Jump to content

Montare BC Maxidot


stofarius
 Share

Postare recomandată

No results found for 'redfighter'.

Nu gasesc userul pe forum :dry: Eu am doar o cheie, imi trebuie doua cipuri? Astept un raspuns de la tine cu ic ( eventual si maneta cu cablurile aferente) cand gasesti si vorbesc si de cip.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

baieti eu tot nu pricep...pina la urma se gaseste undeva un display sau ceasuri de bord cu display mare pt passat sau nu? eu sunt din cluj si caut de mult..daca ma ajuta si pe mine cineva cu un nr de tel sau orice inf as fi recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt tot mai rare. care gasesc isi iau minidot, iar cine vede maxidot fug de ele ca se strica displayurile(care totusi merg reparate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da la modicul pret de 100 euro.....asa ca Minidot-ul conduce. Oricum, e boala VDO-ului.......minidot sau maxidot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ma poate ajuta cineva cu o recomandare unde as putea sa-mi montez un maxidot in Suceava sau prin zona ?

De preferat ar fi cu toate piesele lui

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ok vdo maxidot de unde se poate procura? sau orice altceva dar sa am si eu un ecran functionabil acolo ca ma dispera de @ ani ca nu se vede nika

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai fi mai concret si da mai multe detalii ca sa intelegem si noi ceva. Tu ai maxi dot sau mini dot sau nu ai nimic si vrei sa-ti pui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok vdo maxidot de unde se poate procura? sau orice altceva dar sa am si eu un ecran functionabil acolo ca ma dispera de @ ani ca nu se vede nika

vezi si tu in aria Vanzari, la Piese de schimb.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am maxidot deci displayul ala mare care arata tot ce se poate, dar de vreo 2 ani numa linii imi apar.... nu mai pot vedea nimic...a aparut de la o [cenzurat] pina la faza asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, din pacate ori inlocuirea clusterului ori schimbarea afisajului - sunt singurele tale sanse. Poti pune si minidot....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tot citind una-alta...am dat de ceva poze de Maxidot de pe Passat-ul chinesc.... pare frumusel.... designul pare de cluster de Golf 5

maxidotpassatchina1.jpg

maxidotpassatchina2.jpg

maxidotpassatchina6.jpg

In poza de mai sus, apare monitorizarea presiunii in pneuri

si avertizarea STOP....in chineza :lol:

maxidotpassatchinaSTOP.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut rost de dump-ul lui....abia astept sa-l scriu diseara pe maxidot, daca am timp.... sa vedem daca apare functia de monitorizare a presiunii in pneuri. Dupa aia, urmeaza modificarile hardware.... modificare dump de original...etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare de newbee :lol: Ce e ala dump? Ce reprezinta?

Am si eu in plan instalarea unui Maxidot si vreau sa beneficiez de cat mai multe mesaje pe acesta :bom: , si m-ar interesa o interfata vagcom si vagTacho (sau oricare alta pentru instruments, care o fi mai completa...)

Si asa... ca idee... nu faci cumva cursuri online? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa, ca te ajut cand o sa fie cazul.....

Dump - e soft-ul ceasurilor. Iti trebuie un VagCom plus alta interfata petru citirea PIN-ului tau si al clusterului pe care il cumperi - la modelul tau, poti face asta si cu o seriala, Tacho, Commander...etc.

Hmm.. la monitorizarea presiunii in pneuri, deoacamdata abia incep sapaturile... M-am declansat de ieri, de cand am dat de pozele alea.....

In rest, la maxi ai Range, ace iluminate, wellcome... cam atat se poate activa, deocamdata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca "Range" inseamna numar de km parcursi, distanta cu care se mai poate rula cu combustibiluil din rezervor, viteza medie, durata de timp in care masina a rulat, alea alea, atunci la mine pe MiniDot e activata.

Acele iluminate, da, sunt fancy; si "Welcome" e pentru ego :lol:

Mai interesant ar fi daca la deschiderea oricarei usi, in BC sa arate usa respectiva. Inclusiv haionul la variant. :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Range - km pana la pompa - da, Passat B5,5 il are, Golf 4 nu...chiar si la maxidot.

LA tine va arata usi deschise, capote, haion....tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde imi dau seama ce immo are bordu?am comp de bord minidor dar ii pe duca display si decat sa schimb displeiu cu 100de euro mai bine trec pe maxidot:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e 99, e immo2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa zice, numai ca lui o sa ii pun pictograma de Variant....daca vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi masina e din 99 luna a7a dar in talon imi este trecuta 99 iar in cartea de identitate dupa seria sasiului e pus 2000

deci sa caut un bord cu maxidot immo2?si se monteaza in loc de astalalt care il am acuma si dupa trebuie invatata cheia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!