Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Eu care speram ca e din otel :(. Voi reface geometria intr-un alt loc, probabil la Autosoft Baneasa si vad daca imi spun acolo de portfuzeta. Daca nu sanatate si oricum Brady out!

Din ce am mai citit, daca doamne fereste trebuie inlocuita se face cu tot cu un rulment.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la Astra sistemul este mult mai firav ca la Vag.Amortizorul se prinde de portfuzeta cu 2 suruburi.La Vag amortizorul intra in fuzeta care se strange pe el.

Portfuzeta se gaseste fara rulment,exact ca in poza.Vezi la articulatii sau la bratele de legatura sa nu fie problema,cu toate ca nu cred pt ca masina e relativ noua.In consecinta,stai linistit...nu ai treaba cu portfuzeta.

1 daca era defect de fabricatie,iti apareau problemele din prima clipa in care te-ai urcat in masina

2 daca nu ai lovit masina rau,sau daca nu ai fost lovit in roata,nu au cum sa apara problemele.

Portfuzeta este din un aliaj de fonta cu otel,e genul de material care mai degraba sa sparge rupe dacat sa sa strambe.

post-64586-0-09570000-1352272216_thumb.j

post-64586-0-44048800-1352272225_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare, poate stie cineva si ma poate lamuri. Codul pentru fusta spate de GTI este 1k6 807 521 E 9b9. Care este codul pentru aceasi fusta cu loc pentru numar de USA (loc ingust de numar)? difera codul sau se adauga o litera/cifra??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am senzatia ca doar pe R32 de state vine modelul pt nr mic.1K6807433E GRU

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codul suportului de pahare din spate cotiera pt golf 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam tarziu,dar ...

Sunt 2 coduri:1K0862532B 9B9 si 1K0862532F 9B9.Cauta pe net si vezi care este diferenta.Nou este foarte scump,in jur de 220 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut . Ma puteti ajuta cu niste coduri pentru mufele de airbag din masina (cele de sub scaun din podeaua masinii) . Mufele de la scaune sunt astea 8J0 972 576 cred. Mai exact mi-am luat scaunele de pe gti 2007+ si masina mea este tdi din 2006 . Sunt putin diferite mufele .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8J0 972 576 carcasa plata cu fixator de contact Unitate "Airbag lateral"

8J0 972 586 carcasa de contact plat cu fixator de contact priza statie de cuplare scaun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, as dori si eu un cod la ptc-ul acesta de la un golf 5, 1,9 tdi, 66 kw, fabr. nov. 2004, seria este pe 2005. sau poate stiti chiar cat ar costa si unde as gasi. multumesc.

post-5026-0-99428200-1329140060_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai exact ce te intereseaza?Poza atasata e destul de mica..nu se intelege nimic din ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, este incalzirea aceea - aux heating- se numeste. este ca un radiator, cu 3 rezistente. este in spatele panoului de comanda de la climatic. deci piesa asta ma intereseaza, adica codul ei.

Modificat de manucopitanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 5 din 2004, VIN: WVWZZZ1KZ4W142428

M-ar interesa codurile de la amortizoarele haionului.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rugaminte!

Ma intereseaza codul sau macar cum se numeste furtunul care se baga in orificiul din chiulasa si apoi in capacul motorului in partea dreapta.

Nu cel care iese din busonul de la ulei...sper ca am fost destul de clar...

Golf 5, 1,4 MPI

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Nutu2009 1K6 827 550 F

@eugenus,cod de motor sau serie de caroserie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti scuze daca postez aiurea insa nu am prea gasit alt loc unde sa se potriveasca topicu.

Am o problema cu Golfu 2.0tdi, nu stiu cum se numeste piesa din imaginile atasate cat costa si daca o gasesc second, presupun ca e foarte scumpa.

Vorbesc despre tubu de aluminiu ce este ciobit in partea din fata si fata legatura intre intercooler si ... ce a zis mecanicu.

Scuze de exprimarea vaga da nu prea am idee ce e si nici ce face. Mentionez ca pozele sunt facute din partea fata dreapta.

http://imageshack.us/photo/my-images/838/photo1lzz.jpg/

http://img839.imageshack.us/img839/6457/photoccr.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/7011/photo2tgq.jpg

Multumesc si scuze inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0145762CL in jur de 300 lei pe original.Daca iti iei sh e posibil peste 1 an sa o schimbi iar.

Sa imi lasi o serie de caroserie sa fac o verificare mai amanuntita.

Trebuia sa postezi in topicurile de piese....

post-64586-0-81642800-1354041186_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0145762CL in jur de 300 lei pe original.Daca iti iei sh e posibil peste 1 an sa o schimbi iar.

Sa imi lasi o serie de caroserie sa fac o verificare mai amanuntita.

Trebuia sa postezi in topicurile de piese....

Da, ti-am trimis mesaj privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine codul la un proiector partea stanga(partea soferului) la un vw golf 5 scurt din 08 /2008 serie sasiu wvwzzz1kz9w075175 si daca aveti idee daca se potriveste orice proiector de golf 5. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@_Alex, 1K0145762CL conducta presiune,remane valabil primul meu post cu codul si pretul.

@andvav86, 1K0941699C far de ceata cu halogen stanga lei 290 pe original.Nu se potrivesc proiectoarele de GTI,GT,in rest sunt identice.

Combinatia buna la proiectoare este sa iti iei af pe Hella si sunt destul de ieftine 200lei si este piesa care iti vine pe original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod motor BCA

WVWZZZ1KZ5B110990

Scuze de intarziere!

Ps:intre timp am fost si la PBV si mi-au spus ca poate nu l-am avut niciodata.....desi exista loc de iesire din chiulasa si intrare in capac motor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!