Jump to content

Tuning Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

  • Replies 601
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    143

  • saboteur

    47

  • Andrey_sxg

    44

  • b77eru

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jante de VW, daca vad bine. Poate reusesti sa inlocuiesti semnu VW de pe ele cu emblema skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da jante de polo gti cu cauciucuri dunlop de 205/45/r16. si statie cu woofer jbl si boxe pe spate jbl. "doar de atat" am avut bani...

abia le-am montat, o sa schimb sigla de vw cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt initiativa! Tine-o tot asa. Eu am avut de obiectat doar capacele de VW pe Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. am schimbat capacelele cu vw, am pus cu seat. glumeam. am fost la avia si am luat ieri 150 lei 4 bucati (cam scumpe) dar am preferat de la dealer decat din targ, poate luam teapa cu ele vorba unui prieten.

urmeaza niste folie si stopuri dar peste ceva timp.

ce parere aveti despre lumina din bord. sunteti multumiti de verde sau preferati si alte culori? rosu, albastru..poate alb? mie imi place albastru.

am gasit la avia si produse milotec. e bine de stiut ca aveau cateva chestii misto. masca plasa, inele cromate pt bord, tevi de esapament...bani sa ai.

Modificat de b77eru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele pica neasteptat de bine pe masina.

Nu te prosti cu stopuri aftermaket ca pe rosu stopurile oe sunt la fix. Ramai intr-o linie decenta/clean, e foarte apreciat acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nu dau bine stopuri "lexus" pe fabia, strica toata linia, si eu am vrut sa imi pun dar m'am razgandit si le'am facut fumurii pe cele originale.

Cat despre capacele la 150 RON, scump frate, scump, dincolo era mai ieftin...Sunt in piatza nishte stickere rotunde cu skoda , mai grosutze, ce se lipesc pe vechile capace (pt asta sunt facute), set de 4 buc cred ca sub 20 ron. Am eu un set dar inca nu le'am folosit ca inca am jantele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saboteur, te-am intrebat mai devreme de sprayul ala, pe unde s-ar gasi si cu cat. :scratch:

Probabil nu ai vazut... poti sa imi dai detaliile, pls?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vrei sa-ti pui si niste pleoape ? Eu eram incatat de asa ceva , cu putin timp in urma, dar nu am vazut exemple la nimeni dupa care sa ma iau :D Vezi si niste protectii pentru praguri, tot de la dealer ( e ceva oferta la ele ) Arata foarte bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea, exterior: grila sport, stopuri fumurii, montanti centrali la ushi negri

sabo, culoarea e dementiala :) , dar grila in prima poza pare facuta in photoshop... un efect foarte ciudat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saboteur, te-am intrebat mai devreme de sprayul ala, pe unde s-ar gasi si cu cat. :)

Probabil nu ai vazut... poti sa imi dai detaliile, pls?

Puate nu ai vazut tu :D , ia da scroll up la postul #23

@BogMW, hai mah, chiar asha :D , e tabla perforata din aia in romburi. Puate din cauza umbrei ca era sub pom. O sa caut o alta poza din fatza mai la soare, sa se vada mai bine. Dar te asigur ca nu e "shopped" :lol: Numa numaru de inmatriculare :D Cat despare culoare, pacat ca nu se mai fabrica. verde fantasy pe numele ei de la skoda

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sabo, culoarea e dementiala :lol: , dar grila in prima poza pare facuta in photoshop... un efect foarte ciudat.

Nu e facut in photoshop. Ieri am oprit langa masina lui sabo. Intrase intr-un magazin sa cumpere cate ceva insa n-am putut sa stau sa astept pana iese. Dar as fi vrut sa ajung sa vorbesc putin cu el si sa-l intreb:" ce-i cu plasa aia de tzantari in locul grilei? Prindeai prea multe muste in radiator?" :)

Acum sincer, mie imi place mai mult grila originala decat "plasa de tzantzari", insa mai toate cosmetizarile masinii sunt pe criterii subiective, deci daca omului ii place... :D

"Beauty is in the eye of the beholder"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu e photoshop, dar e foarte ciudata poza aia. E foarte uniform negrul ala, fara nici o reflexie, poate de aia pare asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puate nu ai vazut tu :hainoroc: , ia da scroll up la postul #23

:o

Ti-ai editat postul... si eu nu am citit deasupra postului in care intrebam. Am citit doar sub postul meu.

Ma declar vinovat si imi retrag intrebarea. :D

Multam'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BogMW, uite una mai din soare

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat de fata masinii :hainoroc: . Mie mi se pare ca arata mult mai bine cu masca originala ! Dar cum e masina ta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , depinde de culoarea masinii, dar la mine pe verdele ala , grila cu rama cromata = ca porcu. Orcum am si grila originala, asha ca daca vreodata o vand, nu e problema, se schimba in 5 minute. Chestie de gusturi, am auzit si opinii pro si contra. Insa aici discutam de tuning, si masca originala nu e tuning. Sau daca itzi place stilul blingy... :) am o sugestie pt tine

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E nici chiar asa ! Nu spun ca trebuie sa ramai neaparat la masca originala, dar totusi am vazut si alte modele muult mai aratoase. Asta prea seamana a plasa de tantari :)

repet , e parerea mea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cam de departe pozele si nu se vede textura, o sa fac unele mai din prim plan/ detaliu, ca sa terminam cu "plasa de tzantzari" si photoshopu :)

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa da, in sfarsit m-am lamurit :blush:

Tot nu-mi place, mai bine cea stock :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bebeko, aici e topicu de tuning, ai gresit topicu, vezi si tu unde-i topicu de stock :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!