Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

03C145299M

03C145299AC

03C145276B

03C145933A

03C260849A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. M-ar interesa sa schimb panoul de clima de pe golf 5 cu unu de golf 7( climatronic model B7) am vazut ca merge aceasta modificare pe youtube, problema e ca nu gasesc acea rama adaptoare pentru golf 5 care sa se potriveasca la panoul climatronic B7, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru acea rama? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wvwzzz1kz7w058917 golf 5 1.4 140cp tsi

Salut, va rog cod si preț pt bobina nr 1, garnitura de la senzorul de presiune ulei, cel din stanga de langa distributie si valvele N75, N249. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As vrea sa stiu daca sunt compatibile camerele de marsariere in emblema intre Golf 6 si Golf 7.

 

Cod camera Golf 6: 5K0 827 469 A0 (sau alta terminatie)

Cod camera Golf 7: 5G0 827 469 C

 

Intentionez sa o montez pe cea de Golf 7 la un Golf 5. Iar ce stiu sigur ca cea de Golf 6 se potriveste la Golf 5 ca prinderi si marime cu mici ajustari.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PArca am mai raspuns si in alt topic, nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, multumesc.

Motivul: Nu se potrivesc din punct de vedere tehnic (semnal de iesire diferit)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As vrea sa stiu daca sunt compatibile camerele de marsariere in emblema intre Golf 6 si Golf 7.

Cod camera Golf 6: 5K0 827 469 A0 (sau alta terminatie)

Cod camera Golf 7: 5G0 827 469 C

Intentionez sa o montez pe cea de Golf 7 la un Golf 5. Iar ce stiu sigur ca cea de Golf 6 se potriveste la Golf 5 ca prinderi si marime cu mici ajustari.

Multumesc

Ce fel de unitate RCD trebuie sa ai pentru a putea folosi aceasta camera? Doar cea cy ecran mare (navi)?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt ce masina te intereseaza?

La golf 5 si 6 trebuie sa ai RCD sau RNS cu mufa de 26 pini pt intrare video.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD 310 suporta doar senzori acustici, doar daca e RNS 310 si are intrare video ar merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, senzori acustici exista deja. Multumesc!

Cum pot deosebi RCD de RNS 310? Fara sa-l dau jos..:)

Modificat de Daxx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe google te-ai uitat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Pt un golf 5 din 2005 cu seria de sasiu WVWZZZ1KZ5P093637, te rog un cod/pret estimativ pt o piesa OEM care este montata in interior, pe haion (cel putin sper ca e o piesa care se poate inlocui), care este zgariata/taiata in acest moment.

Multumesc.

post-47515-0-39182600-1427960929_thumb.j

Modificat de Nutu2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K6867601E 71N in jur de 600 lei.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Va rog sa-mi spuneti daca pentru un golf V (1K1) din 2005, benzina / 1390 cmc 16V / 55kw / 75cp exista 2 catalizatoare si care sunt codurile lor (eventual si un pret si marca).

Am vazut pe site-urile de piese auto, 2 tipuri de catalizatoare pentru masina mea, unul cu montare fata si unul cu montare spate, undeva spre centrul masinii. (?!?)

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! un cod te rog pentru niturile in care stau agatate sforile de la capacul superior de portbagaj golf 5 hachbac (culoare gri antracit) ? multam fain!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza si pe mine codul pentru clemele de pridere ale capacului de la motor pentru un  VW Jetta  din 2008,  motor 1.9 TDI BLS

Nu mai are clemele si vibreaza destul de tare capacul cand accelerez.

Daca nu exista cod doar pentru cleme, va rog sa imi dati codul pentru intreg capacul.

 

Multumesc!

Modificat de Geo1983
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un golf 5 1.9 tdi turbina KKK BV39a - 0022 Doua lucruri ma intereseaza, In primul rand daca exista un set garnituri montaj turbina, inspecial ma intereseaza simering-ul mare (cel rosu din poza atasata) http://i58.tinypic.com/2vju915.jpg Si garniturile de tur-retur ulei turbina WVWZZZ1KZ5W027547 Pe deasupra as vrea sa stiu un cod de piesa pentru garnitura/simeringul de la primul furtun care iese din turbina este lafel cu celelalte de la tubulatura de turbo sau are o marime diferita?  http://i58.tinypic.com/2w5rb02.jpg Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi, daca iti dau seria de sasiu a masinii imi poti identifica codul telecomenzii? Am pierdut una si as vrea sa imi caut alta pe Ebay, dar nu as vrea sa gresesc modelul. Multumesc

WVWZZZ1KZ8P104679

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chieia principala o faci la reprezentanta(dupa seria de caroserie) sau la un atelier special pentru astfel de lucrari (dupa profilul vechi),telecomanda noua de la reprezentanta sau telecomanda sh care trebuie initializata.

Chieia noua originala si completa costa in jur de 800 lei si iti vine in circa 2 saptamani la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe Aliexpress telecomanda completa la 30$, iar codarea + copiatul lamei o sa le fac la un atelier specializat, dar nu stiu ce cod de telecomanda sa caut, ca sunt multe modele. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca avem si colegi care comercializeaza ce te intereseaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviutzbogos

Salutari. Am si eu o problema... Stie cineva codurile de la mufele unui modulator pentru carlig? Modulatorul are codul 1K0 907 383 F. Am nevoie mai exact de cablajul ce pleaca din modulator spre panoul de sigurante, in fata. Cablajul de la priza la modulator il am deja. Modulatorul a fost cumparat sh dar nu a fost demontat cum trebuie, i-au taiat firele ce merg in fata.

post-152402-0-16887900-1430589574_thumb.

Atasez o poza pentru a se vedea mai clar de ce am nevoie. Multumesc anticipat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare !

Ajutati-ma va rog cu codul  surubului(galben de pe etrierul de Audi S3) din imagine ..l-am pierdut..si nu stiu cum sa caut sa cumpar...decat dupa cod.

 

Va multumesc mult !!

post-125783-0-52697300-1431331429_thumb.

post-125783-0-60997400-1431331430_thumb.

post-125783-0-78244400-1431331431_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!