidot - immo2 sau immo3. Trebuie facuta adaptarea lor, scrierea cip-urilor din chei, si coding-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai de facut mai multe adaptari dupa montare.

PS. Florin, am postat amandoi in acelasi timp.

Modificat de pavy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci se poate potrivi si immo3?

@pavy ce adaptari mai trebuie?

si inca ceva mie ceasu mi de 220 km/h in bord daca e de 260 cel care il voi cumpara trebuie sa schimbi si cablu de la kilometraj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-a spus Florin mai exact. Nu ai nici un cablu de kilometraj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar o sa indice bine viteza daca bordu meu actual e de 220 si cellalt daca va fi de 260?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bineinteles ca doar nu ramane acelasi dump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dump-ul ramane aceelasi, atata timp cat clusterul e de Golf. Dar stie singur ce si cum.... doar cand schimbi foliile sau modelul de masina, sunt probleme-rezolvabile....de cele mai multe ori.

Pavy - :emthup: stai linistit - doar postam sa ajutam colegii...asa ca e ok, nu conteaza cine si cand.

O sa indice bine.

Trebuie facute codari - in functie de dotarile masinii tale - senzor placute, senzor lichid spalare parbriz, nr impulsuri la roata, CAN, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca ceva nu are nimic daca ceasu provine de la o masina cu volan pe dreapta ca astea is mia nou in dezmembrari nu prea gasesti cu volan pe stanga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nimic. Doar daca vrei sa treci la folii de Europa - cu scala in km, atuncti trebuie schimbat soft-ul ceasurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut am maxidotul asta.... stie cineva unde gasesc unul bun sau sa schimb macar displayul? daca se poate ca am inteles ca nu prea se baga nimeni... post-38478-0-96038000-1327084769_thumb.jpost-38478-0-64480800-1327084831_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aveai bunavoita sa parcurgi macar 2 pagini mai in urma, din acest topic aflai ca sunt membri care "se baga" sa schimbe si display-ul la maxidot. Unul este Florin. I-a legatura cu el si rezolvi problema.

Modificat de george gga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da, se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnule Florin am si eu o intrebare daca imi permiteti. Cam aceeasi problema o am si eu cu liniile lipsa pe display. Cred ca am maxi eu (tot display-ul funtioneaza). Sper ca m-am exrpimat cat de cat corect. Sa inteleg ca s-ar putea rezolva aceasta problema sau trebuie schimbat? Si inca o intrebare. As dori sa imi schimb si eu ceasurile ca am modelul vechi. Ce ar trebui sa caut? Ceasuri + IC dar problema este ca nu stiu ce inseamna acel IMMO sau mai bine spus nu stiu ce ar trebui sa caut eu pentru masina din semnatura. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina ta e immo2. Poti pune si immo2 si immo3, pe ea - adica modelul mai nou....cum am si eu.

Se pot repara ceasurile tale - se schimba afisajul.. dar nu are rost, avand in vedere ca vrei alte ceasuri.

cauta ceasuri immo3, cu maxidot - ne putem auzi pe PM.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa ceasuri as mai avea nevoie si de altceva gen maneta sau anumite cabluri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, daca zici ca ai deja BC pe masina..... doar adaptarea clusterului, scrierea cheilor, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti ceasuri (model passat b5.5) cu display Maxi? Imi puteti spune un pret estimativ (daca aveti) la tot inclusiv manopera? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si maxidot - detaliile pe PM, ca aici e arie tehnica, nu comerciala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am un polo 9n,fara computer de bord,WVWZZZ9NZ3Y213151,. Merge montat pe el maxidot?

Si o recomandare pentru codurile pieselor care imi trebuie.

@F l o r i n te rog un raspuns pe pm sau yahoo(acelasi id : gabi_1050).Nu mi-am cistigat dreptul de a posta in aria comerciala.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge, trebuie schimbat cu unul cu maxidot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe masina ? sigur ca da. Astept PM cu an de fabricatie si cod motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Este cineva de monteaza maxidot in Craiova?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in aria Prestari Servicii. Oricum, ca idee - poate te-ai documentat deja - se schimba ceasurile cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!