Jump to content

Infiltratii apa (Touareg 7P)


BV-31STE
 Share

Postare recomandată

On 5/27/2022 at 6:58 AM, BV-31STE said:

Cam acum 2 saptamani am descoperit ca sunt si niste scurgeri pt fiecare prag, 3 la numar pe fiecare parte. La mine cel putin cele din fata pareau blocate de mizerie, praf/noroi. a curs ceva apa de acolo dupa ce le-am "deblocat". La vara ma uit din nou la pasager in dreapta daca spuma mai e imbibata. Cel putin acum mocheta sub pres e uscata.

Salut. Se pare ca si eu am aceasta infiltratie. Pare sa vina de sub torpedou. Tu ai reusit sa rezolvi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina nu are trapa, apa la pasager vine doar de la scurgerea condensului de la AC.

Am avut de curand aceasi problema, s-a rezolvat la delaer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Găsești video detaliat pe YouTube cu această problemă 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am reusit sa desfund furtunul de condens de la AC dar acum vad ca picura usor chiar de pe o gura de aerisire de sub torpedou. Nu inteleg de unde si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca scurgearea aia a fost infundata, poate apa nu s-a scurs toata pe presuri ci s-a mai dus si pe gurile de aerisire. Mai umbla inca o data pe acolo si vezi cum sta treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 5/29/2023 at 7:33 PM, geo_g said:

Salut. Se pare ca si eu am aceasta infiltratie. Pare sa vina de sub torpedou. Tu ai reusit sa rezolvi?

Nu am mai verificat, urmeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!