Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Hehe vad ca nu is singurul care a schimbat solutia din sticluta , eu folosesc mir de la biserica , singura problema ii ca mi-ar trebui 2 recipiente nu ii asa de tare desi pot zice ca miroase bine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CWS frutto rulz, poate o sa pun si eu un anunt la bazar in curand:d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu incerca sa-l "parfumezi" ca se umple de praf mult mai repede si apoi filtrul ti se va intarii si isi va pierde calitatile. Am un prieten maniac in ceea ce priveste masinile parfumate ,braduleti,mirositoare ,prostii d'astea si a ajuns si el o data sa-si parfumeze filtrul si a trebuit sa-l schimbe intr-o saptamana :)

l-am parfumat si eu acum aproximativ 2000km (cand am facut revizia ) si m-am gandit dupa ce am dat cu parfum ca poate sa se imbacseasca , dar faptul era deja consumat! deocamdata nu am nici un fel de problema cu filtrul, dar nici miros nu mai e! a mirosit maxim 1 sapt cand dadeam drumul la clima,atat!

In continuare folosesc acel lichid cumparat despre care vorbeam 2-3 pagina mai inapoi, si totusi mai am(l-am cumparat in septembrie 2009)!20 lei investiti in 6 luni, eu cred ca este odorizantul IDEAL !

toate persoanele care s-au urcat la mine in masina au ramas impresionate de miros.Mentionez ca sunt obsedat de mirosul interior al masinii si ca fac orice sa fie placut nasului.Inainte de acest lichid foloseam "braduleti" de la PD-L (am un prieten cu relatii in partid si facea rost de ei si chiar foarte frumos miroseau, dar imi puneam 4-5 in masina si portbagaj).

Respekt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am parfumat si eu acum aproximativ 2000km (cand am facut revizia ) si m-am gandit dupa ce am dat cu parfum ca poate sa se imbacseasca , dar faptul era deja consumat! deocamdata nu am nici un fel de problema cu filtrul, dar nici miros nu mai e! a mirosit maxim 1 sapt cand dadeam drumul la clima,atat!

In continuare folosesc acel lichid cumparat despre care vorbeam 2-3 pagina mai inapoi, si totusi mai am(l-am cumparat in septembrie 2009)!20 lei investiti in 6 luni, eu cred ca este odorizantul IDEAL !

toate persoanele care s-au urcat la mine in masina au ramas impresionate de miros.Mentionez ca sunt obsedat de mirosul interior al masinii si ca fac orice sa fie placut nasului.Inainte de acest lichid foloseam "braduleti" de la PD-L (am un prieten cu relatii in partid si facea rost de ei si chiar foarte frumos miroseau, dar imi puneam 4-5 in masina si portbagaj).

Respekt

oare cele de la PSD te-ar satisface la fel? gumesc.

Wunderbaum NEW CAR are mirosul care se osociaza cel mai bine cu o masina din punctul meu de vedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi nu cred in braduleti, am de o luna jumate daca nu chiar doua de la Areon Lux si miroase si acum. Daca nu s-ar fuma in masina, ar mirosi... doar mai vine cate-odata aroma sau cel mai bine se simte dupa ce sta masina o noapte in repaos. Oricum ar fi, raman fan Wunderbaum Black Classic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu am mers pana acuma pe bradulet negru wunderbaum ! new car ! merge perfect in masina ! o fi vreo dif intre cei din romania si cei adusi de afara ? unul din asta ma tine 5 zile , max 1 sapt ! cand am cumparat masina adusa de afara avea 1 negru si a mirosit 2 sapt in masina ! o sa incerc un CWS guma turbo :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu folosesc CALIFORNIA SCENTS.

Sunt foarte multumit!

e bun CWS frutto

eu il folosesc in recipientul de la ambipur

Prin metoda asta mirosul nu devine mult prea puternic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu

aparatul are sistem de reglaj

in functie de model are clapeta care obtureaza debitul de aer care trece peste acel filtru care se imbiba cu odorizant

in consecinta poti regla intensitatea mirosului

cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am mers pana acuma pe bradulet negru wunderbaum ! new car ! merge perfect in masina ! o fi vreo dif intre cei din romania si cei adusi de afara ? unul din asta ma tine 5 zile , max 1 sapt ! cand am cumparat masina adusa de afara avea 1 negru si a mirosit 2 sapt in masina ! o sa incerc un CWS guma turbo :))

Eu folosesc wunderbaum adus din state de mai bine de un an cred si e net superior celui din Romania,pe mine ma tine si 2 saptamani (la inceput il desfac jumatate) :icon_thumright: Acum mi se pare ca am OceanMist si e super :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dati-mi niste idei unde sa caut odorizant cu miros de guma turbo. M-am tot uitat prin toate hypermarketurile astea dar nimic. Daca are cineva de vanzare astept PM

Drumuri bune !!!

