Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Din chiulasa nu are cum sa iti plece un furtun de gaze care sa intre in capacul de motor.Daca ai furtunul pe masina fa o poza cu el concludenta.Singurul furtun ce intra in capacul filtrului de aer este furtunul de la epurator.

post-64586-0-95920600-1354186669_thumb.j

post-64586-0-03860200-1354186673_thumb.g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furtunul care l-ai indicat tu il am...am sa fac si o poza dar daca nici pe schema asta nu este atunci nu l-am avut.

Multumesc frumos de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Sunt novice pe acest forum însa mândrețea mea de Golf V Plus an fabricație 2006 tip motor 1,9 TDI 77Kw (105CP) tip motor BLS sa gandit ca ar fi timpul sa ma necajeasca. Asa ca odata cu venirea frigului , scaderea temperaturii sub +3C geamurile se aburesc de nu mai pot sa conduc. Am facut diagnoza la firma de renume si ..mi sa spus sa inlocuiesc filtrul de polen desi il inlocuisem cu o saptamana inainte. Am inlocuit si tot degeaba. Cum scade temperatura sub 3C se aburesc foarte tare toate geamurile. Am desfacut pe partea dreapta a bordului am scos torpedoul si am gasit un motoras care comanda clapeta de recirculare cu o rotita rupta. Motorasul are urmatorul cod: 3C0907511C insa pe mine ma intereseaza daca pot gasi undeva doar Rotita din poza intrucat la mine sa forfecat axul ei (rotita si axul fac corp comun si se introduc intr-un orificiul in corpul motorasului. Mulțumesc anticipat.

post-114207-0-62205300-1354220285_thumb.

post-114207-0-37723500-1354220286_thumb.

post-114207-0-75009100-1354220435_thumb.

Modificat de Moldovanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesti separat, cam asta e boala lor, se invarte axul in rotita. Altul. Nou sau dezmambrari. nou e vreo 500 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza si pe mine codul pentru rulment roata spate. A inceput sa huruie pe dreapta de ceva vreme, am verificat azi, cand am schimbat rotile cu cele de iarna. WVWZZZ1KZ7W258465

Daca stie cineva daca se schimba usor/greu sau trebuie sa merg neaparat la mecanic, ar fi foarte bine.

Multumesc anticipat,

Adi

Modificat de Adyp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 598 611 si varianta buna af FAG 713 6106 90 lei 370,SNR R154.55 lei 360,original 860 lei.Mai bine da o fuga la un mecanic sa iti scoata rulmentul cu presa si sa il bage cu presa pt ca are senzor magnetic integrat in el si daca ai batut cu ciocanul in rulment te poti kk pe el. :lol: Mai sunt si variante de rulment ieftine,dar nu o sa te tina mult.

post-64586-0-50765900-1354351533_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune si mie cineva care e diferenta intre aceste 2 coduri L02B (E26) 017 SAE F 04 si L02B (E26) 015 SAE F 04 care primul cod e scris pe sticla proiectorului stanga al masinii din semnatura fiind crapat iar celalalt cod este scris pe un proiector care vrea sa-l vanda cineva si nu stiu daca se potriveste pe masina mea.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt coduri,sunt anumite specificatii care nu se considera coduri.Sa caute mai bine pe proiector,gaseste codul de original pe el sau pe o eticheta alba aplicata pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este o eticheta alba pe el dar nu se mai observa nimica scris. al meu are sticla mai dreapta si celalalt are sticla inclinata si spune ca e de pe golf 5 si culmea nu se potriveste. omul l-a cumparat din germania din dezmembrari. difera golf 5 normal de varianta united.

Modificat de andvav86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit raspunsu pe autokrma sper sa nu fac publicitate, varianta L02B (E26) 017 SAE F04 de proiector pt golf 5 este cel normal iar cel cu L02B (E26) 015 SAE F04 echipeaza varianta GT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabivvx

Cat tine un rulment de la FAG (ani?) pe fata-stanga si daca poti sa-mi spui un pret (3 prinderi)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

brate inferioare spate, golf 5, wvwzzz1kz8w121428

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 501 529 F track rod left

1K0 501 530 C track rod right

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bordul de gti se potriveste pe masina mea fara probleme?

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacelele care vin peste suruburile de prindere ale stergatoarelor au vreun cod?

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Panou de butoanele de clima si incalzire in scaune golf V 2.0 tdi bkd - 2004 ce cod au si la ce pret le pot gasi...

Am gasit si ceva pe ebay.de sunt curios daca se potrivesc.

http://www.ebay.de/itm/Klimabedienteil-VW-Golf-5-Plus-Caddy-Eos-Scirocco-Touran-1K0907044DA-/221167360109?pt=DE_Autoteile&hash=item337e9a186d

Multumesc

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0907044BN,noua este extrem de scumpa..peste 1200 lei,sh gasesti cu preturi cuprinse de la 250 lei la 400 lei.

post-64586-0-46802600-1356005047_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0907044BN,noua este extrem de scumpa..peste 1200 lei,sh gasesti cu preturi cuprinse de la 250 lei la 400 lei.

Ce am gasit eu mai sus e ok se potriveste ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o diferente de coduri si de pret.Codul ala vine montat pe masini cu data de fabricatie incepand cu 2007,codul dat de mine vine montat din 2004 pana in 2005 pe G5.Nush sa iti spun sigur care este diferenta exacta,dar codul gasit de tine este mai scump cu circa 500 lei.Sa imi lasi o serie de caroserie.

1K0 907 044 BN display si unitate comenzi inclusiv calculator ptr instalatie aer cond.automat pt.vehic.cu incalzire in scaun(asta ai tu pe masina).

Doar BN si BJ merg la tine.

Vorbeste cu AL BUNDY sau FLORIN,ei o sa te indrume care sunt panourile compatibile cu masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu BN nu prea gasesc dar cu BJ sunt destule si la pret bun, deci merge si BJ ? Sa pun unu cu BJ o sa fie tot ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BJ este codul vechi de piesa care apoi a fost inlocuit de BN.Tu pe masina ai BJ.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!