Jump to content

Cardinal Motors Ploiesti


KLF
 Share

Postare recomandată

suna la ei..eu asa am facut..si a venit la mine la servici un ag de vanzari, am vb, discutat si dat comanda ferma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    10

  • dany

    10

  • geovadim

    9

  • KLF

    5

Top Posters In This Topic

pai da, cand vrei sa cumperi de la ei, sunt miere, dupa aia....nu ii mai gasesti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm, nu stiu ce sa zic, pana acum te-as contrazice. Am sunat ieri la Cardinal Motors si mi-au spus ca masina a fost comandata si ca se astepata sosirea la Curtici, urmand ca ei sa ma anunte cand ajunge in vama. Deci mi se pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da, pana o livreaza. dupa aia, nu as vrea sa imi dai dreptate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am sunat ieri la CM Ploiesti, in speranta ca primesc o serie de sasiu dar din pacate nu era....in rest consilierul de vanzari a fost super ok pana acum, doar mi-a confirmat ca sapt viitoare se va fabrica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da, pana o livreaza. dupa aia, nu as vrea sa imi dai dreptate...

Adica? Vrei sa spui ca aduc masina in regula si apoi la service exista probleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de obicei asa se intampla. nu direct probleme. dar sunt mai neatenti cu clientul...sa zicem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa o lasam asa cuma cazut..sunt deja sf-uri..nu stau ei sa tina minte ca tu ai dat mai putin cand ai cumparat-o, ca eu nu stiu ce am mai facut etc...in plus nu te obliga nimeni sa faci la ei tot ce tine de service..

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de obicei asa se intampla. nu direct probleme. dar sunt mai neatenti cu clientul...sa zicem

Prea vad. Am crezut ca ai avut tu o problema ceva cu ei.

Dany, legat de discount si eu am avut la ei si nu are nici o legatura cu modul de a trata un client. Ei oricum vand si castiga, chiar daca nu asa de mult. Plus ca au un client care poate face o recomandare mai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai exact asta ziceam si eu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am avut prob direct, pt ca am reusit sa intervin.

dar stiu prieteni care au. si stiu persoana care a vrut sa ia a 3a masina de la ei si ii dadeau discount 1%. in decurs de 1 an, si toate masinile depaseau 20k euro cip.

dar sunt satul si cu interventii sa stau pe holurile lor pt fiecare detaliu la service. si pt modul cum esti tratat diferentiat dupa ce ai luat masina fata de atunci cand ti-o vand. sau daca nu ai luat masina de la ei.

eu nu am zis nimic de discount si relatia dupa vanzare. nu ctz pt ei la cat ai luat masina. dupa ce ai luat-o, sper decat sa nu ai prob cu ea. noi oricum, fata de buc stam mai bine. dar fata de Valcea sau Bv,...stam sub ei.

in fine, eu mi-am spus parerea...voi o luati cum vreti.

au si parti bune, nu neg, dar si destule bube. daca vei cauta vei gasi si posturile ale mele unde am fost multumit de ei.

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=13951

poate daca vreti, incercati si Mobel pt tehnica sau Pex pt tinichigerie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Bogdan, se pare ca am inceput sa inteleg ceea ce spuneai tu saptamanile trecute mai sus. Dau paste la un mesaj pe care l-am scris si pe forumul de B6:

Chiar nu m-am stresat cu venirea masinii, sa vina mai repede si asa mai departe. Insa luni a ajuns la dealer la Cardinal Motors Ploiesti. E joi seara si nu pot sa ma duc sa o iau. Ba ca nu e loc in service, ba ca azi nu erau gata actele. Mereu sun si mi se spune ca voi fi sunat dar nu ma suna nimeni. Am vorbit cu un prieten de la PBN sa il intreb daca e normal sa dureze atat pana se livreaza masina si mi-a zis clar ca nu... Ori e dezinteres, ori se misca cei de la Cardinal mai greu, ori... am intrat pana si la ganduri negre ca s-a intamplat ceva la transport. De unde eram cool si nu imi faceam nici o problema, clumea acum cand masina e in Romania imi fac probleme... Nu e normal. Timpul de asteptare 'dealer - client' ajunge sa fie aproape la fel cu cel 'final productie-transport-dealer'. Adica masina a ajuns in 12 zile de la fabrica la Cardinal in curte, iar timpul de livrare tinde sa dubleze totul. E inadmisibil.
Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am zis si mai sus. speram sa gresesc si sa ziceti ca sunt eu exagerat.

sper sa se rezolve pana la urma mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca e delasare/dezinteres/incompetenta sau altele? Ti-am zis ma gandesc sa nu se fi intamplat ceva cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai poate fi oricare. sau putin din toate. sper macar sa fie una din primele 2...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In fine, sambata iau masina, puteam sa merg si vineri, dealerul s-a oferit sa ma astepte peste program. 6 zile dupa mine ramane mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci practic masina s-a fabricat intre 9-15 iulie si pe 27 iulie ai ridicat-o cu tot cu problemele de transport din cauza caldurii....sper sa fie la fel si la mine mai putin acele zile asteptate in plus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, s-a fabricat intre 2-8 iulie si a ajuns in Romania pe 23. Ridicare pe 28. Comana pe 30 mai, cam astea sunt datele.

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai ridicat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, sambata dimineata. Livrarea a fost ok, totul in regula, fara probleme. Totul s-a miscat repede de la comanda si pana la livrare, cu exceptia celor 5 zile de asteptare cand masina era in curte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Daca au trecut 2 luni intre comanda si livrare , considera-te fericit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine a fost ok...8 iunie comanda ferma-8 august ridicata de la ei. sampanie si un frigider de masina+o poza impreuna cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

se pare ca eu sunt mai ghinionist...acum 3 luni am dat avans...50%....pana acum o luna n-au dat semne de viata...Mi-au zis ca-n 3 luni am masina....Iar eu, baiat finut am zis sa nu stresez oamenii...Primul telefon dat de mine, desigur ca ei au incasat banutii...Mi-au raspuns in scarba....Au mai urmat si altele, saptamanale...Acelasi sictir din partea lor...Ca masina nu a intrat in tara, ca o sa o am la timp...ca sa nu-mi fac probleme...si uite asa...a trecut termenul dat de ei initial si trecut pe un "contract de livrare" ce specifica data maxima a livrarii....Sunt decis sa-i reclam peste tot... Vorba aia..."pe banii mei ?! "

Niste nesimtiti...pot sa vina cu mama cadourilor...de luni ma interesez pe unde as putea sa-i reclam....Daca aveti idei....astept...Daca un angajat mi-ar face asa ceva in secunda 2 ZBOARA !!!

Pacat de cat imi place masina ...ca dealer-ul e de o nesimtire specifica....Si mai vroiam si parc auto de la nesimtitii astia !

Nota ?! 2 !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca esti pe PJ nu prea ai ce sa faci decat sa ii dai in judecata in cazul in care au depasit termenul din contract si sa le ceri daune. eventual le spui inainte si cu siguranta vor face ceva....macar un discount ceva...la mine a durat FIX 2 luni de cand am dat comanda si pana la ridicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi, ma gandesc serios sa-i dau in judecata...n-o sa le cer nimic...doar sa-si angajeze oameni cu bun-simt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!