Jump to content

amortizoare cu probleme?


madalus
 Share

Postare recomandată

Buna ziua!

Stiu ca s-a mai scris despre amortizoare, am citit topicurile vechi, insa nu m-am lamurit!

Am un polo 9n din octombrie 2005 si am facut cu el pana in prezent circa 11.000 km.

Poate mi se pare dar parca aud ceva zgomote din spate si cred ca e de la amortizoare atunci cand pun frana si am incercat o chestie: azi am apasat pe colturile din spate ale masinii si cand am dat drumul se aud usor niste mici zgomote, ca un scartiit. Sa fie asta o problema, ca pana acum nu am sesizat, sau doar mi se pare?

A, si o alta chestie... ca urmeaza sa fac un drum mai lung si depasesc 15.000 km, ma gandesc sa fac revizia inainte de a pleca in viitorul apropiat... m-a interesat la service si mi-au zis ca ma costa in jur de 5.500.000 lei.Ca imi schimba uleiul(asta da) si ca neaparat tre sa-mi schimbe toate filtrele? Ce spuneti de asta si de pret? Poate cineva care a facut de curand prima revizie ma poate ajuta.

O zi buna tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am fost pentru revizie....7 milioane la cardinal motor....stupoare.....asha de mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

destul de mult va costa pentru o masina din clasa mica , daca ma gandesc bine totusi filtrele costa cam la fel dar trebuiau si ei sa faca manopera in functie de masina...

Filtrele , aer , motorina si polen (daca exista) merg pana la 30k , uleiul si filtrul de ulei sigur ca trebuie schimbate pentru un astfel de drum... eu as schimba doar astea din urma si pe celelalte la 30k...

de amortizoare nu stiu dar mi se pare destul de prematur sa faca deja probleme la un numar asa mic de km.

@mirceaz ar fi bine sa ne detaliezi si noua factura , chiar sunt curios de ce a costat asa mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost sa fac programare pentru revizie... inca nu am facut revizia... insa baiatu de acolo .... mi-a insirat ulei, filtre....etc etc...

vroiam sa pun si alarma pe polo...chici cat costa 14 milioane....am innebunit...nu inteleg de ce este asa scumpa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

premiumfaraplumb

cum mama masii, la passat imi ia 4.5 milioane, cu ulei din asta special cu filtre cu de toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atat au cerut cei de la cardinal motors din constanta, si mie mi se pare un pret mult prea mare.... cat o costa la 30.000 km ....cu banii pe revizie...ajung sa imi iau alta masina in leaseing :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Porsche Bucuresti Nord - Revizia de 15.ooo -> 6.800.000 lei

Schimbat ulei + toate filtrele + manopera....

Modificat de octavian_25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!