Jump to content

Golf IV 1.9 TDI Generation


Bestie

Postare recomandată

inca o data multumesc pt. informatii.

da, ma intereseaza si pe mine bad boy look-ul si grila din partea centrala a spoiler-ului fata.

poti sa imi trimiti nr. de telefon de la atelierul respectiv unde crezi tu ca e mai bine:adresa de email sau un mesaj pe telefonul meu(ambele le am in profil) sau direct aici pe forum...unde crezi tu ca e mai bine.

o zi buna.

Link către comentariu
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bestie

    72

  • Spankyro

    7

  • Auras

    6

  • Al3X_G4

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce distanta ramane intre prelungirea spate si carosabil, asfalt?

ma bate si pe mine gandul la o astfel de prelungire pe spate ...si din toate modelele de prelungire modelul asta de la Kerscher este una din putinele variante care m-ar tenta avand in vedere ca nu prea vreau sa cobor foarte mult cu o astfel de prelungire...am dat cu roata stanga de pe spate intr-o gura de canal...nu am patit absolut nimic spre marea mea surprindere (aveam viteza foarte mica, in jur de 5km/h) dar de atunci ma feresc de borduri, guri de canal si gropi ca de dracu...nu ca n-as fi facut-o si inainte de asta.

Link către comentariu
  • 1 month later...

As avea si eu o curioziate. Exista vreun Golf IV cu oglinzi cromate pe la noi pe forum, cum sunt cele de pe S3-ul nou? Ca as vrea sa vad si eu cum se vede. Ce parere aveti, cum ar da pe un Golf IV negru...?

Link către comentariu
dar am pus traseu de inox. Pretul defalcat nu-l stiu, decat totalul, care a fost de 9 mil.

Doar 9 milioane evacuare de inox? :)

Link către comentariu

da, 9 mil. Fara nici o toba. Teava de 53 din motor pana in dreptul rezervorului unde se ramifica + 2 tips-uri

Link către comentariu
As avea si eu o curioziate. Exista vreun Golf IV cu oglinzi cromate pe la noi pe forum, cum sunt cele de pe S3-ul nou? Ca as vrea sa vad si eu cum se vede. Ce parere aveti, cum ar da pe un Golf IV negru...?

Da... are rudolf.s pe bora variant aici, chiar daca nu este golf si nici neagra, dar iti poti face cel putin o idee. :huh:

Link către comentariu

m-a ajutat cineva cu o imagine cu o bora neagra si cu oglinzi cromate... Pe undeva, sa zicem ca se aseamana cu golful meu... Ce parere aveti? Arata bine? E kitch?

post-5890-1194294597_thumb.jpg

Modificat de Bestie
Link către comentariu

Arata foarte bine masina cu oglinzi cromate :icon_thumright:

Te-ai gandit iei doar capace care se lipesc sau schimbi capacul original al oglinzii cu unul cromat

Si eu am ca plan de viitor un set de capace cromate ptr oglinzi stii cumva cam cat ar costa asa ceva?

Link către comentariu

Sunt capace care le inlocuiesc pe cele originale. Eu le-am gasit la 1.200.000 setul... Le-am comandat. Acum ramane sa vad, dupa ce le voi primi si le voi monta, daca le voi lasa pe masina sau nu.... ;)

Link către comentariu

Am luat capace de oglinda cromate, gen S3. Sunt cele care se lipesc peste, nu care se le inlocuiesc pe cele originale :rolleyes: Se vad ok din exterior, dar din pozitia soferului se observa ca "nu-s de acolo" :) Mai sunt anumite lufturi, unde nu s-au lipit perfect...O sa postez si niste poze sa va dumiriti despre ce e vorba.

Link către comentariu

Iata si poze cu oglinzile, vazute din interior si din exterior:

post-5890-1194617842_thumb.jpg

post-5890-1194617896_thumb.jpg

post-5890-1194618001_thumb.jpg

Modificat de Bestie
Link către comentariu

De afara arata aproape okay, dar cred ca dadeau mult mai bine unele care inlocuiau capacele cu totul, nu care se lipesc :).

Link către comentariu

Din afara se vad ok, din masina lasa ca te inveti cu ele, ce firma sunt si cum le-ai lipit?Ai mai pus ceva silicon in afara de banda dublu-adeziva?

Daca te hotarasti sa le dai jos si le vinzi sunt interesat

Si eu ma asteptam ca la pretul de mai sus sa fie din alea care se lipesc

Link către comentariu

Nu sunt vreo firma... Le-am lipit doar cu banda dublu adeziva cu care erau ele "echipate". Ar fi putut fi prinse un pic mai bine, dar in momentul cand le-am ridicat, era noapte, si nu am mai putut rabda pana a doua zi. Am gasit si capace cromate, dar muuuuult mai scumpe, peste 100 E.... :)

Link către comentariu

Ai mare grija ca un coleg forumist a ramas fara ele a doua zi dupa ce le-a pus, mai bine da-le jos si mai pune-le niste silicon, poti sa-mi spui pe pm de unde le-ai luat?

Frumoasa tare bestiuta :salut:, un sfat pune-i si folie neagra pe geamuri ca o schimba complet :)

Link către comentariu
Ai mare grija ca un coleg forumist a ramas fara ele a doua zi dupa ce le-a pus, mai bine da-le jos si mai pune-le niste silicon, poti sa-mi spui pe pm de unde le-ai luat?

Frumoasa tare bestiuta :icon_cheesygrin:, un sfat pune-i si folie neagra pe geamuri ca o schimba complet :)

Eu le am de vreo... 5 zile si inca sunt acolo :D M-am gandit si eu la varianta cu silicon, dar ma gandesc ca s-ar vedea cam urat si, pe de alta parte, daca as vrea sa le dau jos... nu stiu in ce masura as mai reusi... :D

La folii m-am gandit si eu, dar inca nu-s prioritare..

Momentan ambreiajul este in pioneze. A inceput sa patineze, numai ca si acesta e cam piperat la pret, sare de 1000 din ce mi-a spus lumea :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Bestie, faina masinuta ai! Apropo zimi si mie cum se numesc becurile albe de la numarul din spate. Ma intereseaza si pe mine!

Link către comentariu

Te-a mancat undeva sa pui scotch! Si eu am o belea pe capota de la o nunta si nu stiu cum sa scap de ea, am frecat cu absolut orice si nimic.Poate ne da vreo idee cineva.

Link către comentariu

Sau cu pasta de polishat. Eu am luat mai demult niste scotch asa. Dupa alcool tot mai raman niste urme mici si dai cu un pic de polish cu o carpa si iese ok.

Link către comentariu

Cu alcool n-am incercat. Mi-e frica sa nu se ia cu tot cu vopsea... Pana una alta mai imi tocesc unghiile pe acolo... Probabil ca o sa merg pe mana polish-ului ...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!