Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Tutu mc mult ptr interesul acordat... o sa incerc sa vad ce preturi au ai nostri la asa ceva... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva cu un cod pt fusta spate gti?va rog frumos :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arunca un ochi aici

m-am uitat prin discutiile colegilor insa nu am gasit un cod...se pare ca se paote comanda si fara cod de la reprezentanta vw?ultima vizita la cei de la Scorpion s-a rezultatcu un esec...mi-au zis ca ce ar fi sa-mi aduca toate barile si fustele sa vada care se potrivesc... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca citesti printre randuri, uite de pe respectivul topic

Am comis-o si eu :cool:. Imi place ca acum spoilerul are si el un design. Cel standard mi se pare un simplu arc de cerc. Preturile au fost (includ TVA):

Spoiler (cod 1K6807521D 9B9) - 230 lei;

2*Aparatori noroi (cod 1K0810971C si 1K0810971D) - 100 lei fiecare;

Capacel carlig remorcare (cod 1K6807441B 9B9) - 11 lei.

Acum lucrarea trebuie desavarsita cu 2 tipsuri ca la GTI. Unde imi recomandati sa le pun/de unde sa le iau, Pilot sau Ges service? Care tipsuri sunt mai bune (la ce sa fiu atent, exista branduri consacrate bla bla... n-am nici o idee). Mersi.

....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-au comandat la service motorasul de la recirculare si au adus alta piesa, va rog frumos dati-mi si mie codul motorasului pt jetta. Ei au comandat 1K1907511G, iar cand au demontat sa-l schimbe nu se potriveste, intrucat pe masina este 1K0907511, care in etka lor figureaza a fi la grilele centrale, mister total, poate ma puteti ajuta, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile sunt corecte, asa apar in ETKA>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da cristi dar am stat langa el cand a demontat si motorasul cu erori era codul scris pe el 1K0907511. Care sa fie explicatia ? Era mexicanul beat cand a montat5 sau ce, pt ca nu se potriveste la pinion asta care l-a comandat el. Ala cum a pus motorasul din moment ce nici pinionul pe care vine el nu se potriveste...nu-mi dau seama. Adica eu am acelasi tip de motoras si la grilele centrale si la recirculare ? Ei spun ca cursele lor sunt diferite, nu stiu ce sa fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa imi dea un cod pentru comutatorul de lumini de Golf 6/Passat CC ,cel prevazut cu functia AUTO si proiectoare de ceata!

Eu nu update-urile la Etka pentru golf 6!

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da cristi dar am stat langa el cand a demontat si motorasul cu erori era codul scris pe el 1K0907511. Care sa fie explicatia ? Era mexicanul beat cand a montat5 sau ce, pt ca nu se potriveste la pinion asta care l-a comandat el. Ala cum a pus motorasul din moment ce nici pinionul pe care vine el nu se potriveste...nu-mi dau seama. Adica eu am acelasi tip de motoras si la grilele centrale si la recirculare ? Ei spun ca cursele lor sunt diferite, nu stiu ce sa fac

Cel putin la o2 motorasele de la cald/rece parbriz/picioare si recirculare sunt aceleasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci in concluzie crezi ca e posibil sa fi pus acelasi motoras si la grilele centrale si la recirculare ? chiar daca etka zice ca sunt diferite ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti va rog sa dati un print screen in ETKA la poza cu sistemul de alimentare diesel de la golf plus in care sa se vada si codurile din dreapta?

Ma intereseaza partea in care este si rezervorul, codul reperului 20-21..nu stiu exact care este pentru incalzirea auxiliara.

Multumesc

Modificat de kirkus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. M-ar interesa un pret pentru triplele spate cu leduri la masina din semnatura. Am sapat peste tot si nu am gasit sa existe asa ceva. Daca gasiti dati-mi un pret si cod. va multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate da cineva codurile de la grilele de proiector pentru Golf V Plus?

Si de asemenea as dori sa stiu daca proiectoarele sunt identice cu cele de la Golful v.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajuta va rog cu caracteristicile unui filtru de benzina pentru urmatoarea serie sasiu, ma intereseaza la cati bari trebuie sa fie filtrul.

WVWZZZ1KZ8M354712

Am incercat si eu in ETKA imi apare codul PR-1A5 dar nu stiu caracteristicile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codurile ptr grilele stanga+dreapta, ca cele din poza.

VA multumesc!

post-17717-1267553983_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edy03 codurile sunt : 1k0853665AB9B9 si 1K0853666Q9B9

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.Va rog sa ma ajute si pe mine cineva cu codurile pentru urmatoarele piese enumerate mai jos pentru Golf 5 sau Jetta:

- unul pentru piston capoata fata

- unul pentru suportul care se prinde de caroseria masinii si

- unul pentru suportul care se prinde de capota (de fapt e un surub acesta din urma )

Doresc sa imi montez la Skoda octavia 2 piston pentru capota fata.Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,trebuie sa schimb si eu un rulment pe spate si am fost la un magazin de piese auto la care am primit urmatorul raspuns

pe producator costa 380 ron iar pe original 700 ron.Imi poate spune cineva care e diferenta?cel de acolo mi-a zis ca sunt sanse 90% sa-mi vina chiar aceeasi firma ca si cel oem numai ca nu scrie vw pe cutie.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferente dintre piesele pe producator si cele pe original, consta doar in imprimarea sigle VW. De preferant pentru a obtine un raport calitate/pret bun este sa se inlocuiasca piesele cu altele pe acelasi producator ca cele de pe masina. Uleiul este singurul care il recomand sa fie pe original pentru ca celelalte sunt facute in Turcia ori alte tari de genu chiar daca pe cutie scrie in germana, latina, engleza sau orice alta limba vreti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul farurilor cu lupa de pe golfV (varianta fara xenoane)? Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu exista asa ceva OEM

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine codurile pentru grilele de la bara de g5 r32. am cumparat o astfel de bara si stau cu ea de doua saptamani in casa pentru ca pe la magazinele care am fost sa comand grilele lipsa mi-au cerut o serie de caroserie de g5 r32. este cineva care poate sa ma ajute cu codurile respective eventual si cu niste preturi . atasez si poze ca sa arat despre ce grile este vorba. am uitat sa mentionez, eu am un golf 5 tdi . multumesc.

post-65251-1268428544_thumb.jpg

post-65251-1268428566_thumb.jpg

post-65251-1268428544_thumb.jpg

post-65251-1268428566_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k0 853 666 K

1k0 853 665 M

Astea sunt codurile. Verifica-le cand faci comanda.

Trebuie sa coste in jur de 100-130ron amandoua.

Bafta!

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pentru raspuns dar am o nedumerire . daca dau sa caute pe google dupa codurile cari mi le-ai dat , apar grile de jetta. vreau sa specific ca acelea nu se potrivesc pe bara de r32. am mai gasit niste coduri dar nu stiu sigur daca sunt bune:- Front:

1K0 853 665 M 9B9 L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!