Jump to content

Masina mea: Golf IV GTI, R32 Spoiler, Xenon, LED, 18",...


DerED

Postare recomandată

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DerED

    75

  • Bogdan_wrc

    14

  • TIR

    9

  • rudolf.s

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deocamdata merg sau pe jos, sau cu masina prietenei (Renault Clio). Si astept inca un anisor si dupa aceea ma mai gindesc. Dar in directia: VW Scirocco, Golf 5 GTI Edition 30, Golf 6, Audi S3, Seat Leon Cupra R... Cam asa ceva! :D

Dar intai am alte prioritati si deocamdata nu prea mai am nevoie de masina!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut,

in sfirsit am mai reusit sa mai modific si eu ceva la masina. Dupa ce a stat masina 4 luni de zile in garaj, am scoso acum 2 saptamini afara si mi-am cumparat un Radio nou.

Este vorba de un JVC KD-AVX810...

Dar pozele oricum spun mai mult decit 1000 de cuvinte...

In lucru:

81578508qn0.th.jpg 30944766xq9.th.jpg 27514317yr6.th.jpg 59137578xm4.th.jpg

Terminat:

26371534ci1.th.jpg 43397584ug4.th.jpg 39675755jt3.th.jpg 55532914tj6.th.jpg

Si asta este singura Poza care am facuto anul acesta de la GTI-R al meu:

golfigz3.jpg

Sper sa va placa! :D

Link către comentariu

Ohoo ! De cand asteptam vesti noi pe topicul asta. Jinduiam si eu recent dupa un 2DIN, observ ca schimba mult aspectul interior. Foarte fain JVC-ul tau ! Te ocupi singur de toata cablaria aia, cam cat timp a durat ?

Super !

Link către comentariu

Merci mult! :))

Da, toate cablurile le-am tras eu singur. Daca stii ce trebuie sa desfaci si pe unde trebuie sa tragi si sa legi, atuncea nu dureaza chiar asa de mult...

La mine a durat vreo 3 ore pina cind am scos radioul vechi si am tras toate cablurile pina in fata si am configurat totu asa cum vroiam! :P

Link către comentariu

Sal !

E de vis masina ta......unicat mai mult ca sigur!

La culoare imi aduce aminte de primul meu golf { golf 4 de oras 1.4 16V coupe cu interior in doua culori gri/albastru la tapiterie}, dar cam atat avea in comun cu masina ta { culoare si marca} :offtopic:

Felicitari pt rezultat, se vede ca pe langa bani multi ai pus si suflet, ai realizat un tunnig adevarat, motor, interior si exterior cu mult gust, nu din acela radical, doar de "basini" !!!

Si eu vreau sa-mi iau un Golf 4 Gti, cel de 179 Cp, dar sunt f rare pe la voi la un pret care sa fie posibil pt veniturile mele, dar......sper, daca nu .....ma reorientez, dar tot la un golf 4{ 131 diesel sau 150 diesel / sau 1.8 T}

Ac am 1.6 Fsi- 110 Cp suficient pt Bucuresti cand stai in coloana la semafor in "STAU" { primul meu cuvant pe care l-am invatat in germana anul trecut cand am fost pe la voi}

Tine-o tot asa !!!

Drive fast & safe !!!!

Link către comentariu

In primul rand felicitari pt masina si... nu mai am cuvinte ;) In primele poze de pe topicul tau de prezentare am observat volanul original in 3 spite imbracat in piele cu gaurele. Am volanul lafel doar k piele este cam tocita si vroiam sa il "cosmetizez". Am tot cautat pe cineva care sa mi-l faca lafel...cu piele gaurita si nu am gasit. Imi poti recomada pe cineva sau o locatie? (ideal ar fi din romania) :D MS si inca odata felicitari :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@Circoloco

Din pacate nu am nici o adresa prin Romania. Aici in Germania as stii citeva care pot sa faca asa ceva, dar nu cred ca merita...

Si acuma am si niste poze noi! :icon_thumright:

auen1oi8.th.jpg auen2ku3.th.jpg auen3mf4.th.jpg

auen4ql4.th.jpg auen5qt9.th.jpg auen6mo1.th.jpg

innen1pn3.th.jpg innen2ay0.th.jpg innen3rt5.th.jpg

Link către comentariu

SUPERB !!!! :) Dar eu i-as schimba bordul :D as pune unul de r32 si nu as face interiorul albastru :)

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu

Idem,. as schimba bordul si as pune ceasurile sport, cu bc si fara culoare :P

Modificat de RedFighter
Link către comentariu

hmm....... jantele BBS, un model foarte frumos. eu zic sa pastrezi cat mai original interiorul arata bine asa cu dvd-ul 2din

Link către comentariu

Merci mult... Interiorul ramina asa cum este. Poate ca mai fac cite ceva pe negru, dar inca nu stiu! :rolleyes: :)

Sa vedem ce aduce iarna! :offtopic:

Link către comentariu
  • 8 months later...

Nu am mai fost de mult aici pe Forum, das pina acuma s-au schimbat citeva lucruri! :eek:

Am alte jante (de la noul Audi S8) in negru, la volan sa schimbat ceva, tachometrul este iarasi negru ultimul lucru... Am alte Boxe in usi. Boxele nu se vad, se aud numai!

Aici niste poze...

innenneu.jpg

68426754.jpg

52670393.jpg

87709786.jpg

22500610.jpg

Sper sa va placa!

Edy

Link către comentariu

foarte frumos ii sta cu jantele astea,iar volanul e criminal.Keep up the good work!

foarte frumos ii sta cu jantele astea,iar volanul e criminal.Keep up the good work!

Link către comentariu

Bravo! Frumos. Jantele arata ca cele de pe Audi S3. Sunt pe 19"?

Link către comentariu

ia vezi DerED poate reusesti sa adaptezi noile comutatoare de la golf 6 pe masina... le-am studiat si eu de intrat intra in lacasuri dar mufele nu dau deloc :offtopic:

dar cine stie la tine poate iese.

Link către comentariu

Audi S3 sind in 18" si de la S8 (de iarna) sind in 19"! Eu le am pe alea in 19"! :offtopic:

La care comutatoare te referi? De lumina? Sa vedem... In August poate am timp sa ma ocup de asa ceva! :)

Link către comentariu

Un joey mod si-un badge negru? :blah_: Eu zic ca ar arata super .. oricum arata criminal masina si-acum .. dar parca ar merge super si cu joey mod si badge negru .. sau o grila sport neagra .. :lol: Sa-ti traiasca!

Link către comentariu
Un joey mod si-un badge negru? :D Eu zic ca ar arata super .. oricum arata criminal masina si-acum .. dar parca ar merge super si cu joey mod si badge negru .. sau o grila sport neagra .. :coffee_lol: Sa-ti traiasca!

..ceva de genu asta ...nu? :(

post-14197-1246623328_thumb.jpg

Link către comentariu

Cindva cindva o sa vine Xenon in negru, dar pentru asta trebuie sa gasesc timp. Trebuie sa le desfac si sa le fac negre...

Altfel la caroserie nu schimb nimica. Vreau sa vada lumea ca este un VW!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!