Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Folosesc de 6 luni numai California Scents....se simte calitatea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc air wick setat la 36 de minute. Miroase foarte bine, scrie pe ea Desert.

Pot sa zic ca a tinut in jur de 6 luni o rezerva si e un miros foarte placut.

P.s: Cand urc seara in casa il pun pe Off, dimineata e un miros foarte placut in masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vezi cum sunt cws-urile de la unguri,care nu sunt diluate cum le au toti aici la noi.

difera culoarea(este mult mai inchis),consistenta(mai uleios),mult mai intens mirosul si persista si mai mult.

sunt destui care fac bani pe carca voastra,nu-i mai imbogatiti pe neseriosi

Cum facem si noi rost de cws cu miros de guma de la unguri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si eu cu California Scents(ca tot am vazut ca sunt laudate),am pus 2 conserve in fetele de portiere fata deschise complet si...nimic(mai am 2 in camera la mine si tot la fel).Dupa experienta mea cu diferite odorizante,am ajuns la urmatoarea concluzie:tineti masina in permanenta curata,daca sunteti fumator inainte de a lasa masina in parcare lasati sa se aeriseasca,pt mers folosesc ambipur anti tabacoo care se simte din plin cand merge ventilatia.In felul acesta am un aer "curat" in permanenta.

Superdezamagit si eu de "renumitele" California Scents". Sunt foarte slabe, nu persista deloc... Am avut un Ambipur inainte si nu se compara, m-a tinut aproape un an. California Scents nici cand e nou nu are putere, ce sa mai vorbim peste o luna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@but_fns nu stiu,dar eu mi-as lua pt camera.

asa ceva nu mai pun in masina nici daca-l primesc gratis.

in polo mi-am pus california scents cu aroma de grapefruit.super mirosul.

@x-tremist depinde unde l-ai pus.evita sa fie in bataia gurilor de ventilatie sau a soarelui

e logic si normal

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superdezamagit si eu de "renumitele" California Scents". Sunt foarte slabe, nu persista deloc... Am avut un Ambipur inainte si nu se compara, m-a tinut aproape un an. California Scents nici cand e nou nu are putere, ce sa mai vorbim peste o luna...

Fiind putin subiectiv, tind sa cred ca ori ai incercat o aroma foarte light, ori nu era California Scents:)

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aroma este cinnamon coast (scortisoara) si este facut de california scents. Nu stiu cat de puternice sunt celelalte, dar eu sunt dezamagit de acest odorizant. Si asta nu o spun ca sa fac reclama negativa, ci pur si simplu asta e parerea mea personala despre el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Absolut, dar nici nu incerc sa schimb...fiecare are un punct de vedere...padure fara uscaciu....ti-as recomanda o alta aroma, dar in topicul de vanzari nu aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am descoperit un odorizant super tare si super ieftin...undeva la 10 lei. Se gaseste in Auchan, eu de acolo l-am luat.

post-51649-1274910608_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nightrayder

Da ... e "vechiul" Areon guma turbo. E intr-adevar foarte misto.

Mai este California Delight care are miros de guma turbo, dar Areon mi se pare mai puternic desi tine mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine aproape ca a tinut cele 60 de zile scrise pe ambalaj la un California Scents- Delight. Intr-adevar intensitatea mirosului scade, dar o luna si jumatate s-a simtit bine.

Delight- nu are treaba cu guma Turbo. Pentru asta trebuie sa luati CWS. Am unul si e "the real thing"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@taz21 poti pune o poza cu cws-ul "the real thing" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tibi, mă refeream la miros- gumă Turbo. :)

Bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La florariile Magnolia sunt niste saculeti parfumati, costa cam 4 lei bucata. Un saculet tine cam 2 saptamani si au un miros placut. Eu de vreo 2 ani tot aceasi saculeti ii folosesc si sunt multumit de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am avut timp de vreo 3 zile un odorizant auto de 5 lei luat din Kaufland la promotie.Intr-o dimineata s-a rupt acel plastic de prindere cand am dat drumul la racoare si tot continutul mi-a cazut pe mocheta.Asa ca am luat un odorizant de 25 de lei din Sellgros si nu am probleme cu el de vreo luna.Ce este ieftin e si prost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, mai incerc odata, cineva mi-a sters postul :) ....ziceam ca eu folosesc california scents, cele cu miros de bubble gum (Golden State Delight) tin 2 sau chiar 3 luni

Modificat de slick99
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu folosesc california scents si sunt f. multumit.

Slick99 - merci, am vazut ce era de vazut :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu folosesc california scents, dupa o luna si-a cam pierdut mirosul, ori m-am obisnuit eu cu el si nu prea il mai simt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt ok, folosesc si eu dar nu tin 2 luni, doar una

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc CWS Frutto

Modificat de dudu
Post editat de moderator.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt fan Areon ,Bubble Gum,Black Ice,

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt ok, folosesc si eu dar nu tin 2 luni, doar una

e adevarat ca Golden State Delight tine cel mai mult, dar si cherry tine la fel de mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cherry tine mai mult ca delight si e mai fain ca aroma si intensitate :D

testate amandoua de mine,recomand cherry :icon_thumright:

Modificat de GL-17-SEP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost foarte multumit de odorizantele de la Dr.Marcus si MyShaldan, si urmeaza sa incerc si California Scents.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am "gustat" ieri un Areon Bubble Gum, daca asta e tusa mult laudata eu zic pas, e mult prea dulceag parfumul acestuia dupa gustul meu. prefer un "leather" de la acelasi producator. Degustibus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!