Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

cate 1 bucata din fiecare :) si nu uita nici de codurile postate de GABIVVX

iar acel furtun nu il gasesc. adevarul e ca nici nu am avut prea mult timp sa-l caut.

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bENch,cine a avut masina,a facut o modificare de tot kkt-ul.Posibil a vrut sa umble acolo si a spart racordul.

06F103213M (30),06F103213N(tub conexiune).

tmp.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

Vreau sa stiu si eu va rog codurile pentru inaltatoarele de arcuri de la pachetul drumuri grele ( atasat am pus niste poze cu produsul AM)

Sau imi spuneti va rog codul pentru arcurile care vin impreuna cu pachetul de drumuri grele ( cele care dau la sol aproape 20 cm garda)

Masina este : VW GOLF V hatchback (10.2004-) 2.0 TDI 16V (103 / 140; 1968; BKD)

Multumesc.

post-59697-0-63657300-1350027154_thumb.j

post-59697-0-39200900-1350027165_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca mai pui si arcuri pt drumuri grele si pachetul ala de inaltatoare...o sa te rastorni cu masina in curbe :lol:

Ori pui pachetul drumuri grele arcuri/amortizoare,sau pui doar inaltatoarele gasite de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ori una ori alta pun , stai linistit ca nu e asa de instabila......se simte doar la peste 130KM/Ora , conduc masina de servici MK5 cu drumuri grele 4motion si sunt foarte impresionat. , dar deja o dam off topic

Ideea e ca vreau garda la sol cu 2-3 cm mai inalta pe masina personala.

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune flansele alea de arc gasite de tine si o sa ai o diferenta de cativa centimetri...exact grosimea la flansa cu o mica toleranta datorita faptului ca sunt de cauciuc si se preseaza putin la montare.La g4 spre exemplu...lumea pune inaltatoare de arc facute la strung din metal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai as pune acele inaltatoare ,singura problema este ca sunt aftermarket.

Stiu ca obtin 2 cm cu acelea din pozele afisate.

As dori sa aflu niste coduri pe OEM ( daca nu sunt convenabile la modificari si pret ) abea apoi ma orientez la AM.

Aici vreau sa adaug ca am montat un scut de metal AM de care sunt foarte multumit si care este foarte rezistent dar care este greu de aprox 15 KG. Ingreunand masina s-a observat din start o mica cadere a garzii la sol.

Modificat de Doomy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OEM=AF(produse AF care sunt recunoscute ca fabricantii auto le mai folosesc la primul montaj:Fag,Mann,Pierburg,Mahle,Ufi etc..etc),OE=piese de original care iti vin in ambalaj si cu stante si coduri de original.Daca esti interesat de setul postat de tine pe original..nu exista un astfel de produs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o mare rugaminte la cei cu elsa, etka. La farul de golf 5 poate gasiti vreo poza ceva cu motorasul de reglaj electric, cum se desface, unde se afla, la farurile normale cu oglinda, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. vreau sa pun incalzire in scaune si trebuie sa fac trecerea la o unitate de climatronic cu butoane de incalzire scaune. poti sa-mi dai un cod pentru unitate?

vin: WVWZZZ1KZ8W314638

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 4 modele de ...cu scaune incalzite:1K0907044BN,1K0907044BS,1K0907044CQ,1K0907044DE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie ciorelate cu anul de fabricatie al masinii, cel cu BN merge sigur,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei care stiu mai bine, ma intereseaza daca pot cumpara de undeva cele 2 tapoane de cauciuc in care se prinde capacul de la motor. Am pierdut una si capacul bate uneori

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 lei bucata la un magazin de piese auto ce aduce repere pe original,sau la o reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spuneti-mi va rog codul modulului de putere pentru scaunele incalzite pentru climatronic 1K0907044DE la Golf V

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

03C103925BB Capac motor 240 lei si 03C103929 Inscriptionare VW TSI lei 125.

@m.arco21,nu inteleg la ce te referi mai exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!