Jump to content

Faruri Bixenon Adaptive (OEM)


justi
 Share

Postare recomandată

N-are cum sa se stingă, deoarece eroarea este prezenta la un far defect. Daca mufa la modulul AFS de la far stanga, este ok...nu ai pini oxidati, etc...si eroarea nu se sterge, trebuie inlocuit farul de pe oartea stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut ! Îmi poate da cineva codurile pentru kit de reparație complet pentru faruri bixenon an fabricatie 2009 cu AFS. ( S + D ). Sper sa nu fie considerat offtopic. Va mulțumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce doresti sa repari la ele? Doar cod kit reparatie cleme , exista

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria sasiu a masinii,  daca sunt farurile originale ale masinii si iti caut, cand ajung la mine la service 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, 

Am un Passat B6 cu faruri xenon adaptiv.

Nu mai am alimentare la pozitia farului de pe dreapta. Știe careva de unde se alimentează pozitia ? 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca nu poti masura daca ai aliemntare, in lipsa becului. pune bec nou, vezi sa nu aiba soclul becului pinii topiti, verifica fixarea la mufa farului si mai verifica odata daca merge becul ( contact luat/pus)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/18/2022 at 2:24 PM, Al Bundy said:

Din centrala electrica.

 

Pot sa ii fac ceva s-au trebuie înlocuită ?

 

On 12/18/2022 at 2:41 PM, andrei_221 said:

vezi ca nu poti masura daca ai aliemntare, in lipsa becului. pune bec nou, vezi sa nu aiba soclul becului pinii topiti, verifica fixarea la mufa farului si mai verifica odata daca merge becul ( contact luat/pus)

Am sa verific. Ms de sfat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa o inlocuiesti ? Ai facut toate verificarile posibile si ai tras concluzia ca edefecta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am rezolvat. 

Becul s-a aprins doar după ce am șters eroarea de bec ars.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! Are cineva idee daca farurile cu xenon dupa '08 merg plug and play in locul celor din '07. Lupele sunt bune de aruncat la farurile mele, iar pe unde am intrebat de schimbat lupele am primit acelasi raspuns, anume ca la farurile de prima generatie nu se poate. 
Costul unui far nou este stupid de mare, asa ca ma gandeam sa iau unele de dupa '08 si sa le duc la pus lupe noi...
Ori a gasit cineva o solutie pentru farurile din prima generatie?

Multam! 
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce diferă,dar am schimbat si am observat ca sunt coduri de piesă diferite la model 2005-2007 respectiv 2008-2010,ma refer la faruri originale,pt ca ulterior cele noi vin cu alte terminatii 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gyo80agai schimbat pe aceeasi masina cele de pana in '07 cu unele mai noi? Au fost plug and play?
As fi cautat Depo cu d1s ca pana la urma tot ar fi fost o alternativa mult superioara astora de le am pe masina, dar nu am reusit sa gasesc pentru Passat B6. 
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, CuptenTimo said:

Salutare! Are cineva idee daca farurile cu xenon dupa '08 merg plug and play in locul celor din '07. Lupele sunt bune de aruncat la farurile mele, iar pe unde am intrebat de schimbat lupele am primit acelasi raspuns, anume ca la farurile de prima generatie nu se poate. 
Costul unui far nou este stupid de mare, asa ca ma gandeam sa iau unele de dupa '08 si sa le duc la pus lupe noi...
Ori a gasit cineva o solutie pentru farurile din prima generatie?

Multam! 
 

Au alte calculatoare AFS, implicit alt calculator leveling, modul 55

 

Vezi diferentele la part number si Subsistem 1, Subsistem 2

 

Screenshot_20230117_083936_Chrome.jpg

Screenshot_20230117_084433_Chrome.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat cu același cod avut pe masina,dar am observat la cele Noi OEM ca se specifică modelul până sau dupa 2008,daca erau identice nu cred ca nemționau acest detaliu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bine de stiut pt cei cu faruri bixenon,dacă aveți modulul AFS funcțional se poate schimba pe orice far indiferent de model < sau >2007.

Am luat prin deducere din postarea dl.Florin.multumesc.

Testat personal/fără erori bord sau diagnoz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna seara,

Comanda de faza lunga este dat din calculatorul farului?

As dori sa leg un ledbar pe faza lunga printr-un releu si vreau sa ma documentez unde l-as putea lega.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primeste comanda de la centrala electrica, la B6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii cumva prin care fir? Sau vine prin canbus?

Modificat de X@by
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, vine pin separat, nu pe can, la acest model. Da-mi an fabricatie si cod motor, ca sa iti scot diagrama

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

DA, sau mai pot fi firele de la el intrerupte.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!