Jump to content

Masina mea: Golf IV GTI, R32 Spoiler, Xenon, LED, 18",...


DerED

Postare recomandată

...pfff...a iesit super masina !!! arata bestial !!! dar eu unul nu mi-as lua asa masina, la cat de proaste-s drumurile-n tara asta si la cati prosti ti-o pot zgaria in parcare. s-o stapanesti sanatos si la multi km cu ea :)

Exact din cauza asta nici nu cred ca o sa vin cu ea vreodata in Romania! Aici in Germania este oricum ceva mai sugur si drumurile sint ceva mai drepte! :)

Link către comentariu
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DerED

    75

  • Bogdan_wrc

    14

  • TIR

    9

  • rudolf.s

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oricum stai linistit cu furtul... ca nu o sa se fure niciodata asa ceva... la noi sunt masini mult mai tari de pe care si nemtii si-ar intoarce capul dupa ele... Stii u noi suntem prea saraci sa ne luam masini ieftine :unsure:

Link către comentariu
Oricum stai linistit cu furtul... ca nu o sa se fure niciodata asa ceva... la noi sunt masini mult mai tari de pe care si nemtii si-ar intoarce capul dupa ele... Stii u noi suntem prea saraci sa ne luam masini ieftine :unsure:

Porsche, Lambo si Ferrari vesi zi pe aici! Dar daca vrei intradevar sa vezi masini frumoase, atunci trebuie sa te duci la DUBAI! Acalo este nebunie.... Porsche GT este aproape la fiecare colt (in partea mai de lux)!

Link către comentariu

te-a intrebat si zGb ,te intreb si eu, cum s-a simtit dupa chiptuning, fata de cum era standard??

Link către comentariu
te-a intrebat si zGb ,te intreb si eu, cum s-a simtit dupa chiptuning, fata de cum era standard??

Este o diferenta ca intre zi si noapte! Dar dupa vreo citeva saptamini te obisnuesti iarasi cu puterea noua!

Link către comentariu

In aria "Masina mea" nu este permisa discutarea problemelor tehnice de nici un fel. Eventualele post-uri de natura tehnica vor fi sterse imediat.

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
In aria "Masina mea" nu este permisa discutarea problemelor tehnice de nici un fel. Eventualele post-uri de natura tehnica vor fi sterse imediat.

Pina acuma nu a sters nimeni nimic, si sa speram ca nici nu o sa faca asta cineva... :D

Link către comentariu

E gresala mea... da ce am intrebat si eu nush cat de rau a fost...

Link către comentariu

Nu a sters nimeni nimic deocamdata si nici nu a fost un warning sau ceva... a fost doar o rugaminte sa ramanem ontopic :)

Link către comentariu
  • Administrator

masina lui DerED a fost aleasa ca masina lunii la sectiunea AUTObiografie - http://www.vwforum.ro/autobiografie.php

Hai sa nu fie tot golf si luna viitoare. Astept propuneri pe email pentru a treia AUTObiografie ( mmneg esti in vizor te anunt de pe acum)

Link către comentariu

O masina absolut superba. Am ramas fara cuvinte. S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
O masina absolut superba. Am ramas fara cuvinte. S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

De bucurat oricum ma bucur imens de ea si am si grija. La atitea bani cit am bagat in ea ar fi chiar pacat sa se intimple ceva...

Link către comentariu
  • 2 months later...

Na, in vara asta (deci acuma) am reusit sa ajung si eu in zara mea de glorie, tara mea de vis... (Romania)!

Oricum, ce stiu sigur este ca eu nu o sa vin cu masina mea in nici un caz aici in Romania, ce mai departe de Arad nu ajung... La primele sine ferate as ramine in mijloc sau cel putin mi-as sparge rezervorul de ulei. Strazile sint intradevar sub orice critica, cel putin aici inspre Brasov si acuma pot sa apreciz si mai mult strazile din Germania.

Lafel de mult inteleg si ca aici in Romania nu prea sa lasa masinile foarte jos... Este si normal! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

hmmm.... :P marfa de tot... imi place cu draci bordul... vreau si eu sa imi pun nite inele cromate dar nu stiu de unde sa gasesc... jantele is meserie dar daca vii la noi s'ar putea sa te duci cu ele patrate :P cu scutul rupt si cu multe altele.... Asa ca ramai acolo pentru binele masinii :P k imi e mila de ea... arata bine de tot.. si ce e super tare k ai com. de bord de ala mare.. l'ai montat tu sau asa ai luat'o ?

Link către comentariu
Na, in vara asta (deci acuma) am reusit sa ajung si eu in zara mea de glorie, tara mea de vis... (Romania)!

Oricum, ce stiu sigur este ca eu nu o sa vin cu masina mea in nici un caz aici in Romania, ce mai departe de Arad nu ajung... La primele sine ferate as ramine in mijloc sau cel putin mi-as sparge rezervorul de ulei. Strazile sint intradevar sub orice critica, cel putin aici inspre Brasov si acuma pot sa apreciz si mai mult strazile din Germania.

Lafel de mult inteleg si ca aici in Romania nu prea sa lasa masinile foarte jos... Este si normal! :P

Hai mai omule ca mai sunt si altzii care au masini facute...destul de jos lasate...si nu si-a spart nimeni mai nimic....si vba aia eu bat tara in lung si in lat cand ies afara...de la bacau pana la arad....intalnesti toate gropile posibile de toate felurile si de toate marimile :P .....si fatza de cum erau drumurile ...acu am facut adevarate progrese noi ROMANII....apropo tu ce natzie esti...nu tot roman,de ne critici atat.. :P

Link către comentariu

misto de tot filmuletul ala :) .. melodia e un pic cam patriotica, parca te indeamna la Baywatch :D .. dar nu asta e problema, masina arata super si progresul e evident la ea - cel mai mult mi-a placut strada, pe asa strazi si o super nova pare sa mearga fin, ptr ca nu te zgaltzaie nimic :)!

sa te duca unde ai nevoie in siguranta, bafta cu masinuta !

