Jump to content

Masina mea: Golf IV GTI, R32 Spoiler, Xenon, LED, 18",...


DerED

Postare recomandată

Poze pe masina o sa pot sa va arat numai in Martie sau Aprilie, ca inainte este vremea prea ras si nu vreau sa imi stric jantele.

@chris

Ai dreptate, au costat o avere! :rolleyes: Sint originale de la Audi A6 S-Line si sint fabricate de BBS! O janta costa la AUDI cam 750,- Euro! Prelucrarea m-a costat inca 730,- Euro si mai vin costuri de vreo 1000,- Euro pentru roti si asa mai departe! ;) Deci este o avere! :)

Link către comentariu
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DerED

    75

  • Bogdan_wrc

    14

  • TIR

    9

  • rudolf.s

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai si daca sunt de pe A6 nu au prindere diferita?... sau la asta se refera "prelucrarea"?

oricum sunt beton jantele...

Link către comentariu

Da, au prindere diferite! jantele au 5x112 si eu am la Golf 5x100! Da pentru asta exista niste adaptere cu care nu mai este nici o problema! :rolleyes:

Link către comentariu

salut, exagerezi cu drumurile, eu am golf 4 R32 DSG si are 7 cm intre cutie si sol si fac tara in lung si in lat.Nu am agatat niciodata nimic si drumurile nu sunt chiar asa groaznice precum spui.mai rau a fost in germania la sine si la borduri. mai ales in Munchen. nu suntem asa varza cum crezi !!

Link către comentariu
salut, exagerezi cu drumurile, eu am golf 4 R32 DSG si are 7 cm intre cutie si sol si fac tara in lung si in lat.Nu am agatat niciodata nimic si drumurile nu sunt chiar asa groaznice precum spui.mai rau a fost in germania la sine si la borduri. mai ales in Munchen. nu suntem asa varza cum crezi !!

Nu este vorba ca am ceva inpotriva Romaniei... Asta nu am spus niciodata. Dar de fiecare ori, deci in fiecare an in care sint in Romania cu Passat-ul, sind citeva locuri in care nu as putea sa trec cu masina mea. Si nici nu vreau!

Si pe aicea sint destule drumuri care sint nasoale, dar pe alea le ocolest...

Link către comentariu
  • 2 months later...

Salut...

Si la mine s-a mai intimplat cite ceva in ultimile Luni! In primul rind mi-am cumparat un nou Radio! JVC KD-AV7001!

jvckdav7001eg6.jpg

Altfel mi-am comandat niste Anvelope si sper sa vina saptamina viitoare ca sa pot sa le montez pe Roti! :rolleyes:

Am comandat niste Dunlop Sportmaxx in 225/35 19 88Y MFS!!!

Aici este o poza... La sfirsitul asta de saptamina am incercat sa vad cum arata roata pe masina mea! :Driver:

17032007089pg2.th.jpg

Sper sa va placa... Cind am mai multe poze o sa le pun aicea in Forum!

Link către comentariu

Mureai de curiozitate daca nu vedeai cum vine janta pe masina. Totul o sa fie clar cand o sa pui si cauciucurile. Bafta in continuare, si sa pui poze.

Link către comentariu
  • Administrator

hi hi ... eu am Dunlopurile deja dar nu am inca jantele RH AW pe 19" pentru Jazz Blue-ul meu.

Link către comentariu

Foarte misto jantele sunt de mare fitza :) ca doar sunt BBS , spor la treaba in continuare.

Link către comentariu

Super faine jante, iti inteleg retinerea de a le monta pe masina pana nu se incalzeste. Oricum trebuie multa atentie la drumuri pentru ca ar fi pacat sa stici asemea mandrete de jante. :somnmare:

Link către comentariu
hi hi ... eu am Dunlopurile deja dar nu am inca jantele RH AW pe 19" pentru Jazz Blue-ul meu.

Salut! :lol:

Deci si tu ti-ai cumparat in Romania niste 19" pe Golf? Wow... Nu iti este frica de gropi? Si RH AW sint "very nice"! :)

Link către comentariu

Multa lume isi ia pe aici jante din ce in ce mai mari. 18" incep sa fie foate des intalnite pe compacte. Recordul pe care l-am vazut pe aici, ca dimensiune, e 26" pe un escalade :lol:

pentru gropi exista Casco :)

Link către comentariu

super masina,eu ma multumesc cu jante de 16 sau 17...la strazile noastre....poate le da prin cap se le mai repare oleaca

Link către comentariu

Salut!

Dupa cum am promis o sa pun niste poze in Forum cind sind jantele pe masina. Astazi au ajuns Rotile si dupa ce le-am montat la Service am spalat masina si am facut niste poze! :tuktuk:

Aicea vedeti Radioul in functiune:

jvcneukd0.th.jpg

Aici niste Poze de la masina mea! :)

77487779hv1.th.jpg 32427400tv2.th.jpg 12385614hw9.th.jpg

18008978sp8.th.jpg 16928675uv0.th.jpg 14401661uj7.th.jpg

Bye bye,

Ed

Link către comentariu
  • 6 months later...

