Jump to content

I-pod Nano


Liviu23
 Share

Postare recomandată

Azi am montat adaptorul VW pentru Ipod la Midocar. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am montat adaptorul VW pentru Ipod la Midocar. :)

Poti da mai multe informatii, te rog? Pe ce casetofon l-ai montat? Stii cumva daca pe Gamma merge? Cum il vede cassul, ca pe o magazie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca pot da.

Aparatul audio pe care il am este RCD300 plus. Nu am magazie CD-uri. Cablul Ipod-ului l-au tras in torpedou. RCD-ul il vede practic ca pe o magazie de CD-uri.

Astfel, in momentul in care apesi pe butonul CD, iti apare meniul ca si cum ai avea o magazie de CD-uri compusa din 6 CD-uri. In termeni de Ipod asta inseamna playlist-uri.

Practic pe Ipod ar trebui sa-ti pui toata muzica in numai 5 playlist-uri. Al 6-alea CD cind toata muzica din ipod din toate playlist-urile, asa ca nu imi mai modific playlist-urile de pe Ipod structurate pe cintareti.

Eu l-am lasat pe CD6 si daca apesi butonul MIX le cinta aleator.

Calitatea este aceeasi ca si cum ai avea CD-uri.

Sunt multumit. As fi fost foarte multumit, daca as fi putut sa navighez din RCD meniul Ipod-ului.

Adaptorul este pentru VW. In momentul in care il conectezi iti apare sigla VW pe Ipod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt multumit. As fi fost foarte multumit, daca as fi putut sa navighez din RCD meniul Ipod-ului.

Adica nu poti schimba nici melodia din casetofon? Pe Gamma 5, merge? Cat a costat?

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Melodia o poti schimba, dar nu ai posibilitatea sa vezi numele cintaretului si a melodiei. Adaptorul a costat 624 RON +150 RON manopera.

P.S. Nu stiu daca merge cu Gamma. Intreaba la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sincer acum treba cu vazutul melodiei pe pe cas-ul auto si mai stiu eu ce schimari de melodie tot de pe el e doar moft.

Eu folosesc un ipod si il conectez cu un adaptor tip caseta audio. Nu am pierderi de semnal, totul se aude super ok si sunt f multumit.

Si daca ma intrebati de alimentare si asta e simplu: se face cu un adaptor la bricheta care are in celalalt capat USB.

APROPOS: MOFTURILE COSTA :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce e pentru tine moft pentru altii poate fi necesitate... (e un moft sa ai bora cand ai logan -ambele sunt automobile te poti deplasa cu ele- , e un moft sa ai N95 cand ai 3110 - ambele sunt telefoane la fel vorbesti si cu 3110 si cu N95- ) nu generaliza .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vreau si eu sa scot un fir din auxiliarul cd-playerului stock pt a-l folosi cu PDA-ul la redare Igo, mp3 etc.

Imi puteti recomanda pe cineva care stie sa faca asa ceva? Masina din semnatura?

Oare o solutie pe BlueTooth scade din calitate mult?

Modificat de Clao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!