Jump to content

VW Golf 4 Variant Pacific


pacific

Postare recomandată

salut

adusa de dincolo, tocmai i-am facut RAR-u' si urmeaza inmatricularea.

e din 2003, are climatronic iar cd player-ul va fi probabil skimbat cu un mp3 player.

motorul merge super cu toate ca e la 177k Km, boxele din spate nu se aud deloc :D si am o problema cu farul din stanga pe care o voi posta la sectiunea golf4 a forumului.

sony_010.jpg

Link către comentariu

felicitari pentru achizitie in primul rand, asteptam si poza.

pt problema cu boxele: vezi daca ai efectiv boxe in usile din spate, spun asta pt ca la unele echipari la care este prezent casetofonul ALFA nu exista boxe in spate.....in dotarea de serie

daca ai boxe in spate (efectiv) uita-te la reglajul casetofonului, la FADER(daca bina mai tin minte) poate e pus sa se auda doar boxele din fata doar. seteaza fader-ul pe mijloc(50/50)

Link către comentariu

am si cd player si cass alfa.

problema e ca nu am fader la cass ci doar balance (kiar m-am mirat de ce) - o sa verific cu prima ocazie daca boxele exista sub mashti. multzam de sfat :lol:

am vazut ca link-ul de la poza nu functioneaza - poze mai jos :lol:

Modificat de pacific
Link către comentariu

daca spui ca ai cass. alfa atunci sunt toate sansele ca sa nu ai boxele pe spate.

nu ai fader pt ca acesta este prezent doar la versiunile superioare ale casetofonului(ALFA, GAMMA, DELTA...)

daca ai cartea de instructiuni a casetofonului (printre cele primite la masina) poti citii acolo despre ce poate si are casetofonul tau.

numai bine

Link către comentariu

Frumoasa masina!Sa o stapanesti sanatos!Cat de tare a fost lovita in fata?Numai bine.

Link către comentariu

1. Daca masina a venit din fabrica cu alpha, nu ai boxe pe spate

2. Din poza, io zic ca ai beta sau gamma, nu alpha.

Link către comentariu

@Ice_2k - ai dreptate - greseala mea: cass-ul este beta

din pacate tot nu are fader :lol:

am mai bagat un oky pe forum dar tot nu imi dau seama cat de reusita ar fi o skimbare intre cd playerul original si un mp3 player...

@danny_andrei - de unde stii ca a fost lovita in fata?

Link către comentariu
am mai bagat un oky pe forum dar tot nu imi dau seama cat de reusita ar fi o skimbare intre cd playerul original si un mp3 player...

Am avut o vreme un MP3-Player Pioneer si era net superior unui gamma + magazie dpdv al sunetului... dar magazia + gamma arata mult mai bine in bord :lol:

Link către comentariu

te cred, ideea era sa skimb NUMAI cd player-ul, nu si cass-ul.

am pus okii pe un sony care ar da bine :lol:

Link către comentariu

Felicitari pt. achizitie; sa auzim de bine

Cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

multumesc pt. felicitari

astept totusi raspunsul lui danny_andrei care mi-a cam bagat mortu-n casa...

Link către comentariu

cred ca s-a uitat la diferenta de culoare/material dintre volan si airbag... daca asa e, se insala, asta nu e semn ca a sarit airbag-ul, doar volanul efectiv are acea piele "perforata"...

Link către comentariu

:lol:

@pacific: mai ti minte jocurile alea legate de doua imagini si sa observi diferentele?! ;)

sunt sigur ca-ti dai seama si tu de unde s-a dedus asta.

Link către comentariu

Cred ca aici a inceput un concurs. Am si marit pozele si nu am vazut diferente. Lipseste doar un capac de la amortizorul stanga-fata.

Link către comentariu

da, capacul lipseste - nu vad cum e concludent...

cred ca va dati seama ca acest concurs se desfasoara pe nervii mei :lol:

Link către comentariu

Poate se referea la faptul ca bandoul de pe bara fata e negru spre deosebire de celelate + manere care sunt in culoarea masinii.De aici diferenta de culoare->presupunerea ca bara a fost schimbata ->accident. E o presupunere totusi... :rolleyes:

Link către comentariu

bara din fata este schimbata.

la pacific toate bandourile inclusiv manerele de la usi sunt vopsite.

cel putin la modelul highline.

ori dupa ornametele cromate din interior este un highline.

si apoi orice model ar fi, nu pot fi vopsite toate cele mai putin bandoul din bara din fata...

Modificat de VEKAU
Link către comentariu

Stai linistit ca bandoul nu se schimba doar la accident (probabil daca inlocuiau si spoilerul ar fi pus un bandou la culoare-sa nu dea de banuit). Poate era zgariat si atunci au scos bandoul si pus unul negru fara sa-si mai bata capul sa-l vopseasca. ciudat este ca e mai plauzibil sa se faca asta in romania. Neamtul.... :rolleyes:

Link către comentariu

poate fi o varianta si asta, dar cu o probabilitate mai mica cred eu.

in plus bandoul se vopseste odata cu bara, nu separat;altfel sare vopseaua de pe el.

Modificat de VEKAU
Link către comentariu

...nici el... :rolleyes:

in plus mi se pare ca bara are o alta nuantza. sau o fi din cauza luminii???

Modificat de VEKAU
Link către comentariu

si mie mi se pare....pare mai deschis un pic la nuanta / mai nou...who knows :rolleyes:

Link către comentariu

la kestia cu bandoul aveti dreptate - toate pacificurile argintii au bandoul de aceeasi culoare.

mai ales ca bara din spate este complet argintie.

cat de tare a fost lovita insa sau care a fost cauza inlocuirii...n-am de unde sa stiu...

Link către comentariu

Tu sa fi sanatos (poate iti bati capul pt. o chestie minora). Poti sa sa aflii daca are ceva structura / lonjeroanele sau nu, dar daca masina nu prezinta nici un simptom care sa te orienteze spre asa ceva nu are rost sa iti bati capul.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!