Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Si ii tii la oglinda sau cum?

deocamdata la oglinda..chiar ma gandiam unde sa le pun...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bun, daca iti place sa agati chestii prin masina, eu nu suport sa vad chestii in plus, mai ales balanganindu-se.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit am gasit ceva sa pot recomanda dupa ceva ani, ieftin si ff bun: "braduletii" cu lichid de la axeon

Am luat de la Selgros la 5 ei bucata, miros f tare si sunt mai multe arome: Whisky Cream, Black Coffee, Havana Cigar, Ice Coffee, Royal Flush, Adventure, Anti-Tobacco, Desert Wind, Fresh, Jasmin, Lemon, Lilac, Mint, Ocean, Pine, Sport, Vanilla

 

 

 

 

post-16249-0-35546200-1393199957_thumb.j

Modificat de Tevez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astia-s romani, pe la brasov. (nu ca asta ar fi ceva rau, doar numele care seamana cu Areon)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am achizitionat un bradut WunderBaum New Car. Imi place la nebunie. L-am agatat in "cuierul" de pe stalpul masinii. Sper doar sa tina mirosul ceva timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

stie cineva de unde pot comanda ez-twist? Am vazut la un prieten in masina de firma dar nici el nu stie cum a ,,aparut'' acolo insa zice ca miroase la fel de puternic de vreo 2 luni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la hidroponica.ro sau expertdetailing.ro

merita sa dai 70 lei pt un odorizant (suport+disc)?

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus si eu Pina colada in masina.. Slabut ca si intensitate! Cel de la California Scents era puternic, dar pe caldura avea iz de zer stricat si nu l-am mai tinut in masina, punandu-l in portbagaj, langa roata de rezerva. Cred c-o sa revin la bradutii negri de la Wunderbaum daca nu imi face altceva cu ochiul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am vazut cum miroase, da! daca mai tine si doua luni (poate chiar mai mult) e foarte ok. Si-asa cutia o cumpar doar odata, dupa care rezerva banuiesc ca ma costa mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

45 lei rezerva. iei 3 conserve California cu banii astia.

Daca ti-a placut as atare mirosul, cumpara si revino cu impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit ez twist si il voi cumpara. Cumpara impropriu spus pentru ca il va cumpara cumnatul meu din SUA. A gasit o oferta la 28 de dolari un set de 2 suporturi+12 discuri, Vom pune bani 50-50 si impartim la fel :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu aveti cam multe discuri?

as vrea si eu 1-2 sa vad ce e de capul lui :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

he he.... din pacate pachetul din america va ajunge de Paste +/-, deci pana atunci va trebui sa folosesc tot vesnicul ambipur. totusi daca treci prin tm ne putem intanli si-ti dau si tie un disc (nu moare nimeni pentru lipsa nui disc din 6)

Modificat de tm30amp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa vad TM dar e cam departe...

Zi-mi un pret pt 2 si le pui la curier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt pietzar omule...nu fac afaceri de genul asta, imi pare rau. Daca totusi te razgandesti si treci prin tm scrie-mi si se rezolva, iti dau un disc pe gratis, asta tocmai pentru ca apreciez sociabilitatea si pasiunea pentru masini.

 

P.S. uite, daca vii in tm iti fac si o diagnoza completa gratis, cu tot cu interpretare de parametri si consiliere pentru reparatii la golful tau.

Modificat de tm30amp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Aveti idee daca mai este magazinul California Scents in Auchan militari? In ce alte supermarketuri se pot gasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut CS in Auchan Constanta saptamana trecuta.

Tot de acolo am luat o conserva "Luxy" cu aroma Cherry, care miroase EXACT ca si CS-ul si, mai mult, are acelasi principiu de eliberare a parfumului (niste bucati de lemn sau burete asezate in cutie). Pretul a fost de aprox. 7 lei, fata de 18 lei cat costa un CS. Pe el scrie ca durata de functionare este tot de 60 de zile.

Din cauza mirosului prea puternic sunt nevoit sa tin conserva in cotiera inchisa. Chiar si asa mirosul este puternic in masina si se simte si in mers, cu geamurile deschise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru prima data am experimentat si eu "guma turbo"....un miros placut ,foarte puternic(am lasat conserva cu capac)...probabil pe parcurs se pierde din intensitate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Dedeman are California Scents. Si cele cu burete si cele cu gel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si care sunt mai bune de la CS? Burete sau gel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am încercat de la CS Laguna Breaze și sunt dezamăgit. La inceput miroase bine și tare dar după vreo 1 sapt nu se prea simte și asta o spun și cei care nu au intrat în mașină de ceva vreme. Dacă nici guma turbo nu va fi ok revin la wunderbaum pina colada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din experienta mea cel cu gel tine mult mai mult. Cea cu gel cred ca tinut peste doua luni jumate, si cel normal cu aroma de guma dupa vreo doua-trei saptamani abia se mai simtea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe produse cu gel , x-treme, cool gel , etc...

nexus 7 '12

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru ca am ramas dezamagit de cam toate odorzantele auto am schimbat tactica: am bagat un odorizant pentru aerul conditionat langa filtrul de polen.

De 2 saptamani miroase bine, discret si nu mai am nimic atarnand prin masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca mai este magazinul California Scents in Auchan militari? In ce alte supermarketuri se pot gasi?

Da, este !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!