Jump to content

Skoda Octavia 3 NonFL- DSG-1.4 TSI 150CP


eldyablos

Postare recomandată

        Pai despre ce masina/far/soclu vorbesti ? 

 

        La Octavia 3 cu xenon ai soclu D3S si poti opta pt xenon OE (sau variante "imbunatatite" sa zicem, cum e Night Breaker sau Cool Blue), ori LED (unde parerile sunt foarte impartite, ba ca vezi pana la doamne doamne, ba ca nu focalizeaza, ba ca se incalzesc si nu mai lumineaza, etc; sa nu mai amintim ca nu-s legale, totusi vin puse pe lupe si nu le-as vedea deranjante ).

 

      

Link către comentariu

Eu vorbeam de H7 pe far cu lupa. Acolo e o limitare de 2000 lumeni petru ca lipsa autoleveling, spalator si lupa. Si becurile (lampile) "imbunatatite" tot nu trec de 2000 pentru ca... legea nu permite.

 

Daca vorbiti de Xenon atunci.... e alta mancare de peste si ma depaseste. Desi am cunostinte care si-au schimbat xenoanele (superb 2, cc, touran) cu LED si, zic ei, se vede. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Update:

 

In weekendul trecut am bagat masina la o sedinta de "spa":
- polish 1 step - am folosit pasta polish Koch Chemie Fine Cut F6.01 + burete galben de la Rupes
- aplicare protectie ceramica - Gyeon Q2 MOHS EVO Light
- aplicare tratament hidrofob pe toate geamurile
- curatenie totala in interior + aplicare dressing cu protectie UV pe bord, fete de usi, etc.

Sunt foarte multumit de rezultat si sunt curios cum se comporta in timp protectia ceramica mai ales ca eu o spal personal la manusa sau mai rar la fise dar fara spuma activa. Mai jos las cateva poze:

 

https://postimg.cc/gallery/zBB34vr

IMG-20240218-WA0020.jpg

Modificat de eldyablos
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!