Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

La 5 lei bucata, e bine daca tine 2 saptamani mirosul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit asa ceva si miroase foarte bine. Chiar mai bine decat odorizantele de la california pe care le-am folosit pana acum !

post-82945-0-62019800-1375890018_thumb.j

Modificat de GeorgeGXG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde gasesti asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Google it. Nu prea gasesti la noi...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba da se gaseste si la noi in Mobexpert

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sport lux este foarte tare, pina colada miroase la fel super misto dar se duce mirosul mai repede.

Se duce mirosul repede, mai ales acum cu temperaturile din zilelea astea de 35+.

Am luat de o saptamana 2 x Areon Sport Lux, deja nu se mai simte in masina. :censur:

Ma gandesc curand sa pun folii cu factor mare de respingere a UV.

Modificat de flo1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

a incercat careva odorizantul electric profesional auto Ambicar?

 

Faptul ca ti-am validat contul "Ambicar" nu inseamna ca ti se permite si reclama gratuita/agresiva pe forum. Pentru asta te rog sa iei legatura cu administratorul vwForum Dragos Voinea si sa stabilesti detaliile unei eventuale colaborari comerciale intre vwForum si Ambicar.

 

PS: Urmatorul post de acest gen va fi ultimul pe acest cont.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambicar NU este facut de Ambi Pur (ci de Combakett, o firma care nu suna asa bine ca Ambi Pur cand vrei sa-i vinzi produsele,nu?), userul fie este prost informat fie vrea sa ne prosteasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in cora Ambi car din asta, era cam 25 lei daca imi aduc bine aminte. Chestia este ca arata destul de nasol ca design si culoare...Oricum, dupa parerea mea intra in categoria odorizantelor care iti pot distruge masina: sticlute, fiole, braduti care pot decolora plastice si acum chestia asta care se poate incinge si lua foc.

 

Nu ii inteleg pe cei care risca decolorarea plasticelor pentru a mirosi putin mai bine, pe cei care au 10 braduti atarnati prin masina si 5 de oglinda, pe cei care au CWS din ala de nu poti respira in masina(in special la taximetristi, ca sa nu mirosi jegul).

 

Eu unul folosesc din acelea la conserva, am avut mult timp Shaldan, am mai avut niste chestii deo stick de la Air Wick, acum am luat unul la cutie cu rasina cubulete (tip California Scents), imi scapa denumirea. Cert e ca este fabricat in Taiwan si e aroma Citrus Lemon - miroase destul de bine si daca tine cat a tinut Shaldan (~2 luni) sunt multumit. Pret 15 lei - Cora , 14 lei Carrefour

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A folosit cineva California Scents Smoke Away sa-mi dea si mie o parere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
ingrijireauto.ro

Eu am folosit, mi se pare ca mirosul aduce a scortisoara si e puternic. Ca durabilitate a rezistat destul, nu ca cherry, dar destul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tocmai am luat asa ceva! California Scents Extreme twister berry, un fel de gel in cutiuta de aluminiu. De aproape miroase a vin  :D ! Am tinut cutiuta 2 ore deschisa si deja aerul era irespirabil, mai ca te lua de cap! Acum sa vedem cat tine! Eu am imbracat cutia in folie de aluminiu si i-am dat cateva gaurele cu o scobitoare!

post-77500-0-48524000-1379855735_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc de cativa ani California Scents. Ca arome, nu am avut decat anti-tabac si guma turbo (golden state delight). Aproape toata lumea ma intreaba a ce miroase cand se urca in masina sau pur si simplu ma opresc si dau geamul in jos). Pretul e unul decent, il iau la 15 lei de la cineva de pe net (la 5 cutii am transport moca) sau la vreo 17 lei de la dedeman (cand gasesc). Acum ceva vreme era 25 lei cutia la dedeman, in ultimele luni au redus pretul.

 

Mirosul e foarte placut, proaspat si persistent. Bine, daca mergi cateva ore in masina, se obisnuieste nasul. Nu am incercat varianta extreme, raman la standard, care ma multumeste la fix!

Modificat de Lucian M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc California Scents luate de aici de pe forum. Am doua cutii cu aroma cherry luate de 1 an de zile. Eu nu mai simt mirosul in masina dar toata lumea ma intreaba ce odorizant auto folosesc ca miroase foarte bine. Si au un an de cand stau in masina :)) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, nasul nostru s-a obisnuit cu mirosul. Dar altii il simt foarte puternic. Si ce imi place mai mult- cutia sta sub scaune, nu la vedere, prin bord, parbriz sau agatata de schimbator si alte minuni. Imi mai plac astia cu multe cruci in parbriz, sunt fanii mei :D. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

De unde/de la cine cumpar si eu odorizant California Scents Cherry? In Cluj nu am gasit decat fake-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut prieteni.folositi un produs de la lidl si anume este o bila roz \(de fapt sunt mai multe nuante)  cu fitil,miros garantat si foarte persistent.o zi faina tare

:icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ai dreptate,braduletii sint ce-i mai buni sefule :emthup:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine proprietarul anterior mi-a zis ca folosea Wunderbaum verde deschis: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ed/Giant_Wunder-Baum.jpg.

Eu am luat de peste tot pe unde am gasit (OMV, Kaufland, Real, parca si Metro, Praktiker) si mirosul ori nu persista, ori m-am obisnuit cu el. 

 

Pot lua de undeva Wunderbaum cu siguranta ca nu sunt contrafacute? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va place sa atarnati dracii pe la oglinzi sau aeratoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare! eu folosesc de vreo 4 luni california scents am avut doar guma turbo si va spun ca miroase fantastic :soare: mai am una de cherry dar o tin in portbagaj pentru ca e prea puternic mirosul si miroase mai mult a migdale :) eu votez pentru california scents pentru ca nu pateaza nu mai stau cu frica sa pice ceva pe bord si timp de 2 luni am miros frumos in masina,eu tin si masina curata :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 mai am una de cherry dar o tin in portbagaj pentru ca e prea puternic mirosul si miroase mai mult a migdale :)

Aia merge sa o folosesti iarna, vara din cauza caldurii e amplificat mirosul.

Mie  imi place mai mult cherry decat guma turbo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!