Jump to content

Cardinal Motors Ploiesti


KLF
 Share

Postare recomandată

  • 4 weeks later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    10

  • dany

    10

  • geovadim

    9

  • KLF

    5

Top Posters In This Topic

mersi, ma gandesc serios sa-i dau in judecata...n-o sa le cer nimic...doar sa-si angajeze oameni cu bun-simt...

Pierzi prea mult timp, mai bine du-te la ei si treci de la vorbe frumoase la amenintari, poate reusesti sa-i sperii si mai obtii discounturi ceva, cu tribunalul dureaza mult. Daca totusi crezi ca poti sa-i dai in judecata, fa-o, ei se bazeaza pe faptul ca, TU, client, nu ai timp de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Din pacate aceeasi problema am avut-o si la Dacia si la Renault. Problema e la fel si la Volkswagen si probabil in toate Romania. In plus sunt patronul unei mici firmulite si pot spune ca desi ca patron imi doresc sa angajez oameni de bun simt, din pacate in Romania nu prea exista asa ceva. Probabil aceeasi problema o au si acesti dealeri, care nu prea gasesc pe meleagurile mioritice decat scursuri sociale. Apropos, voi toti care sunteti nemultumiti (la fel ca si mine de altfel), cum va faceti treaba la servici? Sunteti convinsi ca dati dovada de mai mult profesionalism? Lucreati bine in constructii, ca ingineri, chimisti, operatori bancari de cont, functionari publici si multe altele? Pana nu vom face in asa fel incat sa nu mai fim acei romani de prost gust care manjim Europa cu modul nostru de afi, nu o sa putem face altceva decat sa fim proprii beneficiari ai propriilor noaste magarii.

Imi cer scuze pentru putinii romani de bun simt care ica mai exista si ii asigur ca nimeni nu-i include in grupul scursurilor si de altfel "persoanele de fata sunt excluse" din aceasta categorie. Chiar daca spun lucruri grele de ingurgitat, sper sa va dati seama ca poate am si dreptate si ar trebui cu toti sa ne gandim mai serios la ce avem de facut pe viitor.

Apropos, va plac masinile germane, nu? De ce nu incercam sa-i copiem pe nemti si la setriozitate. Sau ne place sa avem masini germane si sa-i copiem pe altii care nu prea sunt demni de lauda?

Numai bine si va doresc sa fiti tratati cu seriozitate si respect de toti cei pe care-i platiti pentru furnizarea unor produse si/sau servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,astazi la 9.3 ma duc sa iau polo de la cardinal . au adus-o f repede,o luna. dupa livrarea de azi va dau mai multe detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. totul a fost mai mult decat ok si asta datorita vwforum.ro ! de ce? pt ca de cand am semnat contractul de leasing si pana am ridicat masina am citit cam tot de pe forumul acesta legat de predarea/primirea masinii....sunt fff multumit (pana acum) de cardinal. au livrat-o intr-o luna,sticla de sampanie in portbagaj,poza din partea firmei,cauciucuri 180/60,covorase originale la pret de aprox 1mil....totul ok! am avut bafta,multumesc LUI DUMNEZEU dar si lui FLORIN vanzatorul care s-a ocupat! pana acum numai de bine,astep sa vad cum merg lucrurile mai departe! bafta tuturor,multumesc vwforum romania!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

:rolleyes: MULTUMESC CARDINAL MOTORS! :rolleyes:

as putea incepe asa:

FELICITARI, SUNTETI NEFERICITUL NEPOSESOR AL UNUI B6!

[ACUM AM O BORA din dec. 2004 - PH 11 VWB - daca m a remarcat cineva ;)]

...am vrut sa iau de la cardinal 3 masini ori din stoc, ori care sa vina in 7-10-15zile (nu in 3luni, ca pe comanda)

*am ales un tiguan - tata

*o jetta - fratemiu

*un b6 - nefericitul eu ( george )

...tiguanul si jetta sper sa ajunga in curtea mea sambata - dar doar sper, ca 100% nu mai cred nimic!

...acum:

1.sa incep cu nick ul meu "bluemotion" - asa trebuia sa fie b6 al meu, dar cu climatronic(are!) si scaune incalzite(a avut 3zile, ca dupa 3 zile si au dat seama ca NU ARE :)) ), DECI 3 ZILE AM "AVUT" B6 BM - care era pe stoc, in showroom!

2.AM ZIS OK, altceva - "pai avem b6 140cp united grey - scaune+climatronic...", booon, IL IAU :D! - l-am "avut" si pe asta teoretic 4zile, ca apoi au constat ca era deja dat... am incremenit!!!

3.acum sunt in tratative, cei de la cardinal, cu unii din cluj, sa ia o masina care e pe comanda alora ( si vine intr o luna maxim) si sa mi o dea mie...e un b6 105cp alb ( alb mi am dorit de la inceput, dar am lasat culoare pentru termenul de livrare,acum teoretic e alb :D ) cu scaune, climatroic, jante, bc plus, etc...DECI SUNT POSESORUL TEORETIC AL ACESTEI MASINI!

4.ideea e ca am acum un vw b6 xx, pentru ca nush la ce sa ma mai astept :( - sau bora mea, care nu m a dezamagit NICIODATA!

ps: pareri, opinii, injuraturi, remarci, blesteme... toate sunt binevenite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Eu am luat masina de la ei si totul a fost super ok. Livrare in 7 zile de pe stoc de la Curtici, comunicare permanenta cu omul de la vanzari. Livrarea fost cu politete si profesionalism, le-am facut mici observatii pt care mi-au multumit. Factura si cartea masinii in 2 sapt, cu folia secretizata la RAR. Pana acum totul bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!