Jump to content

VW Golf 4 Variant Pacific


pacific

Postare recomandată

pai masina se prezinta excelent ca tinuta de drum, stabilitate, vibratii in volan sau trepidatii la viteze mai mari (180km/h) etc.

am mers pana la satu-mare si resita cu ea - nici cea mai mica problema.

o s-o duc la un check cat de curand posibil...

Modificat de pacific
Link către comentariu

daca merge bine, atunci sanatate si km fara probleme!

nu faceam altceva decat sa observam ceea ce se vede. :rolleyes:

Modificat de VEKAU
Link către comentariu

Da, chestia cu bandoul era. Insa cum spuneau si colegii mei de forum, nu trebuie sa-ti faci probleme. Sa o cunduci sanatos si fara probleme.

Link către comentariu

Hei!Nu-mi sariti toti in cap!Eu am intrebat pt ca bandoul fata nu ii in cul caroserie si mi se pare putin diferenta de culoare.Bine asta nu inseamna ca a fost lovita neaparat,poate....nu stiu.A fost presupunerea mea! :) Ce esti asa speriat?Daca a fost lovita nu inseamna ca nu ii buna.Si eu conduc o masina care a fost lovita si n-are nimic.Chill!Sa te bucuri de ea.

Inca ceva:la farul din dreapta ai proiector ceata?Asa mi se pare din prima poza.Poate de la oboseala :D.Numai bine!

Link către comentariu
Inca ceva:la farul din dreapta ai proiector ceata?Asa mi se pare din prima poza.Poate de la oboseala :(.Numai bine!

Esti criminal :( Dar acum ca ai zis si mie mi se pare la fel :( Poate e vreun efect de la poza...

Link către comentariu
Esti criminal :lol: Dar acum ca ai zis si mie mi se pare la fel :) Poate e vreun efect de la poza...

nu, nu este o parere - aveti dreptate si in legatura cu farul

eu probabil n-as fi observat asta niciodata...

devine tot mai clar ca masina sa fi fost lovita frontal stanga:

- far stanga schimbat

- bara schimbata

- lipsa "Headlight beam adjusting motor" (conf. manualului de reparatii) la farul stanga

- lipsa capac amortizor stanga

mi-e si frica sa va mai trimit poze ca cine stie ce mai observati :rolleyes:

din pacate bucuria achizitionarii acestei masini s-a cam transformat in tristete, mai ales ca aveam cat-de-cat incredere in neamtul care mi-a trimis-o... :(

@danny_andrei

te rog nu o lua ca un repros, chiar iti multumesc ca mi-ai deschis ochii.

astfel, cand o s-o duc la un control, nu o sa am un soc la ce-o sa aflu :D

Link către comentariu

Nu-ti mai face atatea probleme. Si ce daca a fost lovita frontal. La nemtii masinile se aduc la linie cum trebuie, nu ca la noi. Stai linistit, daca masina merge foarte bine si nu ai treaba cu alte chestii, bucurate de masina.

Link către comentariu
danny_andrei

Eu incercam sa te ajut pt ca ii bine sa stii.Nu trebuie sa fi trist ca nu ii mare lucru.Cumperi un far cu halogen pe stanga si vopsesti bandoul.Din moment ce masina merge bine nu ai dc sa-ti faci griji.Numai bine!

Link către comentariu

Felicitari pt achizitie! Nu iti fa griji, chiar daca a fost lovita masina. Eu am avut un Golf III care a fost varza, cu airbag-uri sarite si alea alea. Am descoperit abia pe parcurs dar asta nu m-a facut sa tin mai putin la masina. Functiona beton.

Intrebare: Ce fel de car-kit ai? Pentru ce telefon?

Link către comentariu

car kit-ul este un cullmann pt. nokia 6110 sau 6130 (nu mai tin bine minte) - l-am scos din mufa si nu prea stiu cum sa scot suportul care se tine "cu ghearele" de bord... :evil:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!