Jump to content

VW Passat B8 2018 android auto/carplay indetificare MIB


ctl01
 Share

Postare recomandată

Va salut, am un Passat b8 2018 decembrie si vreau sa-mi instalez un android box (vreau sa pastrez interfata originala) sa pot avea si android auto si carplay prin wireless sau cu fir.Problema e ca nu am nicio unitate in torpodeu si am incercat sa caut tipul de infotainment pe care-l am eu pe masina si nu gasesc ce model este (nu cred ca stiu sa caut cum trebuie) am gasit acelasi tip de infotainment pe tiguan.Atasez o poza cu interfata acestuia.Am vazut ca mai sunt unele care sunt identice doar ca in loc de butoane au touch si unde scrie la mine sound, la ei scrie app.

 

Intrebarea mea este urmatoare, ce android box am nevoie sa-mi cumpar ca sa pot avea android auto si sa pot sa conectez si telefonul prin wifi sau fir la android sa pot folosi carplay-ul.

 

 

Multumesc frumos!

 

 

infotainment.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut.Aceeasi intrebare o am si eu, numai ca eu am aceeasi unitate ,fara butoane fizice.As vrea sa pot instala waze pe unitate , dar nu stiu daca se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza codul unitatii, sa vedem daca se poate activa sau nu. Meniu lung apasat, sw update version si pune poza aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/10/2023 at 6:48 AM, flo68 said:

salut.Aceeasi intrebare o am si eu, numai ca eu am aceeasi unitate ,fara butoane fizice.As vrea sa pot instala waze pe unitate , dar nu stiu daca se poate.

 

20230813_152137.jpg

20230813_111013.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate,  unitatea ta nu suporta activare 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt raspuns.Ce ar trebui schimbat ? unitatea din torpedou sau ambele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, unitatea din torpedou, cu un MIB2 care suporta activarea AA si CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe olx o unitate dar nu stiu cum sa-mi dau seama daca suporta carplay si apple android.Vanzatorul spune ca suporta carplay.Am atasat poza unitatii pe care am gasit-o.Trebuie sa aiba un cod anume ?

Screenshot 2023-08-14 183657.png

Modificat de flo68
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu nu vezi ca are acelasi Part Number cu cea pe care o ai deja?

Cauta Discover Media MIB2 (unitate cu doua sloturi de card)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu ma pricep, de aceea intreb si eu aici colegii care se pricep.Uite ce spune vanzatorul in cuprinsul anuntului Vând unitate (din torpedou) MIB2

Unitatea este în perfectă stare, are CP on. De aceea am intrebat : cum pot indentifica o unitate care sa suporte CP si AA. Trebuie sa scrie pe eticheta lipita pe unitate un cod anume ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu te pricepi apeleaza la unul din colegii de pe forum care te pot ajuta cu pachetul complet unitate + CP OFF + APP Connect

Sau cauta pe Olx o unitate cu CP OFF + APP Connect de la un vanzator de incredere care sa te si indrume cu instalarea

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, flo68 said:

Eu nu ma pricep, de aceea intreb si eu aici colegii care se pricep.Uite ce spune vanzatorul in cuprinsul anuntului Vând unitate (din torpedou) MIB2

Unitatea este în perfectă stare, are CP on. De aceea am intrebat : cum pot indentifica o unitate care sa suporte CP si AA. Trebuie sa scrie pe eticheta lipita pe unitate un cod anume ?

CP este Component Protection nu Car Play sau ce crezi tu ca ar fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, Al Bundy said:

CP este Component Protection nu Car Play sau ce crezi tu ca ar fi.

scuze, chiar nu ma pricep si de aceea rog colegii sa ma ajute.Stiu doar ca as vrea sa pot avea si eu waze-ul pe display-ul masinii mele.Inteleg ca trebuie sa schimb unitatea din torpedou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/14/2023 at 7:28 PM, flo68 said:

Eu nu ma pricep, de aceea intreb si eu aici colegii care se pricep.Uite ce spune vanzatorul in cuprinsul anuntului Vând unitate (din torpedou) MIB2

Unitatea este în perfectă stare, are CP on. De aceea am intrebat : cum pot indentifica o unitate care sa suporte CP si AA. Trebuie sa scrie pe eticheta lipita pe unitate un cod anume ?

Da, dupa part number. Posteaza codurile unitatilor gasite la vanzare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, F l o r i n said:

Da, dupa part number. Posteaza codurile unitatilor gasite la vanzare

 

Screenshot 2023-08-17 072033.png

Screenshot 2023-08-17 072150.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

864 se poate face, 819 nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nu merita atat de tare sa investeti sa ai waze pe ecran. Eu mi-am pus un suport gravitational cu dublu adeziva langa navigatie pe plastic si ecranul telefonului era cumva vizibil de la volan si puneam waze acolo si muzica oricum mergea pe bluetooth. Asa am calatorit 2 ani pana a aparut un chilipir si am activat carplay si mi-am luat un adaptor wireless. Dar sa te pui sa schimibi doar pentru waze......, o sa te plictisesti repede si de acest feature. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preferintele tale nu sunt neaparat valabile si pentru altii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/17/2023 at 7:38 AM, F l o r i n said:

864 se poate face, 819 nu.

Salut Florin.Daca o cumpar . pot apela la tine sa mi-o instalezi , sau imi poti recomanda pe cineva sa ma ajute ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca da, rezolvam toate aspectele necesare, pt activare, montaj, codare, component protection 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am sunat ieri pe cel care vindea unitatea si intre timp a vandut-o.Mai caut in continuare.Macar acum am codul pe care trebuie sa il aiba unitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@flo68 De curiozitate: la ce pret era unitatea aia pe care mergea AA si Carplay?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 19.08.2023 at 21:51, Xman_ghio a scris:

cerea 300 ron negociabil.Probabil o vindea la 200.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pt mesajul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur era cu probleme.... nu ai cum la banii aceștia,  ca doar nu e din plastilina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!