Link către comentariu
Hai mai omule ca mai sunt si altzii care au masini facute...destul de jos lasate...si nu si-a spart nimeni mai nimic....si vba aia eu bat tara in lung si in lat cand ies afara...de la bacau pana la arad....intalnesti toate gropile posibile de toate felurile si de toate marimile :) .....si fatza de cum erau drumurile ...acu am facut adevarate progrese noi ROMANII....apropo tu ce natzie esti...nu tot roman,de ne critici atat.. :)

Da tot roman sunt :P pacat de tara ca e frumoasa... intradevar am facut si noi progrese, eu am batut apropo k era sa imi crap janta.... si na' am luat o gropa de toate zilele... si ca sa vezi inainte de groapa era un restaorant si in parcare(nu cimentata) au pus dracii toate resturile de asfalt... :D nu te i'a toti dracii ? cand pisele is scumpe cu draci si ei isi bat joc de draum? il decupeaza si il lasa cate 2 saptamani asa... dar frate astia fac transhee... recunosc este si drum bun de care nu te plangi.... pai ce frumoasa e zona Vatrei Dornei si doamne... drumul era pentru "buldozere" ...am zis faza cu restaorantul pentru ca am vazut ca esti din bacau..

Link către comentariu

Eu de natie sint tot Roman, dar am nationalitate dubla. Asta inseamna ca sint si Roman si German.

Va multumest tuturor pentru toate urarile voaste. mi-ar placea intradevar sa vin si eu prin Romania cu Golful, dar pur si simplu imi este frica. Acuma am venit cu Passatul parintilor mei si si cu asta trebuie sa am grija cum merg. Nu mai sint obisnuit cu asa strazi. Intradevar sau facut multe progrese, asta nici nu vreau sa spun ca nu, dar daca ne gandim ca in anul 2007 intra Romania in Comunitatea Europeana si sint strazi din acestea, atunci se crucest acei oameni care vor veni in vizita in Tara. Eu mai sint obisnuit cu chestii din astea, dar strainii...

Acuma locuiest in Sacele (linga Brasov) la niste prieteni, si pe aici s-a facut strada noua... Dar care este probleme... Inloc sa ridice si canalele, le-au lasat asa cum au fost. Deci daca mergi acuma normal pe strade pe aici, trebuie sa faci slalom ca sa nu prinzi vreo groapa din asta de 10 pina la 20 cm! Eu am prins deja una din cauza ca nu am pututo evita, si masina a ramas intraeaga! Dar daca as fi intrat cu Golful meu in aceas groapa, acolo as fi ramas. Mi-as fi strimbat cel putin achsa, o roata ar fi fost zob si Spoilerul din fata era sigur o bucata rupta...

Deci pina cind nu o sa se repare drumurile bine, eu nu o sa pot sa imi permit sa vin in Romania (din pacate)!

Intradevar sint si uni cu masini lasate sau din astea foarte valoroase, dar aia au bani destui sa isi cumpere alta sau sa o repare, dar eu ca student ma uit la orice EURO!

Drum bun va dorest tuturor!

Link către comentariu

frumosa masina, spatele e bestial, jantele la fel.

mai baga ceva bani in motor ca trage cam greu, de pe la vreo 140 vad ca e cam lesinata

Link către comentariu

pt mine trage absolut bestial..mai ales intr-a 2-a....chiar se duce bine :icon_redface:

ar trebuie sa ne spui si care a fost pretul de achizitie(cand ai luat-o nepreparata)

Link către comentariu

Mai omule dar sa stii ca unii isi mai si asigura masinile...asa ca daca cumva patesti ceva se ocupa asigurarea....ce zici ? :study:

Link către comentariu

Cind am cumparat masina in Februarie 2004 am platit cam 9000 Euro pe ea.

In motor nu mai bag nimica, pentru ca trage foarte bine. Am acuma cam 200 cp si ca sa mai creasca puterea la 250 ar trebui sa platesc cam 4000 Euro in Germania si banii astia nu ii am pentru asta!

Desigur se ocupa asigurarea in caz de accident, dar daca intru intro groapa asta nu este accident (acolo sint eu de vina, cel putin asa spun ei) si asigurarile din romania oricum nu platesc asa de mult! Am avut deja un accident cu passatul aici in Romania si ne-a costat 6000 Euro raparatia in Germania, si asigurarea tipului care ne-a intrat in masina ne-a dat numai 1200 Euro...

Oricum... Nu are sens sa vorbim de bani sau de chestii din astea!

Eu maine dimineata plec inapoi in Germania si sa imi doriti un drum bun!

Pina pe curind!

Link către comentariu
  • 4 months later...

Salut!

Vroiam sa mai dau si eu un semn de viata. :)

La masina mea s-a mai schimbat anul acesta ince cite ceva. Am vindut rotile de 18" si mi-am cumparat roti de 8,5x19 BBS. Acestea au fost prelucrate la o firma din Hannover (Germania) si acuma arata ca oglinda!

Rotile v-or veni prin Martie pe masina cu niste cauciucuri de 215/35 19! :rolleyes:

Sint curios ce spuneti!

Aici sint citeva poze:

cimg2273pm1.th.jpg cimg2273pm1.th.jpg cimg2276by6.th.jpg cimg2283qw2.th.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!