Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

1K0 254 401 JX catalytic converter, 1K0 253 209 CH front silencer(toba mijloc),1K5 253 609 J rear silencer(toba spate).

Catalizatorul nou pe original este in jur de 5000 lei,catalizatorul nou pe original cu catalizatorul vechi la schimb(in conditia sa nu fie spart sau deteliorat grav)3300 lei.

In legatura cu modelul tau de catalizator sunt anumite lucruri destul de ciudate:

1Volkswagen permite primirea unei piese vechi de pe masina...si e destul de ciudat sa ia la schimb o bucatica te toba(posibil a fost o eroare de proiectare)

2 Din 5 producatori AF care faceau produsul,3 l-au retras din fabricatie...iar destul de ciudat.

post-64586-0-27431200-1347875548_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulţumesc mult! În concluzie nemţii dau rateuri grave pentru clienţii din est dar nu recunosc. De necrezut pentru această marcă. Am fost foarte bucuros când am cumpărat-o şi foarte dezamăgit de când au început problemele. Foto ataşat de tine este toba de mijloc. Totuşi din firmele AF rămase mai produc şi la ce preţ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala e catalizatorul din poza.Nu iti pot da un pret pt ca nu iti gasesc pe stok nicaieri produsul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Golf 5 din 2004, VIN: WVWZZZ1KZ4W142428, un cod pentru spoilerul spate (bara aceea neagra sau fusta cum ii spune, care este nevopsita)!

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog pt touran wvgzzz1tz5w183700 un cod pt carligul de remorcare. Doar partea demontabila, carligul propriu zis. Merci.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macara, motoras si modul pentru geamuri electrice spate st/dr masina din semnatura? Si eventual ce mai trebuie pentru instalare geamuri electrice spate.

Multumesc!

WVWZZZ1KZ7W016444

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu baietii care sunt electricieni buni aici pe forum,am senzatia ca trebuie schimbat calculatorul confort de pe fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Calc de confort se recodeaza. Calc de usi merg de passat. Nu stiu daca merge macaraua de la cea manuala. Nu e nevoie de panou de macara deoarece la g5 se desface fata exterioara de usa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K4 839 461 A macara geamuri fara motor stanga, 1K4 839 462 A macara geamuri fara motor dreapta, 1K0 959 703 F si 1K0 959 704 F L05 motorase actionare geamuri.Macaralele 400 lei pe original bucata si motorasele pe original in jur de 1200 lei bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog frumos pentru doua coduri.

Sunt de Jetta 6 si este vorba despre mufa pentru clapeta deschidere portbagaj si de sistemul de prindere al clapetei de deschidere care vine in interior, cel din poza.

Multumesc

post-21205-0-17934700-1348166021_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ansamblul ala iti intra 2 piese care se gasesc separat: 5N0827566T Buton deschidere hayon ,practic butonul din exterior care deschide portbagajul 165 lei si 5C6827229 care este capacul de plastic din interiorul capotei spate 55lei.Mufa respectiva ..poate gasesti un cod pe ea,este destul de greu de identificat.Ce probleme ai la ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am probleme,Gabi.

Am montat o camera OEM de Tiguan ,care e incorporata in clapeta de deschidere portbagaj si care are integrata si acea mufa ce alimenteaza intrerupatorul clapetei.

La mine , la Jetta 5, e complet diferit, si-mi trebuie stecherul( sau cum se numeste ) care intra in mufa si alimenteaza clapeta.

Multumesc mult pentru codul capacului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram 100% sigur ca asta ai facut. :lol: Sa imi lasi codul exact al clapetei achizitionate..poate rezolvam ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod turbina pentru masina mea. Golf Plus 2.0 TDI -BKD- 16 V.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[ name=GABIVVX' timestamp='1348293362' post='1922271]

Eram 100% sigur ca asta ai facut. :lol: Sa imi lasi codul exact al clapetei achizitionate..poate rezolvam ceva.

Codul camerei este 5N0827566J. Am improvizat niste pini si deocamdata e bine, functioneaza si clapeta si camera.

Cel mai de folos imi este codul capacului care tine camera.Daca se poate si mufa e foarte bine.

Multumesc mult.

post-21205-0-60291200-1348336756_thumb.j

Modificat de florin r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori sa stiu daca exista grile bara fata care sa fie fara loc de proiectoare pe Audi A6 2010.

WAUZZZ4FXAN049580.

Daca da, as dori sa stiu codurile lor. Multumesc de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod turbina pentru masina mea. Golf Plus 2.0 TDI -BKD- 16 V.

03G253010J sau 03G253010JX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@victorash_cvv,pe seria ta de caroserie,nu cred ca merge alt model de grila...decat grila cu proiector.Tu pe masina ai primul model de grila cele notate cu 1 si 3 st-dr.

post-64586-0-78020400-1348467603_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin r.,ansamblul total al codului de camera dat de tine arata asa...ce mufa iti trebuie tie?Mufa care iti intra si alimenteaza butonul de deschidere(numai butonul..nu are treaba cu camera).

post-64586-0-49489500-1348468933_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

quote name='GABIVVX' timestamp='1348468934' post='1923586']

@florin r.,ansamblul total al codului de camera dat de tine arata asa...ce mufa iti trebuie tie?Mufa care iti intra si alimenteaza butonul de deschidere(numai butonul..nu are treaba cu camera).

DA, ai dreptate, alimentarea butonului care deschide portbagajul e separata de camera, insa eu nu am mufa care intra si alimenteaza acel buton. La clapeta veche era o singura mufa cu 4 pini si pentru clapeta si pentru lumini numar.post-21205-0-57963000-1348487769_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!