Foarte frumoasa masina. Felicitari.

Eu propun totusi, daca ai mers pe ideea de R32 sa mai pui si un volan:

img0055el9.jpg

A fost printre primele lucruri pe care le-am comandat. Merita!

Si eu am pe 18 si chiar fac 30.000km/an prin toata tara. Daca circuli pe drumurile nationale e ok, dar daca ai iesit pe un drum pe care nu-l cunosti.... grija mare. Eu am spart o janta si am indoit inca 3 la o singura decapare. :)

Bafta!

Tolles Golf! Super Geil! :(

Link către comentariu

Salut.

Si eu m-am gindit sa imi cumpar un volan de R32, dar in primul rind mai vreau sa schimb cite ceva prin interior.

Nu am mai aratat nice o poza in vara asta pentru ca nu prea am mai fost prin forum pe aici! :icon_thumright:

Parinti au fost in August in Romania cu Passat-ul lor si drumul de la Sibiu la Brasov este sub orice critica. Eu cu masina mea nu as fi reusit sa merg deloc pe acolo...

S-au mai schimbat citeva lucruri. Am un interior complet de piele in albastru/negru de la Golf IV Colour Concept, citeva accente in exterior le-am facut negre si am avut si un accident in spate, dar a fost iarasi reparat.

Acum vin pozele:

Interiorul:

cimg3368dl8.th.jpg cimg3369fd8.th.jpg

Si aici am schimbat in mijloc (nu stiu cum se numeste pe romaneste) "Mittelarmlehne". Am pus piele albastra:

cimg3938ds2.th.jpg

Accidentul in spate dreapta:

schadenedim3.th.jpg unfall1uu0.th.jpg unfall2cf9.th.jpg ed7xz9.th.jpg

In ziua asta incercasem sa dau si farurile Xenon jos, sa le desfac si la le dau cu culoare neagra, dar nu am reusit: :(

ed4fl5.th.jpg ed5if2.th.jpg

Acuma am schimbat stopurile. Le-am dat cu culoare si le-am facut in Style de US-GTI:

rckleuchtenav6.th.jpg 33761402js2.th.jpg 85566637zt2.th.jpg

Asa mi-a aratat masina cind a fost bara din spate la lacuit :D :

31216121rf9.th.jpg 29495798uh6.th.jpg

Si aicea sint cele mai noi poze a misinii mele: :Driver:

ed1bl4.th.jpg ed3nz9.th.jpg ed2rq6.th.jpg

Sper sa fie acume destule poze si sper sa va placa.

Pina pe curind. :lol:

Modificat de DerED
Link către comentariu

Super, nu stiu sigur dar e unul ca al tau... poate chiar al tau :Driver: in Germania si are pe undeva pe la 315 hp

http://www.youtube.com/watch?v=pw_jmTSW0vA

www.der4er.de

Tu s-ar putea sa il stii.

Bafta multa si ai grija de jazz blue :icon_thumright:

PS: In filmu asta cred ca apari si tu

http://www.youtube.com/watch?v=jaC11K63dCU...ted&search=

Modificat de Junker
Link către comentariu
Super, nu stiu sigur dar e unul ca al tau... poate chiar al tau :( in Germania si are pe undeva pe la 315 hp

http://www.youtube.com/watch?v=pw_jmTSW0vA

www.der4er.de

Tu s-ar putea sa il stii.

Bafta multa si ai grija de jazz blue :Driver:

PS: In filmu asta cred ca apari si tu

http://www.youtube.com/watch?v=jaC11K63dCU...ted&search=

Tipul care este in primul Video este un prieten de al meu. Si intradevar... In al doiles video a filmat un prieten din masina mea! :lol: :icon_thumright:

Link către comentariu

Mittelarmlehne = cotiera :)

Imi place ca ai vopsit stalpii in negru. E vopsea? Oglinzile cred ca mergeau in crom. Sau, oglinzi de golf V! ;)

G5SPG4-03.jpg

G5SPG4-05.jpg

a150_1.JPG

Link către comentariu

Gril-ul din fata, oglinzile si stilpii intre geamuri sind numai lipite cu folie neagra! :) Toata folia m-a costat numai 15,- Euro.

Oglinzile mele sint originale de R32/Jubi GTI (deci amindoua sint lafel de mari). Oglinzile de Golf V mi-se par prea mari pentru Golf IV, ca altfel mi le-as fi cumparat deja in primavara.

Sa vad cind am timp sa imi pun rotile de iarna pe ea. Cred ca maine. Trec de la 19" la 16". ;) Dar intro luna de zile mi-o parchez in garaj si o scot iarasi in primavara afara de acolo.

Link către comentariu

Arata super bine noile modificari imi place la nebuie... Maine plec si eu in Germania o sa fiu la Nurnberg poate dau de tine pe strazi :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!