Jump to content

Golf IV 1.9 TDI Generation


Bestie

Postare recomandată

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bestie

    72

  • Spankyro

    7

  • Auras

    6

  • babanu

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce arcuri ai folosit, cumva de gti, cu cat a coborat masinuta? Ai pastrat amortizoarele normale? Oricum ai transformat-o misto in doar cateva luni. Bafta in continuare .

Link către comentariu

Da, arcurile sunt de GTI, marca Eibach. Masina a fost coborata cu 1,5 si 2 cm. :salut: Amortizoarele sunt cele stock. Dar probabil, cand voi face rost de bani iar, vor urma si altele. Momentan ar fi prioritar un ambreiaj, precum si un alt sistem de franare... o evacuare... si tot asa... Dar momentan sunt doar vorbe, astept sa mai "vina banii". :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dupa parerea voastra, cat as putea obtine pe masina? M-ar cam bate un gand sa trec la altceva...

Link către comentariu

9000. Adaugarile astea nu prea atrag cumparatorii in general pt ca lumea nu prea se inghesuie sa cumpere o masina tunata. Eu zic sa nu te astepti sa scoti banii pe care i-ai bagat in tuning. Lumea e cam reticenta la asa ceva pe la noi. Cu ce vrei sa o schimbi?

Link către comentariu

@Cata_B Nici nu ma gandesc ca voi recupera banii bagati in imbunatatirile aduse masinii. As vrea un A4 B6 sau un Passat B5.5 de 131 CP...

Link către comentariu

Buna alegerea pt A4. Ce sa zic.......sa ai bafta la vanzare atunci!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Modificarile la masina au continuat. :icon_thumright: Multumita lui Dragos Voinea acum am alte injectoare (Kerma) si un alt soft. Cuplul mi-a crescut la ~ 290 Nm iar caii au ajuns undeva la peste 140 CP.....

Viteza maxima a ajuns undeva la 215 km/h.

Nu se poate atinge viteza de 215Km/h, nici reala si nici pe bord, cu ALH-ul standard.

De fapt, nu motorul este de vina. Ultima treapta de viteza atinge 210Km/h la 5000rpm, iar la turatia asta nu mai ai nici cuplu si nici puterea maxima, ba din contra esti foarte departe de ele.

Modificat de ender
Link către comentariu

Frumoasa masina,s-o porti sanatos...

...cotiera de unde ai luat-o?E originala?Cat costa?

Merci :icon_thumright:

Link către comentariu

Salut! Care e faza cu pozele de la Evl*Skillz ?

cum le face sa arate asa? cu ce le editeaza? am mai vazut si alte masini in poze asemanatoare!

cum fac si eu?

Link către comentariu
Nu se poate atinge viteza de 215Km/h, nici reala si nici pe bord, cu ALH-ul standard.

De fapt, nu motorul este de vina. Ultima treapta de viteza atinge 210Km/h la 5000rpm, iar la turatia asta nu mai ai nici cuplu si nici puterea maxima, ba din contra esti foarte departe de ele.

Viteza maxima atinsa pe bord a fost de 217-218, deci se poate atinge pe bord acea viteza. Iar in ultima treapta, la 215 (pe bord) aveam 4600 rpm, nicidecum 5000.

Frumoasa masina,s-o porti sanatos...

...cotiera de unde ai luat-o?E originala?Cat costa?

Merci :icon_thumright:

Cotiera am luat-o de la Codatzel, nu este originala si a costat cam 2,5 mil.

Salut! Care e faza cu pozele de la Evl*Skillz ?

cum le face sa arate asa? cu ce le editeaza? am mai vazut si alte masini in poze asemanatoare!

cum fac si eu?

Eu nu stiu sa-ti spun exact cu ce le editeaza. Daca vrei detalii, te pot pune in legatura cu el.

Link către comentariu

Da poate pe bord atingi si 230km/h...dar intrebarea era ce viteza maxima reala ai atins? Foloseste Gps si spune-ne atunci.

Link către comentariu
Viteza maxima atinsa pe bord a fost de 217-218, deci se poate atinge pe bord acea viteza. Iar in ultima treapta, la 215 (pe bord) aveam 4600 rpm, nicidecum 5000.

Am atasat 2 screen-shot-uri dintr-un film facut de Bestie cu masina dupa injectoare. A sarit de 215, reali sunt probabil undeva la 195-200 avand in vedere ca (cel putin la mine) pe climatronic viteza reala raportata este mereu fix 10% mai mica. Oricum avand in vedere ca mai toata lumea vorbeste dupa ce vede pe bord, cred ca e mai relevanta decat viteza reala... doar ca raportare la alte masini, bineinteles.

post-1533-1180186395_thumb.jpg

post-1533-1180186401_thumb.jpg

Link către comentariu

[quote

Eu nu stiu sa-ti spun exact cu ce le editeaza. Daca vrei detalii, te pot pune in legatura cu el.

ok! cum fac sa iau legatura cu el? este si el inscris pe forum? (Evl*Skillz)

Link către comentariu

Merci pentru ajutor Ice. Sper ca pozele sa-l lamureasca pe Ender. :D

@Ender Ceea ce ma mira pe mine este ca din ca din cate am inteles si tu ai cam aceleasi modificari la masina... dar se pare ca a ta se comporta altfel

Off-Topic

@deealarul daca vrei, da-mi pm daca esti interesat de nr. lui de tel.

Link către comentariu
Merci pentru ajutor Ice. Sper ca pozele sa-l lamureasca pe Ender. :lol:

@Ender Ceea ce ma mira pe mine este ca din ca din cate am inteles si tu ai cam aceleasi modificari la masina... dar se pare ca a ta se comporta altfel

Off-Topic

@deealarul daca vrei, da-mi pm daca esti interesat de nr. lui de tel.

Nu cumva ai jante pe 16 sau 17?

Numai asa se poate explica poza ...

Link către comentariu
Nu cumva ai jante pe 16 sau 17?

Numai asa se poate explica poza ...

Ba da, am pe 17"

Link către comentariu

Am decis sa aman momentul vanzarii, cel putin momentan. Tocmai i-am facut schimbul de ulei si de filtre. Nu pot sa zic ca imi pare rau ca nu am vandut-o, ba pe deoparte chiar sunt bucuros :icon_thumright:

Link către comentariu

man, scuze pt sambata. am uitat complet. dar chiar sunt curios si cum stam :)

Link către comentariu

@Bogdan_wrc Stai linistit, poate reusim data viitoare :)

@Razvan Gavan Da... am vazut ca aveai ~ 4100-4200 rpm la 220 km/h... Te credeam si cand ai zis prima data, singura chestie este ca nu sunt ferm convins ca tu ai o cutie de ALH. Nici nu insinuez ca ai fi schimbat-o tu, ci ...poate fostul proprietar. Ma rog, mai e o varianta, sa imi patineze mie ambreiajul si de aceea sa am 4500-4600 rpm la ~220 kmh... si sa mi se para asa ciudat ce se intampla la tine.

Link către comentariu

N-am mai rezistat sa merg cu anvelopele vechi, asta dupa ce m-am dus de cateva ori "taras" in momentul franarii si am trecut pe Dunlop SP Sport Maxx. Pana acum nu pot sa zic decat ca as fi preferat tot Michelin, desi probabil e inca devreme. Astept sa se mai "lase", poate o sa-mi schimb parerea, dar cel putin momentan regret ca nu am gasit la un pret rezonabil anvelope Michelin.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!