Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Salut! Sper să nu greșesc, dar din disperare scriu și aici:

 

Îmi poate găsi cineva o piesă compatibilă cu tulumba cod 1k1614105AQ? Din păcate zici că-i cine știe ce raritate de cratiță și la modelul meu costă 1600 ron!

 

Dacă există alta cu un cod diferit care să se "pupe" cu a mea, la un preț mai decent, tare aș vrea să nu mai risc cu piese din dezmembrări. E a 3-a tulumbă deja!

 

Mașina este un Golf 5 1.9 tdi, 90CP, cod motor BXF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

va rog un cod pentru furtun duza spalate luneta. sau ceva kit daca exista. multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

am nevoie de putin ajutor. Mi-a fost lovita masina si acum ma lasa sa mi-o repar singur si am nevoie de niste coduri de piese pentru un Golf R32. 

In caz ca este relevant, masina este de UK, in UK si se conduce doar in UK si vad o multime de piese noi si second pe ebay aici dar nu stiu daca se potrivesc sau nu si sper ca cineva sa ma poata ajuta cu codurile ca sa stiu dupa ce sa ma uit anume.

WVWZZZ1KZ7W085336

 

As avea nevoie de:

codurile la stopurile spate dreapta - si cel interior si cel exterior. Stiu ca la R32 sunt visinii/cherry nu rosu normal ca la G5 classic.

codul pentru grila fata insa doar partea argintie/cromata. inteleg ca e piesa separata de bara fata.

codul pentru usa de portbagaj

codurile pentru bara spata - si partea superioara si cea inferioara. Partea superioara are senzori de parcare si as vrea ca si noua bara sa ii aibe.

 

Multumesc.

stop lights1.jpg

front bumper1.jpg

back.jpg

Modificat de medley
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut  . 

Ma poate ajuta cineva cu un cod ptr switch-ul din maneta de viteze dsg , la un Golf V ? 

Atasez si seria de sasiu : WVWZZZ1KZ5W023498

Va multumesc ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Unde se foloseste la golf 5 plus, an 2005 codul N91018901? Am gasit prin masina asa ceva. O avea alt cod la golf ? Mai scrie pe el TUM P-1868.

Mi s-a umblat pe la motorasele de la clapetele de aerisire de la aerul conditionat. O gasesc pe la bara spate 807-050, mai este in alte parte?

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, e de la o intaritura de sub bara spate.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut.Imi puteti spune codul snurului buson rezervor? Doar snurul fara inel. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu e cod separat, incearca pe aliexpress. Incearca pe google, e primul pe aliexpress:

Screw type Snap on type Fuel Tank Inner Cover For VW Caddy Golf Passat Polo Audi A3 A4 A6 A8 1J0201553Q 1J0 201 553 Q

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau iei ceva de genul asta si iei doar snurul (daca busonul il pastrezi pe cel OEM), tot rezolvi mult mai repede decat sa astepti dupa coletul din China

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara imi puteti da niste coduri pentru cele 2 furtune de la filtru de motorina 1.9 tdi bkc  sau un magazin de unde le pot comanda multumesc .

s-l1600.jpg

Modificat de andutu_93
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe original sunt doar setul intreg impreuna cu cele de aluminiu.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru o bara fata de G7 variant, cu 6 senzori de parcare si fara duze de spalat farurile, an fabricatei 2014?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are pozitia 4 de la aripa fata pentru masina din semnatura? E un burete. Eu nu-l gasesc in etka.Aripa.thumb.jpg.a566cfbd5f4af39446ffe34a3cc4a88f.jpg

Burete.jpg

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu vezi poza de mai jos mergi la plansa ce am incercuito eu si ajungi la cod daca iti filtreaza Etka.

 

 

dddd.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, n-am stiut sa ma uit asa departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

un cod pentru fusta spate golf 5 gti  ed 30 ?

Modificat de andutu_93
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua.

Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un cod sau denumire pentru o piesa la un VW Golf 5 Hatchback, an 2008, echipat cu senzori de parcare pe spate. Este vorba de un suport mic de plastic care fixeaza pe caroserie mufa de la instalatia electrica a senzorilor de parcare si iluminatul numarului de inmatriculare. Am atasat 3 poze si am marcat cu sageata albastra acea clema sau suport mic de plastic de care se fixeaza mufa.

 

Am intrebat in toate dezemmbrarile si pe la magazinele de piese auto din zona, dar interesant, nimeni nu stie despre ce e vorba. Probabil fiind o amarata de clema, la pret de nimic, nu prezinta interes, dar chiar am nevoie de ea, intrucat nu vreau sa fac tiganeli, sa prind instalatia cu bride de plastic pe acolo...

 

Multumesc anticipat pentru ajutor.

 

Suport 1.png

Suport 2.png

Suport 3.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1T0971930A  40 lei

este folosit in mai multe locuri pe masina, nu doar acolo.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Unde se mai gaseste pe masina? Din ce am vazut pe net parca pe la usile din fata... O sa incerc din nou in dezmembrari... Mi se pare imposibil sa nu existe pe nici o masina... Doar ca le e lene sa caute... O sa ajung sa o comand de noua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 12/31/2022 at 8:12 AM, ovidiu_vr said:

Ce cod are pozitia 4 de la aripa fata pentru masina din semnatura? E un burete. Eu nu-l gasesc in etka.Aripa.thumb.jpg.a566cfbd5f4af39446ffe34a3cc4a88f.jpg

Burete.jpg

 

Ca parere personala iti spun sa nu mai pui acei bureti pe masina pentru ca acolo o sa retina mereu apa iar in timp o sa rugineasca aripa.

1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Imi poate pune cineva isoricul codului N90833801 din etka , pozitia 39 de la golf 5 plus, 2005, capitolul 8 (caroserie) 807-000 din etka. N90833801 se scot foarte greu, iti ia marginea gaurii si apoi incepe sa rugineasca. Cred ca a fost cod asemnator cu 867809966 care a ajuns la 811807577C. Nu vreau poza ca sa nu piarda omul timp lung, daca poate sa-mi scrie primul cod, poate are istoric vechi codul  N90833801.

Detox: Am codul bun de burete pe masina, am vazut parerile multora in legatura cu rugina, acolo a si ruginit aripa, de la roata pe mijloc in sus, am cumparat buretele nou, l-am gasit asa pe ultimul si pe margine e muscat rau, cel de pe masina e brici.

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Codul 1K0612041CM are istoric?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!