Modificat de trasor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Odorizantul cu miros de guma turbo se numeste CWS frutto.Este o sticla patrata care are o sugativa in partea superioara...costa in jur de 35-40 ron,dar miroase de mori!

Modificat de cata5maj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am trimis eu Pm.Pe piata sunt mai mult branduri cu asa zise "guma turbo."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de informatii. @IONUTBLV am citit PM-ul dar vad ca tu esti din Iasi iar eu sunt din Bucuresti si se complica treburile, mersi oricum.

Eu am in masina o sticluta din aceea ambipur. Pot sa scot substanta din sticluta si sa pun CWS frutto ?

Modificat de trasor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil nu o sa mearga.Cele 2 solutii au densitati diferite,ambipur este foarte uleios,deci mai vascos,CWS este mult mai fluid.Cred ca sugativa de la sticluta de ambipur nu se va imbiba cu noua solutie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut ce a zis joky in postul 926. Eu nu vreau sa le amestec, vreau sa scot ce e in sticluta ambipur, sa clatesc si sa completez cu CWS frutto. Astept sa ma lamureasca si pe mine joky sau cine a mai facut asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat de curand parfum Areon Black. Este o sticluta de parfum si o sugativa gen bradut care se agata la oglinda care se parfumeaza din cand in cand. Eu zic ca merita incercat miroase f frumos. Pretul difera, eu l-am luat din Billa si a fost 23 ron, in Carrefour este 27.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou am incercat de la Areon Lux, nu stiu exact cum ii zice, e un barbat si un parfum pe ambalaj. Il am de prin februarie-martie cred, deci a trecut ceva timp (bine, e ala mare). Miroase si acum, il tin agatat de tetiera scaunului din fata, deci pentru pasageri e perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc braduti din supermarket la 1 leu si in fiecare saptamana il schimb :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc numai Ambipur si uneori chestiile alea cu sugativa in capat de la OMV. Am incercat o data sa pun dintr-o alta rezerva in cea de Ambipur pentru ca nu am gasit-o pe cea din urma la benzinarie si cum eram foarte aproape de la tara nu mai gaseam nicaieri. Si nu mirosea deloc, nu emana nimic, dar totusi lichidul scadea...Chit ca e vreo 40-45 de lei o rezerva Ambipur la Agip, merita sa dau banii astia o data la 2-3 saptamani in conditiile in care in masina mea se fumeaza.

Modificat de soso_leon 1M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc numai Ambipur si uneori chestiile alea cu sugativa in capat de la OMV. Am incercat o data sa pun dintr-o alta rezerva in cea de Ambipur pentru ca nu am gasit-o pe cea din urma la benzinarie si cum eram foarte aproape de la tara nu mai gaseam nicaieri. Si nu mirosea deloc, nu emana nimic, dar totusi lichidul scadea...Chit ca e vreo 40-45 de lei o rezerva Ambipur la Agip, merita sa dau banii astia o data la 2-3 saptamani in conditiile in care in masina mea se fumeaza.

Nu prea merita...din moment ce in hipermarket le gasesti undeva la 25lei/rezerva. e relativ ok Ambipur...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat areon silver, parfum, super incantat de el, am dat de doua ori pe bradutul respectiv si miroase foarte frumos si puternic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hangyouridols

Am incercat si eu cu California Scents(ca tot am vazut ca sunt laudate),am pus 2 conserve in fetele de portiere fata deschise complet si...nimic(mai am 2 in camera la mine si tot la fel).Dupa experienta mea cu diferite odorizante,am ajuns la urmatoarea concluzie:tineti masina in permanenta curata,daca sunteti fumator inainte de a lasa masina in parcare lasati sa se aeriseasca,pt mers folosesc ambipur anti tabacoo care se simte din plin cand merge ventilatia.In felul acesta am un aer "curat" in permanenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votez si eu pentru Ambipur anti-tabac. Combinatia aia de pin si menta isi face treaba foarte bine in a schimba mirosul din masina.

P.S. Sunt chestiile alea cu sugativa de la PetrOmv de orhidee. V-as recomanda sa va ganditi de 2 ori inainte sa luati asa ceva, pe mine m-a durut capul de la mirosul ala(mirosea foarte puternic a trandafir, mai degraba).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costa in jur de 35-40 ron,dar miroase de mori!

sa vezi cum sunt cws-urile de la unguri,care nu sunt diluate cum le au toti aici la noi.

difera culoarea(este mult mai inchis),consistenta(mai uleios),mult mai intens mirosul si persista si mai mult.

sunt destui care fac bani pe carca voastra,nu-i mai imbogatiti pe neseriosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!