Jump to content

Polo GTI 2006 in Romania


...Roadrunner...
 Share

Postare recomandată

Deci nu e de facut dive-testul la arcuri pe-acolo :emthup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ...Roadrunner...

    47

  • RoSonic

    39

  • Zyx

    22

  • p.i.g

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Partea dinspre sibiu e mai buna.........cheia e cea mai buna solutie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da - deci Cheia-Brasov-Sighisoara (posibil si TgMures) :) va fi testul pentru arcuri+bucse - si am si incercuit in calendar 27iunie pentru acest traseu, ca tre sa le pun pana atunci :P (si daca cumva-i careva doritor sa se bage la plimbarica asta astept un semn :lol: )

On the other hand, geometria la "polonicuri" (

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au ce sa-ti faca pe spate :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: Ce profii sunt oamenii daca fac si pe spate... poate cu vreun baros, ceva...

LE: Apropo de acel gagiu si polo-ul lui... Cei de la wilwood sunt superseriosi. Le-am scris mai multe mailuri anul trecut si am tot primit raspunsuri! Si, nu am fost singurul in aceeasi situatie.

Modificat de Zyx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au ce sa-ti faca pe spate

sa-mi treaca pe factura si sa-mi ia banii degeaba =))

Sau cine stie, poate vor sa imi monteze kitul asta:

http://whiteline.com.au/product_detail.php...t_number=KCA310

:icon_thumright:

edit: un pdf cu ceva info in plus despre ce e in linkul respectiv

http://www.whitelineautomotive.com/Bulletin/138_Shim.pdf

Modificat de RoSonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prieteni, tin sa va anunt ca m-am coborat la nivelul vostru ca sa zic asa :D

in alta ordine de idei: vreau si eu detalii despre bieletele de mondeo. ce model, eventual un cod si daca merita sau nu.

Modificat de monkishor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai intai sa ajung eu cu ele la montat, sa vedem daca-s ok cele pe care le-am luat :blah_: ca sa avem confirmare ca am ales lozul bun :blah_:

ps: tre sa mai facem o reuniune - photo shoot :D daca acu' sunt mai multi PoLOW :P

Modificat de RoSonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modest, modest, dar motorul e un clasic -_-

dar oricum, chiar si cu peloquin-ul ala, nu-l vad prea bine la cei 400 de cai pe care ii estimeaza :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Frati polo-nezi, am si eu o intrebare. E normal sa se dea ventilatia mai tare cand cuplez marsarierul?

Modificat de Roger
roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posturile off topic au fost ascunse. Pentru intalniri, vanzari/cumparari, donatii exista arii dedicate.

Multumesc pentru intelegere

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frati polo-nezi, am si eu o intrebare. E normal sa se dea ventilatia mai tare cand cuplez marsarierul?

nu se da mai tare. trece pe recirculare doar si de aia ai impresia ca se da mai tare. e normal :icon_thumright:

se considera ca atunci cand dai cu spatele ajungi cu botul unde elimini eshapamentul si sa nu il tragi in masina :lol: dajtepti rau nemtii :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta e problema, ca pur si simplu se da ventilatia mai tare, se vede si pe ecran cum urca ventilatia singura....e cam ciudat nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare, vreau sa imi schimb bieletele stabilizatoare. Avand in vedere ca urmeaza sa schimb si suspensia, bieletele de Mondeo se potrivesc cu suspensia stock? Deoarece suspensia nu o voi schimba decat in primavara :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce iti trebuie bielete de mondeo daca nu ai arcuri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca trebuie sa schimb bieletele, si urmeaza si suspensia sport, si sa nu cumpar de 2 ori bieletele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal ar trebui sa le poti pune si cu suspensia stoc a masinii. Ideea e ca fiind mai scurte ele modifica un pic pozitia barii antiruliu pentru a preveni anumite "atingeri" cand e masina coborata - deci nu sunt schimbari majore.

Eu zic sa le iei si sa le pui si sa vezi daca-i ok. Din punct de vedere al pretului (am dat ceva de genul 80 de lei pe pereche) merita incercarea, avand in vedere ca oricum tot la ele vrei sa ajungi in cele din urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Noroc.

Voi deţinătorii de GTI, cam c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atentie,intretinere e una,tuning si upgrade e alta.tu ai tot polo,si il intretii,nu?ulei,filtre,placute etc...avand in vedere ca GTI inseamna sportivitate,pune un 10-15% peste cheltuielile tale.inainte de toate,GTI e un feeling iar ca sa iti placa,trebuie sa te identifici cu el.e normal sa platesti un pic mai mult ca sa iesi din banal,no offence.iar de GTI-ul de care zici,pai go 4 it!brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulţumesc vali_devill se vede că eşti cunoscător

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa-ti cumperi GTI doar de dragu de a avea GTI eu zic sa renunti.Gandeste-te bine inainte sa-l cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!