Jump to content

Golf IV 1.9 TDI Generation


Bestie

Postare recomandată

felicitari si de la mine, apreciez pasiunea ta pt masina! sper in curand sa pot sa ma mandresc si eu cu kit ul de r-line.. :) mai ai detalii despre ambreiaj? cum se simte? (poti sa-mi spui la cat te-a dus eleronul?) bafta! :)

Link către comentariu
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bestie

    72

  • Spankyro

    7

  • Auras

    6

  • babanu

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bestie sti cumva ce tabla au folosit meseriasii la prelungirea capotei( ce grosime)? Merci :)

Link către comentariu

Salut Rust-eze! Din pacate nu stiu ce grosime avea tabla, si mai mult ca sigur daca ii sun acum, probabil ca au si uitat...:) Imi pare rau

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Revin cu mici noutati. :icon_thumright: Mi-am refacut softul ca urmare la schimbarii de ambreiaj. S-a jucat Dragos pe acolo cu laptop-ul si mi-a dat drumu' la cuplu si mi-a redus fumul care il dadeam. El estimeaza ca puterea e intre 150 si 160 CP. (Spre rusinea mea nici acum nu am apucat sa ma duc pe dyno cu masina, ca sa stiu exact). Alte noutati... mi-am inlocuit cotiera neagra textil cu una gri din "piele" (o imitatie evident). Am gasit-o in targ in vitan la 1.500.000 si arata prea bine ca sa nu o iau. :eek: Totodata am inlocuit si mp3-ul cu unul mai nou, un Pioneer, dar nu stiu exact modelul acum. Aaaa, si era sa uit, am reusit sa curat eleronul de scotch.

:)):)):D Sunt in culmea fericirii.

Revin cu poze :))

Modificat de Bestie
Link către comentariu

Intrebare: Ai turbina stock de alh? ti sa recomandat sa o schimbi, sau merge fara probleme cea de alh.. Merci si bafta in continuare la cel mai puternic alh de pe forum :rolleyes:

Link către comentariu

@ Jasson Referitor la "cel mai puteric ALH de pe forum", iti multumesc, dar mai e si john33exe care e cam la acelasi nivel cu mine ca putere, oricum iti multumesc pentru apreciere. Mai sus decat noi doi nu stiu cine s-a dus cu un ALH (ender parca:). Pana la acest stadiu turbina de ALH a facut fata cu bine. Daca vreau sa urc mai sus, va trebui sa o schimb, dar pana la 150-160 CP tine daca este in mintile ei.

Poze noi cu: prelungirea barii spate, noul MP3 (am aflat de care este : Pioneer DEH 2800 MP), noua cotiera si eleronul proaspat curatat de scotch :rolleyes:

post-5890-1202077736_thumb.jpg

post-5890-1202077746_thumb.jpg

post-5890-1202077761_thumb.jpg

post-5890-1202077766_thumb.jpg

post-5890-1202077779_thumb.jpg

post-5890-1202077784_thumb.jpg

Link către comentariu

sper sa ma apuc si eu de modificari peste putin timp

si eu vreau injectoarele si ambreiaj sport eu am doar din chip 130 cp e f agresiv

si ca turbina o sa pun fie de 2.0 sau de 2.5 vedem ce intra mai bine pt ca vreau sa fac modificarea cu motorul dat jos pt a lucra mai bine

ma intreb cutia cat tine?

oricum cred ca mai mult de 225cp nu merge decat cu o investitie f mare

Modificat de Spankyro
Link către comentariu

Fa si tu un dyno. Macar in Vag-com, pacat ca nu ai unul de baza cu motorul doar cu soft.

Link către comentariu

bestiala masina :offtopic: ,imi place la nebunie cum ii vine capota bad boy.felicitarile mele pt masina

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Cateva poze facute azi, dupa ce am spalat masina. (lucru care se intampla destul de rar la mine :icon_thumright:)

post-5890-1204131382_thumb.jpg

post-5890-1204131386_thumb.jpg

post-5890-1204131393_thumb.jpg

post-5890-1204131403_thumb.jpg

post-5890-1204131461_thumb.jpg

post-5890-1204131465_thumb.jpg

post-5890-1204131468_thumb.jpg

Modificat de Bestie
Link către comentariu

frumos, frumos, zici k are 200km/h stand pe loc. :icon_thumright:

Ps: o intrebare, golful cu nr UBU are jante pe 18" ?

Modificat de scumfreak
Link către comentariu

vad ca ai rezolvat problema cu capacele de la oglinzi, cum? de unde?

imi place prelungirea spate e................... taree :icon_thumright:

imi plac si mie jantele lui vecinu..

Link către comentariu

Jantele amicului meu cu UBU sunt pe 18", si arata foarte bine, mai ales de cand si-a pus si suspensia sport. Pe langa ale lui, ale mele par a fi pe 15" :(

@dox99 Capacele de oglinzi le aveam montate de cateva luni, doar ca nu prea ma incanta cum stau acolo. Credeam ca tu ai celalalt model, care inlocuieste capacul cu totul.

Link către comentariu
  • 1 month later...

BST-ul tocmai a fost vandut azi.... :) Sper ca noul proprietar sa se bucure de masina...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!